Peetson lisaminutitest: piinlik ja ebareaalne, mis mängu lõpus toimus. Kus on austus meie vastu, päriselt? (36)

Rasmus Peetson polnud rahul, et kohtunike otsused Levadia vastu läksid. Foto: Soccernet.ee

FCI Levadia kapten Rasmus Peetson jäi pärast Pärnu Vaprusega tehtud 0:0 viiki Soccernet TV eetris intervjuud andes viisakaks, aga ei varjanud samas oma pahameelt kohtunike otsuste üle.

Peetsoni hinanngul poleks pidanud avapoolajal Heitori väravat tühistama, sest enne tema käe riivamist puutus pall tema meelest ka Vapruse mängija Kristjan Kase kätt. Veel pahasem oli Levadia leer aga selle üle, et teisele poolajale lisati vaid kaks minutit.

Rasmus, kibe meel täna kindlasti. Lootsite siit väga palju enamat, lõpuks 0:0. Kuhu see mäng täna jäi?
Mäng jäi selle taha, et ei löönud väravaid kahjuks.

Ühe korra täna pall väravas käis. Tühistati ametlikult ära põhjusel, et sinu käsi, aga kirjelda seda enda vaatenurgast.
Ei, muidugi. Muidugi tühistati ära. Pole küsimustki.

Oli sul käsi?
Seal oli mitu kätt. Seal oli Pärnu meestel ka käsi enne. Aga mis teha, otsus võeti vastu selline.

Täna teil oli palli palju, võimalusi ka tekitasite, aga kuskilt jäi midagi puudu. Millest täna vajaka jäi?
Jäigi puudu viimasest täpist seal i peal. Kahjuks nii oli täna. Väga raske mäng.

Emotsionaalselt päris valus löök olukorras, kus Flora on Narvas juhtimas. Kaks vooru enne lõppu läheb vahe viie punkti peale ja derbi võtab väga olulise rolli. Te olete omavahelistes mängudes tänavu Florat edestanud, aga enam ei ole kõik teie kätes?
Jah, ütlesid õigesti. Enam ei ole kõik meie kätes.

Aga sellest hoolimata pea püsti ja lõpuni?
Absoluutselt. Nii kaua kui võimalust on, me võitleme edasi. Ja see, mis siin lõpus toimus, oli natuke piinlik. Kuidas saab sellisele mängule kaks minutit juurde anda?! See on ebareaalne. See on nagu ... piinlik isegi. Väravavaht paneb kümme minutit palli mängu – ja antakse kaks lisaminutit. Tehakse kümme vahetust – kaks lisaminutit. Ma ei tea. See on ... Kus on austus meie vastu? Päriselt. Aga mis teha, selline see elu on siin. Me võitleme edasi ja usume.

Väga oluline mäng pühapäeval – kui sealt saada võit kätte, siis kõik jääb ellu.
Jah, sest Kaljul on ka vaja punkte.

Palju edu Levadiale ja pea püsti!
Aitäh!
Fotograaf: KATARIINA PEETSON

maamesilane   •
(90.191.71.***)
Ära halise,te oleks pidanud mängu juba varem ära otsustama! Üks minut juures poleks enam midagi otsustanud! Selliseid halisejaid ei peaks koondisesse üldse võtma!
MNa   •
(91.129.107.***)
Mingu p...se oma austuse jutuga. Kõik kohtuniku otsused olid täna korrektsed. Ainus mille kallal iriseda on see, et 2 üleminuti asemel oleks võinud tõesti 3-4 olla.
Myyt50   •
(37.157.127.***)
Peetsoni jutule värava olukorras, siis tõesti tundub, et pall puutus enne Vapruse màngija kätt ja siis tema oma. Seega ikka mitu jàmedat eksimust taaskord kohtuniku poolt, aga midagi ette ei võeta. Kui mängijad/treenerid karmimalt kommenteerivad siis tehakse hoiatus või trahv, et alusetu kiusamine.
Myyt50   •
Nädalast nädalasse kohtunikud saavad mingisuguse jamaga hakkama, aga mingeid tagajärgi ei järgne. Elagu VAR ja elagu EJL, jätkake jalgpalli arenguga.
ZinedineZidane   •
(217.159.164.***)
maamesilane vist jalgpalli üldse ei vaata, millal tihti võidud võetakse või kaotusseisust välja tullakse, ikka lisaminutitel.
Innars   •
(90.191.130.***)
Senikaua kui meil on FC EJL Flora, siis puudub igasugune tõsiseltvõetavus Floraga seotud tulemuste osas. Kuniks kohtunike palk või mängude teenindamise saatus sõltub liidu esindusklubi käekäigust, siis millest me räägime? Ei saa olla nii, et kusagil Läänemere saarel ühe poolsaare tipus on üks hall kardinal kes suunab kahte organisatsiooni korraga. Lisame siia veel koondise mängijate valimise... Tsirkus.
Richard Kolga   •
(194.150.65.***)
Ära lalise, Rasmus seal. Lõpeta see imal hala ära juba nagu Harju Ultrate tahmad hakkasid mähkima. Naljakas oled.
Harju poolt oli Frischer ju Harju mängus, on küll tõsiseltvõetav. Pennal, kus Laagri mängija lõi ise Florakale jalga, ise oli tahm, et plönnis mööda selle pendla. Karistele selge punane kaart vempude eest andmata, oleks VAR pudinäpud sekkunud, oleks kaarti uuendatud ja Alliku poleks punast kaarti saanud vea eest temale. Kohtunikega pole mingit pistmist, kui pea laiali otsas Kriis topib oma jalga igale poole ja värav jääb Ustal grammi väikseks.
rester’   •
(91.129.100.***)
Leva ei suuda leppida, et järjekordselt tiitel läinud ning seetõttu hakkavad süüd teistes otsima
SunWolf   •
(82.131.115.***)
Leva jobukakud võiks suud kinni hoida. Aga jah... kes juba korra tatari-mongoli kultuuriruumi sattunud, siis sealt välja pääseda pea võimatu. Neile jääb ikka mulje, et keegi sundis (sealt Läänemere saarelt muidugi) Vaprust levale mitte kaotama kuigi jsutkui oleks pidanud kindlasti kaotama, kasvõi omaväravaga. Ja kuramuse vest on ka süüdi, et leva mehe käega mäng ära vilistati. Selle mõistmine, et kui 92 mintsa jooksul ei suudetud Vaprusele värav lüüa, siis kust see kahe lisaminuti jooksul oleks tulnud käib ilmselgelt üle jõu?
aiVAR Toomas Vint   •
(80.235.108.***)
SunWolf, Levadia oli kehva, polnud tiitli vääriline. Aga asi on põhimõttes. Kõik 50/50 otsused kalduvad ühe teise rohelise meeskonna poole, selline tunne jääb. Ja kui kohtunik käistab veel nende lisaminutitega, see on selgelt asi, mida saab välja tuua. Kui vile on tiba suunav, siis suuna nii, et aru ei saa.

Ja asi pole Flora poistes, pooled ju toredad ja suurte ternetega mehed. See ving mis käib, algab Aivarist pihta, tahaks lihtsalt muutust, sest miski sitemaks minna enam lihtsalt ei saa.
ton666   •
(145.14.30.***)
Palun räägi mis otsused need kogu aeg kalduvad Flora kasuks? Kui siin alatasa tuuakse näiteid vastupidisest, siis mis otsused kalduvad teisiti?
2 aastat tagasi kui hooaja viimases mängus Flora~Leva, Flora jäi 100% pendlast ilma mis oleks toonud tiitli.
Miks Harju mängus anti pennal Harjule, Allikule punane ja nende mängjale punast ei antud? Lisaks veel Allikule mõnus mängukeelu pikendus ka. Sellega tassitakse Florat?
Või sellega et Florale anti pennal kui kaitsja lõi ründajale kõrge jalaga näkku?
Ma tõesti palun, kui sedasi süüdistada, siis tahaks näha tõestusi. Muidu see pole tõsiseltvõetav vaid lihtsalt kaotaja hala.
Ma leian ka et Pohlak, kes on teinud mega palju head Eesti jalgpallile läbi aegade, on nüüd liige nina üles visanud et ta lihtsalt ei saa aru kui ta eksib, ala et mis hetkel võiks vahetada peatreenerit kui kõik teised näevad ju et asi on viltu. Et ei võta Vene osas normaalset positsiooni, Zenjovi ja Kostja case jne. Kurat keegi kandideerigu talle vastu või seda pean ka ise tegema?
Aga tahtsin jõuda sinna et, süüdistage Pohlakut selles mida ta teeb või ei tee. Aga mitte tiimi kes on ausalt seal kus nad on. Leva vaadaku näkku kui Pärnu vastu hooajaga 6p ära antakse. Eriti kuna nad on sel hooajal näidanud end vähemalt sama tugeva tiimina kui Flora, isegi kriipsu võrra tugevamana.
Pole mõtet Florat süüdistada et nad on omad punktid ära võtnud sealt kus peab.
Eesti kohtunike tase on mis on, nad ei ole professionaalid. Teevad seda muu kõrvalt, kuid täpselt samad probleemid on Premis, Serie As, La Ligas. Me pole üksi, kohutavaid otsuseid on igalpool iga hooaeg ja seal ka räägivad kõik kuidas nad on maailma häbiplekk ja kuidas küll paremini ei saa. Tuleb lihtsalt vaadata näkku et võiks maksta äkki kohtunikele paremat tasu ja konstanteerida fakti et see kohtuniku amet on üks tänamatu amet.
Ei ole ma nii suur spetsialist, et tuua järgemööda otsuseid välja, mis kaldu.

Flora poisid ausalt välja võtnud, isa president, poeg president. Mis staadionil poja klubi mängib?

See vana hea koondise mängijate valik, Flora saab sealt ausalt €?

Serbia liigas peavad poisid ennast tõestama?

Ma ei mängi, pole mänginud jalgpalli. Seda kõike on kõrvalt lahe vaadata, lisab mõnuga intriigi.

Lisaks veel klassika, mis haridus sul on?

Ja tegelikult ma olengi emotsionaalnr inimene ja jalkball on protsess, voolav, jalgpall on elu. #Saksakoolkond 1:16
Madis35   •
(90.190.99.***)
Minul pole Flora mängijate vastu midagi, nad on nagu on, ja nemadki on Pohlaku diktatuuris vaid nupukesed.
Mis mulle aga närvidele käib, on see, et Flora naudib juba aastaid ebavõrdse konkurentsi ja kohtlemise eeliseid, neil on Eesti parimad tingimused, taristu ja rahad, mis on saadud ebaõiglaselt ja ebaausal teel, alates juba nende kodustaadionist.
100 varast   •
(46.131.50.***)
Ma lihtsalt huvi pärast küsin, et mis mis staadion Leva kodustaadion olnud on viimased paar aastat?
Madis35 võttis hästi kokku.

100 varaast, hea küsimus. Jälle saab vinguda, miks meie jalgpalli liiga nimi ei ole Sportland Arena Premium +. Mure vist ei olegi kodustaadionist, rohkem treeningkompleksist.

Ahh, kino. Mul nii hea meel, et olen hoopis teisel alav tegev, saan seda kõike kõrvalt soojas toas vaadata ja otseselt see mind ei puuduta.
SunWolf   •
Vaatasin Leva vs. Vaprus mängu arvutist. Ei näinud äravõetud värava olukorras, et Vapruse mängija oleks käega mänginud, leva mängija küll. Samas nägin kordustes, kuidas levakas lükkas hetk varem vapruse mehe tuimalt eest ära, millele kohtunikud ei reageerinud. Oma jobusust ei maksa väljamõeldud põhjuste taha peita. Soccerneti voorudejärgsetes analüüsides on toodud piisavalt palju fakte kus väljakukohtunikud ning VAR on Levadiat soosinud. Nupukesed on järelloetavad. Oleks Levadia mehed ausalt tunnistanud, et ilma sohita värava löömine käis neile eile üle jõu, oleks nende vastu ka austust olnud. Tartu intsident on kahtlemata suur bläkk kohtunike kapsaaeda aga see kuidas isegi treenerid mängujärgselt virisevad (eile Henn asja eest teenitud pennu osas) austust ei tõsta.
Wo1dK1d   •
(195.250.182.***)
1. Levadia ise munes eilse mängu ära. Rumal punane ka.
2. ton666, Alliku punase peale oled pahane? 1+2 on õige karistus antud olukorra eest. Mõni nõrganärvilisem oleks ka pikema keelu andnud. Analüüsi nüüd see olukord hoolikalt läbi. Kedagi ei huvita et see kaitsja mängis agressiivselt Alliku vastu ja mõned minutid varem pani talle küünarnukiga selga. Alliku ise käitus kui metslane ja ta katus sõitis ära. Siin pole mingeid vabandusi, isegi siis kui varasemalt käituti sinu vastu ülekohtuselt.
3. Lause, et Flora on ausalt seal, kus nad on. Minu väga lihtne lähenemine, aga piisav vastulause - Flora mängijad koondises.
Viimase 20-25 aasta jooksul on koondisekutseid saanud ebaproportsionaalselt palju Flora mängijaid. Ma ei räägi Kostjadest ja muudest penskaritest. Pigem sellest et kahe võrdse mängija puhul võetakse Flora duubli mängija koondisesse, selle asemel et kasutada mõnda talenti teistest eesti liiga klubidest.
Kui see asi nüüd raha peale ümber konverteerida, siis ütleme et igal koondise mängule on kutsutud 3-4 Flora mängijat, kes seal ei peaks olema. Ütleme et iga koondise koosseisus oleva mängija eest saab klubi 3000 euri. Ütleme et see teeb ümmarguselt 10k per mäng. Ütleme, et koondis on mänginud Pohlaku perioodil 150 kohtumist, siis mis summa on üks klubi teiste arvelt saanud?
Muidugi ma ei tea mis need täpsed numbrid on, antud arvestus on puusalt tulistatud, aga mõte säilib.

4. Kohtunikud - Väljakukohtunikud eksivad kõikides mängudes, on väga raske väita et nad vilistavad Flora kasuks. Samas VAR kohtunikud tuleks üle vaadata. a. Harju oleks pidanud punase saama. Kuidas seda üle ei vaadatud?
b. Levadia - Pärnu mängus oli Pärnu mängija käsi kehast väga kaugel ning sai tabamuse. Pallist põrkas pall Levadia mängijale ette,kes selle väravasse lõi.
Levadia mängija käest, mida pall riivas, hoidis Pärnu mängija kahe käega kinni.
Paluks nüüd VAR kommentaari, et kuidas siit penaltit ei antud? Värava üle võib vaieldada, sest käte seeria andis eelise väravalöömiseks, aga penalt?
Miks ei kutsuta nii tähtsatel otsustel väljakukohtunikku VAR pulti?

5. Levadia - Pärnu mängul oli ainult 2 lisaminutit?
VAR vaatas 1 minut punast kaarti + 2 vahetuspausi (40sek + 40sek) + Väravavahi viivitamine ning krambid.
3-4min oleks siin olnud korrektsem.
ton666   •
(194.156.225.***)
@aiVAR Toomas Vint
See mis sa välja tood on puhas demagoogia
"Ei ole ma nii suur spetsialist, et tuua järgemööda otsuseid välja, mis kaldu"
See jätab 2 valikut, kuna ma ei saa su tekstist täpselt aru, kas sa ei tea jalgpalli piisavalt et välja tuua, mis otsused on kaldu või su mälu pole piisavalt hea, et mäletada otsuseid:
a)Kui sa ei ole nii suur spetsialist et välja tuua mis otsused on kaldu, siis kuidas sa tead et need on kaldu. Mille järgi sa siis ütled et need on kaldu?
b)Kui su mälu pole piisavalt hea, siis kuidas saad kindel olla üldse et mäletad asju õigesti? Ma ei taha uskuda et sul pole piisavalt hea mälu. Pigem arvan et sa demagoogitsed. Lihtne on öelda et oi kui palju olukordi aga mitte tuua midagi välja. Kui tõestust ei tooda siis see on lihtsalt õnnetu vingumine.
atleticomadrid   •
(87.119.172.***)
2 minutit lisa on by the book täpselt nende vahetuste eest mis tehti ja ei sekunditki rohkem. Arvutage protokolli vaadates kasvõi ise.

Kogu selle jauru kõrval on mul ainult üks küsimus mängu näinutele - kas terve teine poolaeg kulges sisuliselt ühegi Vari, vigastus, vaidlemis ja muu seisakuta?
Nonäete, siin rohkem actionit kui koondise mängus.

^ VARiga seotud pausid

^ muud seisakud (näiteks pikad väravatähistused)

20. augusti kohtumine FC Kuressaare ja FCI Levadia vahel, mille Kuressaare kodupubliku ees üllatuslikult 2 : 1 võitis, oli üleminutite osas eriti markantne näide. Suure osa teisest poolajast kaheväravalises eduseisus olnud Kuressaare venitas igal võimalusel hoolega aega ja lõi mängutempot alla.

Kuressaare väravavaht Magnus Karofeld sai teise poolaja esimese 45 minuti jooksul koguni 11 korda väravalöögist palli mängu panna – kõige lühem aeg, mis selle peale ühel korral läks, oli 23 sekundit, enamasti kulus aga löökideks valmistumise, palli hankimise ja paika sättimise peale enam kui 30 sekundit. Ühe korra kulus palli auti minemisest Karofeldi väljalöögini koguni 39 sekundit, kusjuures selle aja jooksul ei olnud mitte ühtegi muud põhjust, miks mäng oleks seisma pidanud! Kokku seisis mäng teise poolaja 45 minutist Karofeldi väljalöökide ootuses viis minutit ja 40 sekundit (ühe väljalöögi ajal tehti ka vahetus, mis võttis 20 sekundit). See on enam kui 12 protsenti mänguajast!

Kuressaare mängijad võtsid hoolega aega ka iga karistuslöögi ja küljeaudi lahtimängimisel. Lisaks sellele oli poolaja jooksul kaks vigastuspausi (kogupikkusega 2 minutit ja 25 sekundit), kaks vahetuspausi (kokku 75 sekundit), kaks

VARist tingitud seisakut (kokku u 45 sekundit) ja üks seisak, kui kohtunik tuli Kuressaare pingi juurde abitreener Igor Morozovile kollast kaarti näitama (20 sekundit).

Juba pelgalt teises lõigus mainitud olukordade eest oleks pidanud poolajale juurde andma vähemalt neli minutit (nimetatud olukorrad võtsid kokku aega 4 minutit ja 45 sekundit). Eelkõige Karofeldi väljalöökide, aga ka muudes surnud palli olukordades viivitamise eest oleks pidanud aga aega veelgi juurde lisama – kuus-seitse üleminutit ei oleks olnud ülepingutamine. Kas tahate pakkuda, mitu minutit tegelikult neljas kohtunik tabloole märkis?

Kaks.

Ja lõpuvile kõlas piinlikult täpselt kahe minuti täitudes olukorras, kus Levadia oli liigutamas palli Kuressaare karistusala äärele. Poole rünnaku pealt.
Konkreetne mäng oleks minimaalselt 4min pidanud lisatava. Värav oleks pidanud lugema. Kõik
stranglers   •
(88.196.83.***)
SunWolf,
Levadia mongoli-tatari? Oled sa ikka vaadanud, kes seal mängivad? Ma ei ole rahvuslane, aga puha eesti kutid ju. Pluss brassid jne. Vast Flora ikka oma korruptiivse "kultuuriga" ja Vassiljevite-Zenjovidega hoiab sinna ida poole?
Spordiakadeemia, aitäh. Vähemalt sa ei demagoogitse.

Huvitav, mis haridus sul on, et nii hea ülevaate tegid?
purgeenius   •
(193.143.10.***)
Vaatasin ka oma youtube VARiga üle ja kas keegi saab öelda, et Vapruse mehe käsi ei ripsanud ennem palli?
Kas VARi mehed sattusid paanikasse kartes Kontori reaktsiooni?
Kas keegi sellele kohtunikule saaks punase anda ja mingi keelu panna, 2 kuud oleks okei, pärast seda katseaeg veel 2 kuud, kui ikka minuteid ei oska lugeda, siis laste mängudele on ka vaja vilemehi.
(146.255.180.***)
Värav oli ju õigesti ära võetud, kloun Peetson või kes see oli koristas tuimalt Limbergi ära ja Heitor jälle mässama hakkas mässumeelne, siit annab ka mingi paraja karistuse välja võtta vandaalitsemise eest. Nagu see 2 minta muudab midagi, Levadia poleks nigunii midagi korda suutnud saata, ise on sohirotid, et sohiga tahtsid võita, häbi neile, teravust polnud nagu ollagi terve mäng neil, õppigu oma punne kaotama. Eelmine aasta olid ka perioodid, kus kohtunikud üritasid vägisi neid tiitlivõitlusesse tõsta nagu lahmija Vallneri kaks andmata jäetud punast kaarti alustuseks kasvõi ja sama 2021. aasta, kus Paides aidati neil sohiga võit kätte või sama tiitlimatš Sportlandil, kus ulatati neile tiitel kätte, kui ei antud 100% pendlat Florale.
Nii ongi ju, et sellistel halisejatel vabanduste otsijatel ja häma ajajatel nagu Vallner intekas pole koondises kohta, kes ei saa mänge ära otsustatud, siis kui mäng hakkab läbi saama, uluvad veel üleaega üleaja kaupa, kuni poole öö peal jälle sohiga pall ristkülikusse saadakse.
IUdutuli   •
(90.190.244.***)
Keegi viis mingisse seevaldisse Flora nänni ja käskis siia kommenteerima tulla?