Tallinna Kalevi kaitsja lõi tiimikaaslast (17)

Aleksandr Karpõtšev (sinises) lõi värava, kuid nullis selle harvanähtavalt rumala veaga. Foto: Siim Semiskar/ERR Sport (arhiiv)Meistriliiga 23. voorus leidis aset kurioosne juhtum, kui Tallinna Kalevi kaitsja Aleksandr Karpõtšev lõi oma väravavahti peaga ja saadeti punase kaardiga väljakult.

Kalevi hooaeg on olnud üks suur pettumus ning 2:3 kaotus võõrsil Paide linnameeskonnale demonstreeris igas mõttes seda, mis tiimis valesti on.

"Paigast ära on meil see mäng, üks päev üritab üks mees, teine päev teine, aga et terve meeskond üritaks, sellist asja pole. Ikka on keegi valesti, ikka on keegi süüdi, ei suudeta end kokku võtta," nentis kalevlaste peatreener Aavo Sarap.

Karpõtšev lööb peaga oma väravavahti

Kui Kalev 1:3 kaotusseisus oli, leidis aset harvanähtav juhtum, kui omavahel läksid riidu Kalevi kaitsja Aleksandr Karõptšev ja väravavaht Sander Reelo.

Tüli tulemus - Karõptšev äsas Reelole peaga, mille tulemusena ta ka ebasportliku käitumise eest punase kaardi sai ja oma meeskonnakaaslasel korraks pildi eest ära lõi.

Karpõtševi kaitsepartner Taavi Viikna lausus selle kohta: "Usun, et see on tingitud sellest, et meeskonnal on sisekliimaga tõsiseid probleeme."

"Ma ei ütleks, et sisekliimaga oleks halvasti - meil pole selliseid asju varem juhtunud, lihtsalt mehel sõitis katus ära, tähtis mäng ja mäng oli käest minemas," arvas omakorda treener. "Iseenesest Karpõtšev mängis ju korraliku mängu, aga peades on meestel midagi paigast ära, ei suudeta seda väljundit õigesse kohta viia."

Sarap teab, et hooaja teine pool saab neile püsimajäämise koha pealt väga raske olema, kuid ta jääb optimistlikuks: "Kindlasti ei ole me alla andnud, palju mänge on veel ees ja eks meil hakkavad mehed ka terveks saama, viimastel kuudel on nii paljud väljas olnud."

Kalev alustab teravamalt, aga Paide viigistab

Kohe mängu alguses said külalised Tallinnast oma söödumasina tööle ning kodumeeskond oli rohkem tagaajaja rollis. Kalev saavutas üsna kiirelt ka edu, kui 8. minutil kohtumise "täht" Aleksandr Karpõtšev sooritas karistuslöögi, mille Paide puurilukk Alan Ventsel sisse kobistas.

Mõni minut hiljem leidis end väravavahiga silmitsi Maksim Paponov, ent eksis rängalt ja seis jäi samaks.

Edaspidi domineeris mängu juba kodupubliku rõõmuks Paide. Sarnaselt Paponovile leidis värava ees end üksi olevat Martin Saar, ent eksis. Äärel tekitas palju teravust üle aasta esimest korda pärast vigastust taas põhikoosseisu kuulunud Rauno Rikberg.

Kui lihtsaid olukordi realiseerida ei suudetud, siis 41. minutil tuli välk selgest taevast. Karel Voolaid lajatas 30 meetrilt sellise palli ristnurka, et treener Viktor Mets pole sellist väravat 10 aastat näinud.

Teisel poolajal Kalev laguneb, ent siiski...

Teisel poolajal jätkas Paide teravamalt, otsides võiduväravat. Ohtrad tsenderdused kasti kandsid lõpuks vilja ning vanameister Meelis Rooba märkis tabloole 2:1 kodumeeskonnale.

Tallinlased hakkasid justkui lagunema ja ei suutnud ent reorganiseerida ning näidata sellist mängu nagu kohtumise alguses. 70. minutil lõi Ervin Kõll terava nurga alt peale ning pall põrkas Sander Reelo põrkest sisse ja 3:1 oligi tõsiasi.

Pärast Karpõtševi eemaldamist tundus, et tallinlased on lagunenud lõplikult ning ainult Sander Reelo suurepärane tegutsemine päästis neid halvimast.

Ent kui juba paistis, et mäng on tehtud, siis eelviimasel minutil mängis Paide kaitsja trahvikastis palli käega ning 11-meetri karistuslöögi realiseeris Vahur Vahtramäe külmavereliselt.

Üleminutitel oli Kalev väga lähedal ka uskumatule come-back'ile, kui tallinlaste ründaja pääses värava eest löögile, aga lõi siiski mõnikümmend sentimeetrit üle värava.

Paide võidu üle õnnelik

"Alustades olime veidi kohkunud ja tuli see karistuslöök ja olimegi 1:0 taga. Pärast saime mängu käima ja minu meelest neil ei olnudki pärast erilisi väravavõimalusi," lausus Paide treener Erki Kesküla pärast mängu.

"Probleemiks võis lugeda meie teist poolaega, kui 3:1 peal oli ridamisi võimalusi ja vastane jäi veel vähemusse. Mehed arvasid, et võit käes ja lasid vähe lõdvaks ning varsti oligi seis 2:3 ja vastasel veel suurepärane võimalus viigistada," lisas ta.

Meistriliiga debütant parandas võiduga oma tabeliseisu tunduvalt, tõustes "ohutsoonist" ehk üleminekumängudele viivast kohast juba seitsme punkti kaugusele. Kalev jätkab üheksandal kohal, kuna Tartu Tammeka tunnistas samal ajal FC Levadia 6:1 paremust.

kell 17:00 Paide linnastaadionil

Paide linnameeskond – JK Tallinna Kalev 3:2 (1:1)
41. Karel Voolaid, 54. Meelis Rooba, 70. Ervin Kõll - 8. Aleksandr Karpõtšev, 89. pen. Vahur Vahtramäe

Hoiatus: 37. Aleksandr Karpõtšev
Eemaldamine: 85. Aleksandr Karpõtšev
Mänguolud: +24, päikesepaisteline ilm; väljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 320
Peakohtunik: Sten Kaldma
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Dmitri Vinogradov

Paide LM: 21-Ventsel, 46-Mägi, 3-Tubarik, 26-Leetma, 24-Lomp (85. 14-Köhler), 17-Rooba (73. 9-Ellram), 6-Saar, 10-Rikberg (58. 7-Pebre), 25-Varendi, 8-Kõll, 77-Voolaid.
Varus: 1-Toom, 9-Ellram, 30-Neemelo, 14-Köhler, 19-Kald, 7-Pebre, 18-Reinaru.

T. Kalev: 1-Reelo, 2-Viikna (75. 13-Kukebal), 3-Nõmme, 4-Külm, 5-Karpõtšev, 6-Demutski (60. 15-Vahtramäe), 7-Mamedov (46. 19-Kiis), 8-Lember, 9-Kõlu, 10-Paponov, 11-Tomson.
Varus: 13-Kukebal, 14-Jõeäär, 15-Vahtramäe, 16-Vähesoo, 19-Kiis, 33-Kaljuste.

1. Tallinna FC Levadia 19 17 2 0 72 - 13 53
2. JK Sillamäe Kalev 22 15 3 4 54 - 20 48
3. Tallinna FC Flora 20 13 3 4 42 - 17 42
4. Narva JK Trans 22 13 3 6 45 - 22 42
5. Viljandi JK Tulevik 22 10 4 8 31 - 29 34
6. Nõmme JK Kalju 22 10 4 8 42 - 23 34
7. FC Kuressaare 22 5 3 14 13 - 45 18