Osasuna jätkab Hispaanias liidrikohal (18)

Pärast 11. vooru jätkab Hispaanias liidrina Osasuna. Nende lähimad jälitajad Real Madrid ja Barcelona said samuti võidud.

Real Sociedad - Osasuna 1:2
Väravad: 44. pen. Xavi Prieto - 34. Raul Garcia, 68. Carlos Cuellar

Eelmises voorus Barcelona vastu võimetu olnud Real Sociedad tervitas tagasi Darko Kovacevici. Sociedadil oli alust oodata kergemat mängu kui eelmises voorus, sest Osasuna oli suutnud võõrsil võtta vaid ühe võidu, Sociedad see-eest oli koduväljakul harva kaotanud.
Mäng algas siiski Osasuna survega ja esimese 15 minuti jooksul oli Pierre Webol mitu võimalust külalised juhtima viia. 33. minutil toimus väljakul ebameeldiv intsident, kui Enrique Corrales lõi Javi Prietot näkku, kuid kohtunik miskipärast kaarti ei näidanud. Ainult minut hiljem läks Osasuna juhtima, kui Sociedadil oli kasutada karistuslöök, mis läks Nihat Kahveci pealöögist latti ja sellel järgnes vasturünnak, mille lõpetas Raul Garcia pealöök, mis tegi seisuks 1:0. Kohe pärast väravat tekkis taas võimalus Real Sociedadil, kuid Darko Kovacevici löök tabas taas latti. Sellele järgnes 10 minutit Sociedadi survet, mis kandis vilja 43. minutil, kui Osasuna kaitsja Valdo mängis karistusalas palli käega. Sellele järgnenud penalti realiseeris Javi Prieto. Teisel poolajal mäng rahunes ning ainus värav sündis 68. minutil, kui Carlos Cuellar lõi peaga pali Asier Riesgole püüdmatult väravasse.
Osasuna jätkab liidrina, olles 2 punkti ees lähimast jälitajast. Real Sociedad asub 10. positsioonil.

Espanyol - Athletic Bilbao 1:1
Väravad: 88. Ferran Corominas - 21. Luis Prieto

Kahe tabeli viimase kohtumine hakkas Espanyoli saamatute rünnakuüritustega, mis võimaldas Bilbaol edukalt vasturünnakutel nõelata. Bilbao pääses juhtima 21. minutil, kui väga aktiivselt mänginud Fran Yeste tsenderduse lõi peaga väravasse Luis Prieto. Seejärel hakkas oma nippe tegema Carlos Kameni, kes jooksis paar korda liiga uljalt väravast välja, mis võimaldas Bilbao mängijatel löögile pääseda, kuid värav jäi sündimata. Espanyoli parimate võimaluste eest hoolitsesid Ivan de La Pena ja Raul Tamudo, kuid nende üritused ei kandnud vilja.
Teisel poolajal taganes Bilbao kaitsesse ning hakkas igal võimalusel aega raiskama. See oleks peaaegu kätte maksnud, kuid kohtunik andis Dani Aranzubia venitamise tõttu Espanyoli kasuks vabalöögi, kuid löögi suutis tõrjuda Aranzubia ise. Viigivärav sündis paar minutit enne lõpuvilet, kui Raul Tamudo söötis palli vahetusmees Corominasele, kes suutis palli väravasse lüüa.
Bilbao jätkab endiselt viimasel kohal, kuid Espanyol tõusis koha võrra 19-ks.

Villarreal - Valencia 1:0
Värav: 25. Luciano Figueroa

Hooaja alguses ebakindlalt mänginud Villarreal suutis taaskord võita. Valencia oli viimastes mängudes raskustes olnud võimaluste realiseerimisega ning taas ei suudetud väravat lüüa.
Valencia rünnakul oli üksinda David Villa ja tagapool toetas teda Pablo Aimar. Mängu alguses viibis pall enamasti keskväljal ning ainsad võimalused olid Senna ja Riquelme kauglöögid. Mängu ainus värav sündis 25. minutil, kui Diego Forlani asendanud Luciano Figueroa lõi 10 meetri kauguselt seisuks 1:0. 10 minutit hiljem oli Villarreal sunnitud tegema vahetuse, sest Jose Mari sai vigastada. Ka mängu arenedes ei suuutnud Valencia kuidagi ohtlikuks muutuda ning paremad võimalused avanesid Villarrealil. Ka Valencia peatreener ei soovinud hambutult mänginud meeskonda vahetustega elavamaks muuta, vaid ootas 81. minutini, mil sooritas esimese vahetuse.
Villarreal tõusis juba 5. kohale, Valencia jätkab 9. kohal.

Cadiz - Mallorca 1:2
Väravad: 9. Enrique Moruno - 27. Victor Castano, 84. Juan Arango

Hooaja alguses kõige kehvemat mängu näidanud Mallorca on suutnud oma mängumasina käima saada. Kuigi Cadiz pääses juba 9. minutil juhtima, suutis Victor Castano 20 minuti pärast viigistada. Seejärel jätkas Mallorca palli valdamist, kuid 39. minutil teenis poolkaitsja Guillermo Pereyra punase kaardi, mis võimaldas Cadizil suruja roll endale haarata.
Väravani Cadiz siiski ei jõudnud ning 6 minutit enne normaalaja lõppu lõpetas Mallorca rünnaku Juan Arango.
Cadiz on tabelis 12. kohal, Mallorca on tõusnud juba 14-ks.

Celta Vigo - Alaves 2:1
Väravad: 27. Fabian Canobbio, 67. Jonathan - 68. Martin Astudillo

Viimases kahes voorus võiduta jäänud Celta Vigol naases parim väravakütt Fernando Baiano. Mäng algas nagu pidi, ehk siis Celta Vigo tugeva survega. Väravani jõuti alles 27. minutil, kui Baiano ründepartner Fabian Canobbio värava lõi. Esimesel poolajal pall rohkem väravas ei maandunud.
Kui teisest poolajast oli möödunud 15 minutit, vahetati Celta Vigo poolt välja mõlemad ründajad ja väljakule tulid Javi Guerrero ja Jonathan. Jonathan jõudis juba 5 minuti pärast väravani, tehes seisuks 2:0. Praktiliselt kohe pärast lahtilööki lõi auvärava Martin Astudillo. See oli Alavesi ainus tõsisem rünnakuüritus kogu mängu jooksul ning 2:1 seisust liikus mäng rahulikult lõpuni.
Celta Vigo tõusis 4. kohale ja Alavesel tuleb leppida 19. kohaga.

Malaga - Deportivo La Coruna 1:1
Väravad: 52. Salva Ballesta - 76. Juan C. Valeron

Põneva mängu pakkusid Malaga ja Deportivo. Juba 6. minutil lõi värava Juan Carlos Valeron, kuid värav tühistati suluseisu tõttu. Malaga poolt näitas end kõige ohtlikumana Salva Ballesta. Esimene poolaeg möödus teravate võimalustega, kuid värvaks neist ühtegi ei realiseerunud.
Teise poolaja 7. minutil jõudis värvani Malaga, kui väravasse jõudis Salva Ballesta löök. Kaotusseisu jäänud Deportivo asus isukalt ründama, kuid Valeron ega ka Tristan ei suutnud Francesc Arnaud üle mängida. Viik saabus alles 76. minutil, kui Ivan Carril'i tsenderdus leidis karistusalast Valeroni, kes seisu viigistas.
Deportivo La Coruna on 11 vooru järel 7. kohal. Malaga on 13. kohal.

Racing Santander - Real Betis 1:1
Väravad: 74. Antonito Perez - 23. Dani

Pärast teisipäevast võitu Chelsea vastu tõi Racing Santander Real Betisi maa peale tagasi. Real Betis vaevleb tõsises vigastuskriisis ning see kujundas ka pühapäevast mängu. Mäng algas Racingu survega, kuid 23. minutil teenisid Betisi mängijad karistuslöögi, mille järel lõi Dani peaga 0:1. Värava järel rahunes natuke ka Santanderi mäng ning tegevust pidi ootama kuni teise poolaja alguseni.
Teisel poolajal pani Racing Santander sisse järgmise käigu ning asus tugevalt suruma. Betisi ainus võimalus kogu poolaja jooksul sündis 66. minutil, kui Edu tabas posti. Muidu oli teise poolaja säravaim mees Stephane Dalmat, kes pääses korduvalt löögile, kuid väravani mees ei jõudnudki. Teenitud viigini jõudis Santander 74. minutil, kui Antonito löögi vastu oli Pedro Contreras võimetu. Ka pärast väravat jätkas Racing survet, kuid see oleks võinud neile kalliks maksma minna, sest lisaminuteil pääses ootamatult löögile Fernando Fernandez, kuid Dudu Aouate't tal üle mängida ei õnnestunud.
Santander on 11. vooru järel 15 ja Betis asub neist vaid 2 kohta tagapool.

Sevilla - Atletico Madrid 0:0

Sevillal oli neljapäevast ette näidata kindel võit Besiktase vastu ning kahtlemata andis see aluse neid ka pühapäevase mängu eel soosikuks pidada. Sevillal alustasid ründeduona Saviola-Kanoute, kes mõlemad Besiktase vastu väravani jõudsid. Esimesed ohtlikud rünnakud korraldasid hoopis Atletico mängijad, kui Martin Petrov mängis vasakul äärel suurepäraselt ja tema söödud leidsid korra nii Kežmani kui ka Torrese, kes siiski palli väravasse ei toimetanud. Seejärel kulges mäng Sevilla surve all ning Atletico sulgus kaitsesse. Nii Saviola kui ka Kanoute omasid häid võimalusi, kuid mõlemi löögid blokeeriti. Hästi mängisid ka ääred Daniel Alves ja eelkõige Adriano.
Teine poolaeg algas Atletico ootamatu rünnakuga, kui Gabi Fernandeze löök läks napilt mööda, ka sellele rünnakule pani aluse Martin Petrov. 60 minuti möödudes tegi Sevilla peatreener väljakul muudatuse ning tõi platsile kolmanda ründaja Kepa Blanco-Gonzalezi. See muutis Sevilla mängu natuke tasakaalutumaks ja jättis ruumi ka Atleticole, kuid nende rünnakuüritused jäid harvadeks. Kõige lähemal väravale oli taas Gabi Fernandez, kuid tema kauglöök 73. minutil püüti Andres Palopi poolt. Mängu lõpp kulges vigaderohkelt ning ohtlikke olukordi enam ei sündinud.

Real Madrid - Real Zaragoza 1:0
Värav: 79. pen. Roberto Carlos

Real Madridi algkoosseis oli ilma Ronaldo, Baptista, Graveseni, Zidane, Helguera ja Garciata üsna huvitav. Keskpoolkaitses mängisid Diogo ja Sergio Ramos. Keskkaitses alustasid Woodgate ja Pavon. Madridi poolkaitse oli edukas vastaste rünnakute pidurdamisel, kuid enda meeskonnale võimalusi luua ei suudetud. Esimese poolaja ainsad ohtlikud liigutused Zaragoza väravale tegid David Beckham ja Robinho. Esimese poolaja märkimisväärseim sündmus oli siiski Jonathan Woodgate'i ootamatu vigastus, mis põhjustas tema väljavahetamise 23. minutil Alvaro Mejia vastu.
Pärast vaheaega mäng elavnes ning kohe poolaja alguses pääses Beckhami karistuslöögi järel peage löögile Robinho, kuid endine Real Madridi väravavaht Cesar Sanchez hoidis Zaragoza värava puhtana. Zaragoza rünnakute eest hoolitsesid Diego Milito ning Ewerthon, kuid ka neil ei õnnestunud väravani jõuda. 74. minutil kukutas Delio Toledo karistusalas kergekaalulise Robinho ning kohtunik määras penalti. Robinho asus seda lööma, kuid Cesar tõrjus löögi. 5 minutit hiljem kukkus Robinho uuesti, seekord Leonardo Ponzio abiga ning kohtunik andis uue penalti. Robinho ja Roberto Carlose vahelise elava arutelu järel asus penaltit lööma Roberto Carlos ning brasiillane ei eksinud.
Real Madrid asub tabelis 3. kohal, olles punktiga maas Barcelonast. Zaragoza sai hooaja kolmanda kaotuse ning püsitakse 16. kohal.

Getafe - Barcelona 1:3
Väravad: 89. Mariano Pernia - 1. Samuel Eto'o, 62. Ludovic Giuly, 71. Thiago Motta

Eelmises kahes mängus 5:0 võidu saanud Barcelona sõitis külla hooaega üllatavalt hästi alustanud Getafele. Mängu alguses kogusid tähelepanu Madridi klubi osad poolehoidjad, kes tervitasid Samuel Eto'od ahvihäälitsustega. Samuel Eto'o pani solvajatel suu kinni juba esimese minuti jooksul, kui lõi 20 meetri kauguselt palli Getafe väravasse. Värav lõi täielikult segi ka Getafe mängujoonise, mis nägi ette kaitsest lähtuvat seisuhoidmist ning vasturünnakutele lootmist. Ka värava järel jätkati sarnast taktikat ning see võimaldas Barcelonal rahulikult oma mängu ehitada, kuid värava lähistele jõudes põrkuti enamasti Getafe kaitsemüüri vastu.
Teine poolaeg algas Bernd Schusteri eemaldamisega ja mõned minutid hiljem pidi kohtunik paluma ametnikel valjuhääldite kaudu korrale kutsuda Getafe toetajaid, kes jätkasid endiselt Samuel Eto'o solvamist. Eto'o see-eest jätkas hea mängu ning tema söödust lõi Ludovic Giuly seisuks 2:0. 71. minutil lõi Thiago Motta karistuslöögist 3:0. Minut enne lõppu lõi auvärava ka Getafe, kui Mariano Pernia lõi ilusa löögiga lõppseisuks 1:3.
Getafe on langenud juba 8. kohale ning Barcelona püsib 2. kohal. Lisaks ootab Getafet tõenäoliselt karistus fännide käitumise pärast, kuid arvestades Hispaania jalgpalliliidu selgrootust rassismi vastu võitlemisel, siis ootab Getafet ilmselt hirmuäratav trahv suurusjärgus 500 eurot.