Tarvast ehmatanud Pärnu võit kergitas Esiliiga üleminekumängudel intriigi lakke (0)

Esiliiga üleminekumängude avavaatuses sai Pärnu Jalgpalliklubi koduväljakul 3:2 jagu Rakvere Tarvast ning omab enne nädala pärast peetavat kordusmängu seetõttu head võimalust uueks hooajaks astme võrra kõrgemale tõusta.

PJK asus juhtima juba 9. minutil, kui täpne oli põhihooajal Esiliiga B suurimate väravaküttide hulka kuulunud Kein Makovei. Tarval kulus vastamiseks aega teise poolaja keskpaigani, kui nende kasuks määrati penalti ja selle realiseeris Siim Rannamäe. 77. minutil sai aga 11 meetri karistuslöögi ka PJK ja Risto Pärnat viis kodumeeskonna uuesti ette. Viis minutit enne lõppu kasvatas Makovei oma teise väravaga edu juba kaheväravaliseks, kuid kaks minutit pärast tema tabamust suutis Rannamäegi oma teise värava lüüa ja Tarva elu enne teist kohtumist veidi kergemaks muuta.

Ehkki kordusmängule läheb eduseisus PJK, pole ka Tarva võimalused kaugeltki kadunud. Tänu kahele võõrsil löödud väravale piisab neile koduplatsil ka 1:0 või 2:1 võidust, et koht Esiliigas kindlustada. Teine üleminekumäng peetakse järgmisel laupäeval ehk 23. novembril kell 13.00 Rakvere kunstmurustaadionil.

Mitteametlik protokoll (EJL-i lehelt):

17. novembril kell 13.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK - Rakvere JK Tarvas 3:2 (1:0)
9., 85. Kein Makovei, 77. pen. Risto Pärnat - 63. pen., 87. Siim Rannamäe

Hoiatused: 67. Tarmo Kovalevski, 71. Risto Kauniste - 45+1. Erik Andres Raja, 76. Mario Kuokkanen
Neljas kohtunik: Reigo Teearu

Pärnu: Kaupo Koort, Hevar Aas, Veiko Vespere, Mirko Mardiste, Ranet Ristikivi, Igor Mohhov (64. Risto Kauniste), Karmo Valk, Reimo Madissoo (64. Jevgeni Novikov), Risto Pärnat, Tarmo Kovalevski (87. Joonas Sild), Kein Makovei.
Varus: Joonas Sild, Jevgeni Novikov, Risto Kauniste, Aleksander Algo, Oliver Vaabel.

Tarvas: Artem Levizi, Uku Laht, Dmitrii Baikov, Mihkel Saar, Madis Reimal (78. Hanno Vahula), Mario Kuokkanen, Jaan Matis Kangur, John-Eric Juht (62. Maksim Porotikov), Siim Rannamäe, Robi Štšjogolev, Erik Andres Raja (83. Robin Klaus).
Varus: Andreas Lilleoja, Maksim Porotikov, Hanno Vahula, Robin Klaus.