Sillamäe võitis Jõhvit raskelt (0)

Foto: Jana Pipar (arhiiv)Nädal aega tagasi Tallinna Infonetile 1:10 hävinud Jõhvi Lokomotiv suutis täna Sillamäe Kalevile elu palju raskemaks teha. Sillamäe teenis siiski Jevgeni Kabajevi tabamuste toel 2:1 võidu, Kabajev tõusis meistriliiga väravalööjate edetabelis ainuliidriks.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Sillamäe võttis kohe esimesest sekundist peale initsiatiivi ning leidis kiiresti Lokomotivi nõrgima koha, mis asus vasakkaitsja vastutusalas, ja Kõrõlo Silitš tekitas sealtkaudu individuaalsete soorituste abil vähemalt kaks head momenti - 7. minutil tõrjus Valeri Smelkov ukrainlase pealelöögi üle otsajoone ja paar minutit hiljem luhtas vaid Kabajevi oskamatus Silitši tsenderduse.

15. minutiks kolis Silitš vasakule äärele ning tekitas probleeme ka Lokomotivi paremkaitsjale. Silitši hea sööt Kabajevile pakkus viimasele hea võimaluse skoor avada, ent kui Kabajev oli Smelkovi üle mänginud, täitsid Jõhvi kaitsjad edukalt väravavahi rolli, tõrjudes palli väravajoonelt. Järellööke proovisid Daniil Ratnikov ja Stanislav Murihhin, kuid pall ei tahtnud väravasse minna.

Järgmise momendi tekitas Silitš juba kesktsoonist, tulistades 25 meetrilt posti. Lokomotiv vastas Dmitri Smirnovi ohtliku tsenderdusega, mille klaaris Mindaugas Bagužis napilt enne Dmitri Jegorovit.

Kalev ei lasknud Lokomotivil hinge tõmmata ega veidikest õhku saada, ent tänu Smelkovi tõrjetööle püsis Lokomotiv esimese pooltunni lõpus veel mängus. Jõhvi jõudis läbi Smirnovi isegi paar lööki sooritada, ent Mihhail Lavrentjev sai nendega hakkama.

Poolaja lõpus ebaõnnestusid taas kõik Kalev katsed Smelkovi kurvastada. Üleminutil lõi Silitš latti ja sellele järgnes suur segadus, järellöögid klaariti taas kaitsjate poolt joonelt.

Teisel poolajal võttis Kalev asja tõsiselt käsile. Kabajevi ja vahetusest sekkunud Jaroslav Kvassovi lähilöögid suutis Smelkov veel ära võtta, ent 50. minutil sai Smelkovi maagia ootamatult lõpu, kui puurilukk eksis väravast väljatulekul ning Kabajev lükkas palli tühja väravasse - 0:1!

Pärast väravat jätkus samasugune mäng, nagu oli olnud esimesel poolajal - Sillamäe surve ja tsenderdused ning Smirnovi standardid, millest suurt kasu polnud.

75. minutil tabas Sillamäed kerge šokk. Kalev ründas Smelkovi väravat nii innukalt, et unustas oma väljakupoolel Aleksandr Nikulini, kes sai Smelkovilt suurepärase söödu ning lõi palli trahvikasti joonelt igavleva Lavrentjevi võrku - 1:1!

Sillamäel kulus eduseisu taastamiseks vaid kaks minutit. Kabajev sisenes pettega karistusalasse, pühkis kaitsja teelt ja lõi tolle jala alt vasakusse nurka - 1:2!

Rohkem enam Kalev endale prohmakaid ei lubanud, kuigi ka Smelkovile enam väga tööd ei pakkunud.

Mängu parim - Jevgeni Kabajev

Aga kes muu? Kuigi Smelkov päästis palju kordi Lokomotivi väravast, jääb ta oma prohmaka tõttu tiitlist ilma. Kabajev tegi aga kõik, mida ründaja peab tegema, ja rohkemgi veel.