Real võitis kaheksaväravalises finaalis oma ajaloo viienda MM-tiitli, pronks läks Brasiiliasse (0)

Real Madrid alistas MM-finaalis 5:3 Al-Ahli ning võitis klubi ajaloo viienda maailmameistri tiitli. Foto: Scanpix / Fadel Senna / AFP

Valitsev UEFA Meistrite liiga tšempion Real Madrid alistas Marokos toimuval FIFA klubide MM-i finaalis 5:3 Saudi Araabia klubi Al-Hilali. Pronksimatšis võidutses brasiillaste Flamengo, neljandaks jäi Egiptuse Al Ahly.

Reali esimene tabamus sündis 13. minutil, mil skoori tegi Vinicius Junior. Viis minutit hiljem duubeldas eduseisu Federico Valverde. Madridlased keskendusid ründamisele, selle kasutasid Al-Hilali mehed oivaliselt ära - 26. minutil tõusid saudid kiiresti vasturünnakule, avantüüri lõpetas Moussa Marega. Vaheajaks juhtis Real Madrid 2:1.

Teise poolaja alguses pani Real paremuse maksma. Esmalt taastasid nad 54. minutil kaheväravalise eduseisu, mil Viniciusse madala tsenderduse saatis värava lakke Karim Benzema. Neli minutit hiljem sai oma teise tabamuse kirja Valverde. Kuigi Madrid juhtis 4:1, siis Al-Hilali mehed jonni ei jätnud - 63. minutil pääses Luciano Vietto kaitseliini seljataha ning lõpetas rünnaku kliiniliselt.

Kuna Valverde sai oma teise juba kirja, ei saanud ka Vinicius halvem olla - tema teine tuli 69. minutil. Kuid isegi 2:5 kaotusseisus olles ei heitnud Al-Hilali mehed püsse põõsasse. Nimelt 79. minutil lõi oma teise Vietto, kui sai viiekastis palli, pani Dani Carvajali istuli ning lükkas nahkkera võrku. Lõppseisuks kindel 5:3 ja viies MM-tiitel Real Madridile. Al-Hilal teenis ajaloolise hõbemedali - kunagi varem pole ükski Saudi Araabia klubi MM-finaalis mänginud.

Pronksimatš algas Flamengo jaoks positiivselt - Brasiilia klubi asus 11. minutil Gabriel Barbosa penaltist juhtima. Ent eduseis ei kestnud igavesti. 37. minutil tõi Al Ahly pallur Ahmed Abdelkader tabloole viiginumbrid. Sellise skooriga mindi ka vaheajale.

Teist poolaega alustas edukalt Egiptuse klubi, kui teenis 58. minutil penalti. Nende kahjuks ei suutnud Ali Maaloul seda realiseerida, seega seis jäi 1:1. Aga juba kaks minutit hiljem sutskas Abdelkader oma teise ning viis egiptlased juhtima. Pärast eduseisu saavutamist keeras klubi kaitsja Khalid Abdullfatah omadele korralikult käru, kui sai 69. minutil punase.

Vähemusse jäänud meeskond küll pingutas, ent Flamengo-nimeline rong sõitis täistuuridel neist viimase 20 minutiga üle. 77. minutil viigistas Pedro, kaheksa minutit hiljem lõi Barbosa oma teise - ka sel korral penaltist - ning viis Flamengo 3:2 juhtima. Viimane nael Al Ahly kirstus maandus 90+1. minutil, haamrit käsitlenud mees oli juba varem skoorinud Pedro. Flamengo teenis 4:2 võidu ja pronksmedalid.

Real Madrid - Al-Hilal 5:3 (2:1)
13., 69. Vinicius Junior, 18., 58. Federico Valverde, 54. Karim Benzema - 26. Moussa Marega, 63., 79. Luciano Vietto,

Al Ahly - Flamengo 2:4 (1:1)
37., 60. Ahmed Abdelkader - 11. pen., 85. pen. Gabriel Barbosa, 77., 90+1. Pedro

Realiseerimata penalti: 58. Ali Maaloul (Al Ahly)
Eemaldamine: 69. Khalid Abdullfatah (Al Ahly)