Supervormis Bayern taas võidukas (täiendatud) (17)

Bayern München jätkas Saksamaa Bundesligas võitudelainet, võttes Michael "Michi" Ballacki väravast 1:0 võidu Leverkuseni Bayeri üle. Samas ei vääratanud aga ka ükski jälitaja ja vahe püsib endiselt kaheksal punktil.

Bayern München – Leverkusen Bayer 1:0 (1:0)
36. Ballack

69 901 pealtvaataja silme all kulges kohtumine väga haaravalt ja mitmete väravavõimalustega mõlemale meeskonnale. Mängu esimesel poolajal oli Leverkusenil 27. minutil võimalus juhtohjad enda kätte haarata, kuid Bernd Schneider lõi palli napilt väravast üle. Veel avanes väga hea võimalus Dimitar Berbatovil, kes pärast Andrey Voronini suurepärast tsenderdust sai Oliver Kahni pommlöögiga kostitada.

Skoori avas 36. minutil aga hoopis Bayern, kui Willy Sagnoli diagonaalselt üle väljaku saadetud tsenderduse virutas väravavõrku endine Leverkuseni staar Michael Ballack. FC Hollywoodil tuli veel üks kõhe olukord üle elada, kui pärast nurgalööki lajatas Bernd Schneider ühe puutega palli Kahni poole teele, kuid Bixente Lizarazu oli mees omal kohal ja blokeeris löögi.

63. minutil tegi Felix Magath vahetuse, kui Hasan Salihamidzici vahetas välja noor Bastian Schweinsteiger. Viimane oli särtsu täis ja lõi koos Ze Robertoga Roy Makaayle suurepärase võimaluse eduseisu suurendada. Hollandlase löök lendas väravast siiski mööda. Viimastel minutitel oli Schweinsteigeril veel võimalus Hans-Jörg Butti kurvastada, kuid ka tema üritus ei olnud täpne.

Mäng lõppes seega seisuga 1:0 Bayerni kasuks ja nii jätkati oma imelist seeriat uuel kodustaadionil - 14 mängust on võetud 14 võitu. Seda seeriat üritab 21. veebruaril rikkuda AC Milan, kes reisib Münchenisse Meistrite Liiga 1/16-finaali esimeseks mänguks.

1.Fc Köln – VfB Stuttgart 0:0

Euroopa palliplatside poole püüdlevat Stuttgarti tabas järjekordne tagasilöök, kui nad viigistasid väljalangemisheitlust pidava meeskonna Kölniga. Viimane asub tabelis eelviimasel kohal, nelja punkti kaugusel turvalisest positsioonist.

Mõlemal meeskonnal oli piisavalt väravavõimalusi, ent soovida jättis lõpetamisoskus. Võõrustajate mäng oli paljulubav, kui Albert Streit pommitas oma löögi napilt üle. Stuttgart alustas ka teist poolaega loiult. 48. minutil lõi Saksa koondislane Lukas Podolski kauglöögi üle lati. See ajas külalised üles.

Thomas Hitzlsperger proovis oma karistuslöögi oskuseid, kuid lõi samuti üle. 65. minutil tõrjus Timo Hildebrand järjekordse Podolski väravaürituse. Mängu lõpus oli Köln lähedal kolme punkti haaramisele, kuid Andreas Hinkel tõrjus väravajoonelt Christian Springeri pealöögi.

Frankfurt Eintracht – Hertha Berlin 1:1 (0:1)
59. Jones – 20. Boateng

Kodumeeskond Eintracht peaks olema pettunud kolme punkti mittesaamise pärast, sest külalised pealinnast mängisid viimased 21 minutit kümnekesi.

Võõrustajad alustasid hästi, kui Markus Rehmeri löögi tõrjus Hertha väravavaht Gerhard Tremmel. Külalised vastasid 15. minutil, kui Marcelinho nurgalöök leidis Niki Kovaci, ent Oka Nikolov päästis oma meeskonna halvimast. Küll ei olnud Nikolovil midagi teha viis minutit hiljem, kui Kevin-Prince Boateng realiseeris väravaks play-maker'i Marcelinho söödu.

Frankfurt jätkas kuni poolajavileni survet, kuid edu see siis veel ei toonud.

Viigivärav sündis 59. minutil. Markus Rehmeri sööt jõudis Jermaine Jonesini, kelle löök karistusala äärest pettis ära Tremmeli. Eintracht oli lähedal ka võidule, kui Rehmeri löök lendas posti. Ka viimane võimalus langes samale mehele, kuid löök lendas kõrge kaarega üle värava. 69. minutist alates mängis Hertha kümnekesi, oma teise kollase kaardi teenis Alexander Madlung.

Hamburger SV – Arminia Bielefeld 2:1 (0:1)
51. Trochowski, 73. Barbarez – 26. Boakye

Hamburg sai teenimata võidu, kui tuldi tagasi üheväravalisest kaotusseisust ja löödi võiduvärav.

Külalised alustasid mängu lennukalt, samas kui Hamburg ei suutnud korralikult rünnakut käima saada. See aga ei olnud meelepärane publikule. Publiku meelepaha suurenes, kui 26. minutil endale lasti lüüa värav. Bielefeld vääris täielikult liidripositsiooni.

Teisel poolajal tegi treener Thomas Doll julge vangerduse, võttes väljakult ära Benjamin Lauthi, kelle ta asendas jaapanlase Naohiro Takaharaga. See tõi edu-pallivaldamisprotsent kasvas ning võimalused koos sellega. 51. minutil lõi ilusa viigivärava Piotr Trochowski, kelle vasaku jala löök lendas kaardpallina väravavahi selja taha.

Bielefeld hakkas väsima ning 17 minutit enne lõppu lõi võiduvärava vanameister Sergej Barbarez. Kreeklasel Ionnis Masmanidisel oli paar võimalust viigistamiseks, ent võimalusteks need jäidki.

MSV Duisburg – Kaiserslauten 2:2 (1:0)
41. Kurth, 59. Tararache – 79., 81. Halfar

Võõrustajad alustasid mängu kindlamalt, sest 11. minutil päästis Mathieu beda oma meeskonna halvimast, tõrjudes väravajoone pealt Klemen Lavrici löögi, kes oli eelnevalt üle mänginud väravavahi Jürgen Macho. Viimane jõudis teha veel mitu head tõrjet, enne kui lasi siise värava. Martus Kurth toimetas lähedalt väravasse Tararache vabalöögi.

Teisel poolajal võttis Kaiserslauten ennast kokku ja hakkas viigiväravat otsima. Siiski teenis kodumeeskond penalti, kui Marco Cagliuri lendas karistusalas teatraalselt pikali. Mihai Tararache realiseeris selle kindlalt.

Külaliste peatreener Wolfgang Wolf võttis julge otsuse, tuues mängu vaid 18- aastase ründaja Daniel Halfari. See tõi edu- 79. minutil lõi ta läbijooksul esimest korda palli Georg Kochi selja taha. 2 minutit hiljem kasutas ta ära segaduse kaitsjate vahel ja lõpetas tagasituleku kaheväravalisest kaotusseisust postipõrkest tulnud väravaga.

Schalke 04 – Borussia Dortmund 0:0

Külalised Dortmundist jäid ilma kolmest punktist tänu kohtunikule, kes jättis lugemata kindla penalti.

Tšehhi mängujuht Tomas Rosicky, kes lahkub suvel Madriidi, pettis esimese väravaüritusega ära Schalke väravavahi Frank Rosti, ent tema karistuslöök lendas posti. Vastaste mängijad Lincoln ja Marcelo Bordon tegid sama koha pealt hoopis üle-värava-lööke.

Mõned minutid enne poolajavilet tõmbas uruguailasest kaitsja Dario Rodriguez karistusalas pikali vastaste ründaja Salvatore Gambino. Kohtunik Knut Kircher lasi mängul jätkuda, hoolimata Dortmundi mängijate protestidest.

Teisel poolajal hakkasid mõlemad meeskonnad näitama kaitsvat mängu, ning Dortmundi ainsaks võimaluseks jäigi Rosicky löök, mis lendas otse Rosti sülle. Soiku jäänud mänguga saidki mõlemad meeskonnad ühe punkti omanikuks.

Werder Bremen – Mainz 05 4:2 (3:2)
40., 69. Valdez, 45. Micoud, 45. Klasnic – 1. Zidan, 13. Weiland

Werder Bremen, üks Bayern Müncheni põhikonkurent liigatiitli peale tuli välja kaheväravalisest kaotusseisust ja suutis teenida tollest mängust 3 punkti.

Paarkümmend sekundit oli mänguajast mängitud, kui egiptlane Mohamed Zidan lõikas vahelt Naldo tagasipassi ja pettis ära Werderi väravavahi Andreas Reinke. Mõned minutid hiljem oli Mainz sunnitud vahetama väravavahti, sest Dimo Wache oli vigastada saanud. 13. minutil kasvatasid külalised fännide meelepahaks kaotusseisu kaheväravaliseks. Niclas Weiland lõi väravasse ghanalase Otto Addo tsenderduse.

Natuke enne 40. minutit võeti mängust välja patuoinas Naldo, kes asendati taanlase Daniel Jenseniga. Sellest ajast algas ka tagasitulek. Esmalt lõi paraguailane Nelson Valdez väravasse Torsten Fringsi tsenderduse. Seejärel sai Johan Micoud pea vahele Jenseni tsenderdusele ja sekundid enne poolajavilet lõi täiesti vaba Ivan Klasnic seisuks 3-2. Valdez lõi oma mängu teise värava 69. minutil, jättes Mainzile mõtlemisainet, kuidas hoida eduseisu.

Pühapäeval kohtuvad Hannover - Nürnberg ja Wolfsburg - Monchengladbach.