Tiitlivõitlus Itaalias sai hoogu juurde (täiendatud) (10)

Itaalia liiga 16. voorus suutis Lazio viigistada Juventusega, mis aitas 2. kohal asuval Internazionalel liidritest 8 punkti kaugusele jõuda. Nii Milan kui ka Inter võtsid 4:0 võidud.

Treviso sai esimese koduvõidu

Omobonno Tenni staadion oli võõrustajaks kahele tiimile, kellel suure tõenäosusega seisab ees väga raske hooaja teine pool. Treviso ning Lecce on hooaja alguse jõuetusest üle saanud, kuid paar võitu ei ole neid veel väljalangemistsoonist kaugemale tõstnud.

Koduvõistkond Treviso pressis avaminutitest peale ning surve kandis vilja 31. minutil, kui Emanuele Filippini mängiti heale löögipositsioonile, kus poolkaitsja ei eksinud. Teisel poolajal suurendas Andre Pinga suurepärase väravaga eduseisu 2-väravaliseks. Mirko Vucinici penaltist löödud järjekordne värav Lecce't 1:2 kaotusest ei päästnud.

Olimpico vallutamine Juventusel ei õnnestunud

Serie A-s ilma tegev Juventus sõitis järjekordset võitu jahtima Olimpicole, kus neid oli ootamas Lazio. Viimased on kodus olnud kõigile võistkondadele parajad pähklid pureda ning kindlasti ei läinud nad Juventuse vastu kaotama. Suurimaks puudujaks Lazio ridades oli äärepoolik Cesar, kes jääb vigastuse tõttu auti kuuks ajaks. Juventuse ridadest jäi välja Gianluigi Buffon, kes naaseb ilmselt jaanuaris.

Mäng oli täis põnevust ning skoor avati juba 16. minutil. Endine Empoli ründaja Tommaso Rocchi näitas, miks ta on tõusnud Lazio's fännide üheks lemmikuks ning kasutas koos Christian Manfrendini abiga ära Lilian Thurami vea, saates palli Juventuse väravavahist Christian Abbiatist mööda.

Edu kestis siiski vaid 10 minutit. Mängu lõppskoori 1:1 vormistas juba 26. minutil ei keegi muu, kui David Trezeguet. Prantslane lõi Pavel Nedvedi pealöögi joone juurest väravasse ning lisas järjekordse värava oma Serie A kontole, nüüd on tal paremuselt teise väravakütina 14 väravat.

Pinge oli mängus kõrge ning märkimisväärsemad olukorrad olid kindlasti siis, kui Fabio Cannavaro põhjustas šveitslasele Valon Behramile vigastuse ning eks-Lazio mängija Pavel Nedved ja praegune Lazio poolkaitsja Fabio Liverani üksteise kõride kallale läksid.

Cagliari parandas Ascoli kulul oma olukorda

Järjekordne väljalangemisheitlus toimus Sant'Elia nimelisel staadionil, kus Cagliari oli võõrustajaks Ascoli tiimile. Mõlemad võistkonnad olid väga kurvas seisus: Cagliaril oli tabelis kirjas vaid võit ja 6 viiki, samas Ascoli polnud võidumaitset tunda saanud viimases 8-s mängus.

Tüüpiliselt möödus see tabelipõhja kohtumine väheste väravavõimalustega, kuid mängu lõpuks oli seis siiski küllaltki kobe - Cagliari võttis tänu David Suazo penaltile ja Cristiano Del Grosso omaväravale kodupubliku ees 2:1 võidu. Ascoli ainsa kolli lõi Mattia Biso.

Udinese kriis süveneb

Kriisis Udinese sõitis külla Giuseppe Pilloni tugevale Chievo Veronale. Udinese suutis oma potentsiaali realiseerida vaid hooaja algul. Nüüd istuti 20 punktiga tabeli teises pooles.

Mängus Chievoga oleks pidanud juhtuma ime, et võit koos Bianconeriga Udine'sse sõidaks. Simone Tiribocchi ja Victor Obinna vormistasid koduvõistkonna domineeringu kaheks väravaks ning Serse Cosmi ja nii mitmedki mängijad peavad ilmselt oma koha kaitsmiseks kolmapäevases Serie A kohtumises võidukad olema.

Toskaana derbi lõppes viigiga

Serie A-s on viis Toskaana regiooni võistkonda. Kaks neist, kes asetsevad tabeli eri otsades, kohtusid pühapäeval Carlo Castellani nimelisel staadionil Empolis. Sama linna nime kandev võistkond pidi publikule pakkuma tõelise jalgpallielamuse, mängides tabeli 2.-3. koha võistkonna Fiorentinaga.

Kahe võistkonna esimest mängu alates aastast 1999 sõitis Firenze'st vaatama 7000 Fiorentina fänni. Reisijate kahjuks ei läinud vaatamata Fiorentina domineerimisele kõik nii nagu taheti, sest mäng lõppes viigiliselt 1:1. Giampaolo Pazzini 70. minutil löödud värava virutas kõigest 3 minutit hiljem tagasi veteran Igli Vannucchi. Fiorentina langes selle viigi tõttu neljandale kohale, Empoli lõpetas vooru 18 punktiga kohal number 13.

Milan oli Messinale liiga suure ports

Milan pidi oma seisu pühapäeva pärastlõunases kohtumises parandama ning 3 punkti järele mindi Messina vastu. Paolo Maldini, Marcos Cafu, Alessandro Nesta ja Filippo Inzaghi puudumine olukorda neile kohe kindlasti lihtsamaks ei teinud. See siiski Milanile võidu saamiseks probleeme ei tekitanud.

Kaks väravat Andrei Ševtšenkolt ning üks Andrea Pirlolt ja Alberto Gilardinolt andsid Rossonerile 4:0 võidu, mis tõi nad liidritest 9 punkti kaugusele. Tegelikku aimu saab Milani olukorrast ilmselt aga järgmises voorus, kolmapäeval, kui kohtutakse Livornoga.

Livorno jätkab uskumatus tempos

Renzo Barbera'l kohtusid kaks kõrgelthinnatud Serie A keskmikku. Palermo ja Livorno kohtumisest tõotas tulle tõeline vaatemäng, vaatamata sellele, et esimese ridadest puudus argentiinlane Mario Santana.

Mäng oligi põnevust täis, kuid skoor oli ühepoolne - Livorno võitis 2:0. Marc Pfertzel viis nad teise poolaja keskel juhtima ning mängu kindlustas Livornole endine Palermo poolkaitsja Stefano Morrone. Livorno tõuseks järgmises voorus võiduga Milani vastu 4. kohale ning juhul, kui ka Fiorentina kaotaks, koguni kolmandale.

Inter alustas lammutustööga 100. sekundil

Pärast möödunud vooru võitu Milani üle oli enesekindlus Interis väga kõrge ning Reggina tugevast koduvormist - 3 võitu kolmest viimasest mängust - nad end kõigutada ei lasknud.

Skoori avamiseks kulus külalistel vaid 100 sekundit - läbi suure hulga jalgade sattus pall ilma katteta olnud Ivan Cordoba kätte, kes palli kindlusega väravasse saatis. Hiljem tegid Adriano, Obafemi Martins ja David Cortes Pizarro lõppseisuks 4:0. Interi tiitlilootused said selle võiduga hoogu juurde ning jõulupuhkusele loodetakse võidukalt vastu minna, kui kolmapäeval kohtutakse Empoliga.

Parma lõpetas kurva seeria

Siena ja Parma vahelises mängus oli mõlemal võistkonnal hulgaliselt puudujaid. Koduvõistkond Siena mängis ilma Paolo Negro, Igor Tudori ja Erjon Bogdanita, kes kõik olid sel hooajal võtmerolli mänginud ning külaline Parma tuli mängima sisuliselt pooles rivistuses. Daniele Bonera, Fernando Couto, Marco Delvecchio, Damiano Ferronetti, Andrea Pisanu, Filippo Savi ja Domenico Morfeo ei saanud kõik erinevatel põhjustel osa võta.

Vaatamata suurele puudujate hulgale nägi publik palju väravaid. 2:2 lõpenud mängus lõid Siena väravad Tomas Locatelli ja Enrico Chiesa, Parma poolelt olid täpsed Bernardo Corradi ja Daniele Dessena. Dessena lisaajal löödud viigivärav oli ühtlasi Parma esimene punkt võõrsilt sel hooajal.

Roma ja Sampdoria pidid rahulduma viigiga

Vincenzo Montella, Samuel Kuffour, Antonio Cassano ja Shabani Nonda olid mängijad, kes Roma rivistusest mänguks Sampdoriaga puudu. Kummalgi võistkonnal polnud hooaeg ootuste järgi läinud, kaotatud oldi palju pealtnäha lihtsaid mänge ning eriti Romal ja nende treeneril Luciano Spalettil oli sellest mängust head tulemust vaja.

Francesco Totti, kes polnud veel täiesti terve, viis külalised 15. minutil juhtima, kuid Sampdoria veteranründaja Francesco Flachi viigistas mänguseisu penaltist teise poolaja algul. Sampdoria on nüüd tabelis 7. kohal, Roma platseerub pärast 16. vooru 10. positsioonil.