Rannakoondis pani tribüünid värisema (galerii!) (9)

Foto: Beach Soccer EstoniaEesti rannajalgpallikoondis alistas algusest lõpuni dramaatilises mängus Ungari 7:6 ja pääses B-divisjoni finaali, kus homme võõrustatakse Rumeeniat.

Avapäeval penaltiseerias Norra alistanud Eesti kerkis kõrgesse konkrentsi eile, kui Inglismaa vastu avakolmandiku jõudemonstratsiooni järel lõpuks 5:3 võit võeti.

Teised mängud tekitasid olukorra, kus igasugune võit viimases alagrupimängus Ungari üle aidanuks Eesti homsesse finaali, kus ootab Rumeenia.

Juba 19. sekundil tabas sinisärke tagasilöök, kui Gabor Simonyi Ungari juhtima viis. Eile Inglismaa vastu sangaristaatusesse kerkinud väravavaht Markus Lukk vastas peagi ja viis kolmandiku lõpus Eesti veel kaunima kauglöögiga juhtima. Avakolmandiku 2:1 edu järel oli taevas pilvitu.

Teist kolmandikku kulus neli minutit, kui Tamor Szentes-Biro Ungari tagasi tasa tõi. Ahhetamapaneva käärlöögiga sai minut hiljem maha Ragnar Rump ja viis Eesti ette, aga orienteeruvalt kolm sekundit hiljem taastas Ferenc Besenyei otse lahtimängust viigi. Kumbki pool ei suutnud pealtnäha murrangut tuua, teisele pausile mindi siiski Ungari 4:3 eduseisus, kui Simonyi omalt poolelt Luku ristnurka vajutas.

Kui sama mees Ungari kümme minutit enne lõpuvilet 5:3 eduseisu viis, võis karta, et tegemist on murdehetkega. Ent Rump virutas kaks minutit hiljem Laszlo Szacsko selja taha teisegi käärlöögi ja publik hakkas taas uskuma, et kõik on võimalik. Ning minut hiljem tegi Eesti koondise puurilukk - nüüd B-divisjoni parimate väravaküttide edetabeli tipus! - ära oma kübaratriki. "Ristnurk" on sõna, mida rannajalgpallis kasutatakse liigagi tihti, ent just sinna Lukk oma kolmanda pani ja tabloo kõneles 6:6!

Gertrud Alatare galerii vaatamiseks klõpsa pildil. Artikkel jätkub pildi all.

Kui Lukk ja Rump kõrgendatud tähelepanu said, tekkis ruumi sõpradele. Roman Minlibajev pani peagi poolkääri postipõrkest Szacsko selja taha ja viis Eesti 6:5 ette. Kui lõpuni jäi 1:18, tahtis süda aga taas seisma jääda - Besenyei taastas viigi, tänases mängus juba viiendat(!) korda sai ühe meeskonna edust viik.

Siis oli Aleksander Saharovi kord. Ennast 2002. aasta märtsis sööduga Venemaa vastu 2:1 võidu toonud väravale igaveseks Eesti murukoondise folkloori kirjutanud Saharov seadis end nüüd kindlalt sisse ka rannakoondise ajalukku. Kui mängida jäi seitse sekundit, sai ta Mait Antonilt tagumisse posti palli, mille Saharov peaga ette võttis ja kukkumise pealt võrku saatis. Liiva lendas, tribüün mattus rõõmu ja viimaste sekunditega külalised enam rohtu ei leidnud!

Homme ootab finaal küll veel ees, kuid ühe Eesti jalgpalli 2015. aasta vaieldamatult suurima saavutusega on tegu juba täna. Piisab pilgust maailma edetabelisse - Eesti 49., Ungari 20., homme A-divisjoni finaalis mängiv ja maailmameistrivõistluste poolfinalisti Itaalia alistanud Ukraina 19. - et mõista tänase võidu tähtsust.