Noorte Balti liigas pääses alagruppidest edasi 8 Leedu, 5 Läti ja 3 Eesti võistkonda (0)

FC Flora U15 oli üks kolmest veerandfinaalidesse pääsenud Eesti võistkonnast. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Nädalavahetusel selgusid Eesti, Läti ja Leedu parimaid U15 ja U16 vanuseklassi võistkondi ühendavas noorte Balti liigas alagruppide lõplikud paremusjärjestused. Veerandfinaalides tagasid koha kõik kaheksa Leedu satsi ning viis Läti ja kolm Eesti võistkonda.

Mõlemas vanuseklassis olid 12 meeskonda (neli igast riigist) jagatud kahte kuueliikmelisse alagruppi, igast alagrupist pääses edasi neli ja langes välja kaks tiimi. Kõigis neljas alagrupis (kahe vanuseklassi peale kokku) jäi viimaseks, kuuendaks Eesti meeskond.

Oma alagrupi võitis Nõmme United U16, edasi pääsesid Eesti satsidest ka Tallinna Flora U15 (alagrupi kolmas koht) ja Viimsi MRJK Punane U16 (alagrupi neljas koht). Viimaseks jäid oma grupis Raasiku Jokeri ja Rae SK ÜM U16, Tartu Kalev U16, Tartu Kalev U15 ning pärast esimest mängu võistlemisest loobunud Harju Laagri U15. Viienda koha sai alagrupis Narva Trans U16.

Nõmme United U16 kindlustas alagrupi esikoha viimases voorus, kui alistas FS Metta (Läti) 0:2 kaotusseisust 6:2. Kübaratriki tegi Bruno Õunapuu, värava lõid võitjate kasuks ka Nikita Kalmõkov, Sten Ove Mihelson ja Kert Tomingas. United edestas võrdsete punktide juures FK Žalgirist (Leedu) tänu võidukale omavahelisele mängule. Veerandfinaalis kohtub Nõmme United B-alagrupi neljanda meeskonnaga SK Super Nova (Läti).

U15 vanuseklassis pääsesid nii Flora kui ka Viimsi MRJK edasi napilt, kuna alagruppides viiendaks jäänud võistkonnad (Daugavpils, Alberts) kogusid nendega sama palju punkte. Veerandfinaalis kohtub Flora FS Mettaga (Läti), Viimsi RFS-iga (Läti).

Mõlemas vanuseklassis peetakse veerandfinaale kodus-võõrsil printsiibil aprillikuus. Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda liiga veebilehel baltic-league.com.