Vaata järele: Elva kärises Kalevi kunstmurul igast otsast (hinda mängijaid! galerii!) (5)

Esiliiga 23. vooru telemängust sai täna suur saunaõhtu, kui Tallinna Kalev kodus FC Elva koguni 8:0 alistas.

Tänasele mängule tulid mõlemad vastu seisust, kus viimased nädalad olid olnud edukad, kuid Kalev asus kavala karistuslöögikombinatsiooniga juba tosina minuti möödudes juhtima.

Kuigi mäng käis käest-kätte ja võimalusi jagus ka Elvale, naelutas Alex Sander Sepp poolaja eel Elva kirstu teisegi naela. Tõsine lagunemine toimus teise poolaja keskel, kui Andre Järva lõi kolmanda, siis neljanda ja minut hiljem Artur Makarov viienda - viimasel kümnel minutil viisid Innar Paal ja Silver Alex Kelder hävitustöö lõpule.

Tabelis asus Kalev kohe Maardu kannule teisele kohale, tõustes mööda mängu vähem pidanud Rakvere Tarvast. Elva jätkab tööd püsimajäämise nimel, üritades püüda Levadia U21 meeskonda.

Vaata järele:

10. augustil kell 19 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev - FC Elva 8:0 (2:0)
12. Ranon Kriisa, 40. Alex Sander Sepp, 50., 64. Andre Järva, 65. Artur Makarov, 84. Innar Paal, 86., 90. Silver Alex Kelder

Realiseerimata penalti:  82. Innar Paal
Hoiatused
: - 11. Karl Bussov, 81. Arvo Käkk
Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 92
Peakohtunik: Eiko Saar
Abikohtunikud: Rando Kesküla, Jaan Roos
Neljas kohtunik: Tanel Üprus

Kalev: Daniil Savitski, Alger Džumadil (82. Henrik Sepp), Ando Hausenberg, Ranon Kriisa, Hans-Kristjan Hansberg (68. Hans Joosep Tammerik), Innar Paal, Alex Sander Sepp, Samuel Vard (75. Silver Alex Kelder), Randy Padar (76. Juhan Jakobson), Artur Makarov, Andre Järva (70. Martin Naggel).
Varus: Karl Andre Vallner, Hans Joosep Tammerik, Martin Naggel, Juhan Jakobson, Henrik Sepp, Silver Alex Kelder.

Elva: Arvo Käkk, Henri Härm (67. Andris Altsaar), Rando Kuus, Karl Bussov, Mihkel Kuresoo, Tarmo Kerro (62. Raido Kuus), Veiko Maidla (67. Gero Mekk), Hans-Hendrik Karro, Ats Joandi (62. Kaarel Tinn), Jürgen Kuresoo, Paul-Feliks Frei (62. Nikita Karasjov).
Varus: Karl Kruus, Andris Altsaar, Raido Kuus, Kaarel Tinn, Gero Mekk, Naatan Siimeon Tamm, Nikita Karasjov.

Mängueelsed kommentaarid:

Kalevi peatreener Marko Pärnpuu: "Mäng Elvaga ei ole kindlasti kerge ja peame keskenduma maksimaalselt, et mängu lõppedes oleks enda tegemistest saadud hea fiiling."

Võõrustajate poolkaitsja Innar Paal: "Tuleb eelmisest mängust omad järeldused teha ja mängida otsast lõpuni oma mängu, siis saame ka soovitud tulemuse."

Elva peatreener Veiko Haan: "JK Tallinna Kalev on saanud tugevaid täiendusi suve keskel ja tänu sellele rühib tabelis järjest ülespoole, lisaks sellele on neil väga hea treener. Kohtumine on nädalasisene ja võõrsil. Ning sellest kõigest lähtuvalt tuleb meie jaoks väga raske mäng."

Külaliste kaitsja Karl Bussov: "Pole juba üle nädala Tallinna linnarahval külas käinud. Vaikselt tekivad võõrutusnähud juba. Kuuldavasti on Kalev kõikse paremad pojad endale krabanud. Eks nimi ka neil vastav. Lähme madistame nendega siis!"

Fotograaf: OLIVER TSUPSMAN