Tulevik alistas emaklubi Flora (45)

Meistriliiga 33. voorus serveeris üllatuse Viljandi Tulevik, kes suutis emaklubi FC Flora vastu kolm korda juhtima minna ning võttiski lõpuks 3:2 võidu.

See oli Tulevikule, kes oma paremad mängumehed reeglina Florale peab loovutama, kindlasti väga magus suutäis. Ühtlasi tõusid viljandlased tänu võidule tabelis Tartu Merkuurist mööda viiendale kohale.

Alates 36. minutist Tomas Sireviciuse eemaldamise tõttu kümnekesi mänginud Flora peab nüüd ilmselt lõplikult medalilootustele kriipsu peale tõmbama, sest kolm vooru enne lõppu on nende mahajäämus Narva Transist 6 punkti. Trans võttis täna kindla 4:0 võidu Merkuuri üle, jätkates niiviisi oma imelist seeriat - narvakad pole alates 14. augustist lasknud endile ainsatki väravat lüüa. 9 järjestikust nullimängu on ühtlasi Eesti meistriliiga rekord.

Kaks liidrit FC TVMK ja FC Levadia võtsid täna kindlad võidud ja nii näib selle hooaja esikolmik üha kindlamalt paigas olevat. TVMK alistas võõral väljakul Tartu Tammeka 3:0 ja Levadia oli kodus 4:0 üle FC Kuressaarest. Tiitli kindlustamiseks vajab TVMK viimasest kolmest mängust nelja punkti.

"Vineerikombinaadi" hooaeg on olnud imetlusväärne - nende ainus kaotus sellel hooajal pärineb maikuust, mil tunnistati Levadia 2:1 paremust. Tänane võit Tammeka üle ei tulnud neile aga kergelt, kuna esimene poolaeg lõppes viigiliselt ja kõik sai selgeks alles pärast seda, kui Kristjan Tiirik 51. minutil punase kaardi teenis. Seejärel lõi TVMK 12 minuti jooksul kaks väravat, millega mängu saatus kiirelt ära otsustati.

JK Dünamo võttis oma kaheksanda punkti viimasest seitsmest mängust, kui FC Valga ei suutnud nende vastu enamat 1:1 viigist. Enne seda seeriat oli Dünamo teeninud 26 kohtumisega kokku 3 punkti.

Dünamo võttis järjekordse punkti

JK Dünamo jätkas hooaja lõpueelseid häid esitlusi koduväljakul, noppides 1:1 viigiga FC Valga vastu oma seitsmenda punkti viimasest neljast kodumängust.

Mäng algas luuravalt ning kolmveerandtunni esimesel poolel ei olnud meeskondade väravavahtidel kuigi palju tööd. Teisel poolel mäng aga elavnes ning Valgas haaras mänguohjad enda kätte.

Esimese poolaja tõsiseim moment tekkis Valga palluril Tõnis Kaukverel, kuid selle asemel et healt positsioonilt peale lüüa, otsustas kogenematu ründaja sööta suluseisus olevale Dmitri Girišinile.

Teine poolaeg algas märksa elavamalt ning 48. minutil tegi Elvis Hrupa kasti joonel Valga pallurile ränga vea, mille peale kohtunik näitas talle punast kaarti.

Kümnekesi jäädes valdas kodumeeskonda paanika, kuid Dünamo fännide õnneks jõudis Janek Hepner mitmelgi korral õigeaegselt Valga pallureid segama. Terve hooaja jooksul üheks Dünamo meeskonna kirstunaelaks olnud väravavaht Mihhail Lissenkov uitas endale omaselt nii mõnelgi korral sihitult kastis ringi.

71. minutil lõi 25-lt meetrilt peale kogu mängu aktiivselt tegutsenud Tõnis Kaukvere, kuid Dünamo poolehoidjate õnneks päästis kodumeeskonna väravapost.

Mida aeg edasi, seda enam Dünamo väsis. Mõned üksikud vasturünnakud kujutasid Valga väravale siiski ohtu. 82. minutil sattus Konstantin Butaejvilt söödu saanud Avetis Harutjunjan väravavahiga silmitsi ning kasutas olukorra ka ära, viies Dünamo 1:0 juhtima.

Peale väravat jätkas Valga marulist survet, kuid esialgu see vilja ei kandnud.

Kohtumise esimesel üleminutil suutsid Valga noored lõpuks siiski Dünamo amatöörid üle mängida. Keskkaitsja Tõnis Vanna realiseeris edukalt äärelt tulnud tsenderduse, lüües palli postipõrkega väravasse ja tehes lõppseisuks 1:1.

"Surusime kogu kohtumise, kuid tõsist ohtu me Dünamo väravale ei suutnud avaldada," oli Valga keskpoolkaitsja Rait Kuusk peale mängu nõutu.

Levadia alistas tänu heale avapoolajale Kuressaare

Kohe avaminutitest tugeva surve peale pannud kodumeeskond sai oma tahtmise juba teisel minutil, kui paremalt äärelt tulnud tsenderduse realiseeris kindlalt väravaks Levadia suurim väravakütt Indrek Zelinski, kellele see oli sel hooajal meistriliiga 16. täistabamus.

Kiirest avaväravast indu juurde saanud Levadia mängijad surusid armutult ning tõsistes raskustes oldi vasakul äärel Siksten Kasimiri peatamisega. Viimase madalast tsenderdusest tuli ka pealinlaste teine värav. Teravalt lennanud pallile sai õnnetult jala vahele saarlaste keskkaitsja Märt Kluge, kelle saapaninast pall väravalatti ning sealt võrku lendas.

Tundus, et ka 2:0 eduseis Levadiat ei rahuldanud ning rünnakutelaviin jätkus. Kordamööda luhtasid häid võimalusi Vitali Leitan ja Indrek Zelinski, häid tõrjeid tegi ka Roland Kütt.

Mida aeg edasi, seda paremaks muutus ka FC Kuressaare mäng, kuid kõige valusamal hetkel salvas taas vastasvõitskond. Vasakult äärelt läbi murdnud Vitali Leitan saatis palli külma närviga värava tagumisse posti, jätmata Kütile mingeid võimalusi.

Peale levadlaste kolmandat tabamust mäng rahunes ning poolvõimalusi tekkis ka saarlastel, kuid avapoolajal pealelöögini ei jõutudki. Peale esimest poolaega löögid väravale : Levadia 14, Kuressaare 0.

Poolajal tegid mõlemad meeskonnad kaks vahetust, kuid mängu sekkunud mehed loodetud teravust ja aktiivsust tuua ei suutnud. Kuna Levadia mõtles rohkem oma puuri puhtana hoidmisele jäi Kuressaare mängijatel veidi rohkem tegutsemisruumi kui avapoolajal, ent palli valdas siiski enam koduvõistkond.

Külaliste parima võimaluse luhtas Maikko Mölder, kui mehe healt positsioonilt sooritatud löök üle värava lendas. Enne lõpuvilet käis pall veel koguni kaks korda Kuressaare väravavõrgus, ent arvesse läks vaid üks. Esimesel korral fikseeris küljekohtunik suluseisu. Teisel üritusel oli aga kõik reeglitepärane ning Andrei Šadrini viies tabamus sel hooajal murdis saarlased täielikult, kuid üle viiendat väravat tallinlased siiski ei löönud ning koos võidu ja lõpuvilega kindlustas tiitlikaitsja endale vähemalt hõbemedalid.

TVMK võitis viieteist minutiga

Vineerikombinaadi meeskond otsustas mängu saatuse Tammekaga vaid viieteist minutiga. Kohe teise poolaja alguses lõi esmalt Anton Paitsev avavärava, seejärel eemaldati Tammeka esiründaja ebasportliku käitumise eest platsilt ning mõne minuti jooksul tegid Tarmo Neemelo ja Denis Malovi väravad kõik selgeks.

Juba mängu algus ei tõotanud Tammeka meeskonnale midagi head. TVMK alustas kohe kõrge pressinguga ning juba esimestel minutitel oli neil mitmeid võimalusi skoori avamiseks. Sedapuhku oli aga Tammeka väravavaht Kert Kütt mees omal kohal ning päästis oma meeskonna, tehes järjest mitu suurepärast tõrjet.

Veerandtunni möödudes sai oma mängu käima ka Tammeka noor meeskond ning järjepanu tekkisid ohtlikud olukorrad ka liidermeeskonna värava all. Eriti aktiivselt tegutses 18-aastane Markus Jürgenson, kes oma kompromissitu võitlusega iga lahtise palli pärast teenis mitu trahvi- ja nurgalööki. Seda ühel korral ka trahvikastile nii lähedal, et iga tribüünil viibija oleks võinud vanduda – tegemist oli penalti olukorraga. Võimaluste realiseerimisega jäid Tammeka mängumehed siiski hätta ning olukordadest enamat saavutada ei suudetud. Esimene poolaeg lõppeski üsna võrdse mängu juures väravateta.

Teisel poolajal alustas TVMK taas maruliselt ning Tammekal oli tihti raskusi isegi tagaliinis palli liigutamisega. Poolajast oli kulunud vaid neli minutit kui Anton Paitsev mängis ennast servalt läbi ning pettes ära nii vasturutanud kaitsjad kui väravavahi, lükkas palli esimesse nurka.

Tammeka ei tahtnud kuidagi mööblikombinaadi paremust tunnistada ning asus kohe otsima võimalusi viigistamiseks. Kahjuks jätkus seda vaid paariks minutiks, sest täiesti süütus olukorras ütles närv üles Tammeka parimal väravakütil Kristjan Tiirikul ning kohtunik suunas pahase mehe platsilt minema.

TVMK-l ei võtnud kaua aega, et vähemusse jäänud Tammekat karistada. Vaid mõned minutid peale Tiiriku eemaldamist mängiti servalt taas Tammeka kaitsest mööda ning järgnenud madalast tsenderdusest lükkas Tarmo Neemelo palli väravasse. Veel paar minutit hiljem sai tabamusega hakkama ka Denis Malov ning sellega oli mäng ka tehtud. Tammeka ründeteravus ei olnud enam arvestatav ja sooritatud vahetused pigem kahandasid seda veelgi.

kell 14:00 Viljandi linnastaadion
JK Tulevik Viljandi - FC Flora Tallinn 3:2 (1:1)

Peakohtunik: Margus Kotter
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Sergei Kuzmitšev
Väravad: 13. Mikk Haavistu, 51. Martin Hurt, 68. Dmitri Ustritski - 45.+1. Alo Bärengrub, 52. Kert Haavistu
Hoiatused: 61. Mikk Haavistu - 34. Mihkel Aksalu
Eemaldamine: 36. Tomas Sirevicius
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +12, pilvine ilm, hooti sajab vihma; väljak rahuldavas seisukorras, vihmast märg, platsil mõned loigud.
Pealtvaatajaid: 120

JK Tulevik: Pavel Londak, Meelis Laurimaa, Mikk Haavistu, Raiko Mutle, Heikki Talimaa, Priit Sirel, Mihkel Saar (69. Reimo Oja), Mati Lember, Jarmo Ahjupera, Dmitri Ustritski, Martin Hurt.

FC Flora: Mihkel Aksalu, Teet Allas, Tomas Sirevicius, Alo Bärengrub, Martin Taska, Ott Reinumäe (78. Rain Tölpus), Kert Haavistu (73. Andrei Sidorenkov), Martin Reim, Kristen Viikmäe, Joel Lindpere, Jürgen Kuresoo (73. Enver Jääger).

kell 14:00 Narva Kreenholmi staadion
JK Trans Narva - JK Merkuur Tartu 4:0 (1:0)

Peakohtunik: Ain Karutoom
Abikohtunikud: Rein Pajunurm, Sten Klaasen
Väravad: 38., 60. Aleksandr Tarassenkov, 75., 88. Maksim Gruznov
Hoiatused: 49. Aleksandr Tarassenkov - 49. Sergei Ottšik
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +12, pilvine, ent tuuletu ja kuiv ilm, teisel poolajal vihmasadu; väljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 70

JK Trans: Sergei Ussoltsev, Dmitri Šelehhov, Dmitro Dobrovolski, Aleksandr Kulik, Andrei Tjunin, Stanislav Kitto, Aleksandr Dubõkin (80. Sergei Popov), Sergei Starovoitov (65. Sergei Kazakov), Dmitri Lipartov, Aleksandr Tarassenkov, Maksim Gruznov.

JK Merkuur: Sergei Serdjuk, Maksim Bazjukin, Nikolai Lõsanov, Sergei Ottšik, Kaspar Rõivassepp, Jaanus Sirel, Rodion Aleksejev, Artur Ossipov, Deniss Serikov (46. Stanislav Russakov), Vladislav Ivanov, Aleksei Mamontov (75. Aleksandr Pruttšenko).

kell 14:00 Kadrioru staadion
FC Levadia Tallinn - FC Kuressaare 4:0 (3:0)

Peakohtunik: Aivar Israel
Abikohtunikud: Are Habicht, Gunnar Nuuma
Väravad: 2. Indrek Zelinski, 14. (ov) Märt Kluge, 20. Vitali Leitan, 82. Andrei Šadrin
Hoiatused: 73. Ats Purje - 53. Kuldar Kaljuste
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +8, pilvine ilm, kohati sajab vihma; väljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 75

FC Levadia: Artur Kotenko, Tihhon Šišov, Taijo Teniste, Vitali Leitan (46. Ats Purje), Taavi Tammo, Siksten Kasimir, Miroslav Rõškevitš, Konstantin Vassiljev (46. Sander Puri), Andrei Kalimullin, Andrei Šadrin, Indrek Zelinski.

FC Kuressaare: Roland Kütt, Taavi Azarov, Viktor Alonen, Märt Kluge (46. Jaanis Kriska), Janek Meet (46. Martin Salong), Kaarel Raamat (70. Hendrik Karlson), Maikko Mölder, Andrus Koplimäe, Dmitri Kulikov, Martti Pukk, Kuldar Kaljuste.

Eemaldamine: 48. Elvis Hrupa
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +8, pilvine ilm; väljak rahuldavas seisukorras.

JK Dünamo: Mihhail Lissenkov, Sergei Kostin, Elvis Hrupa, Janek Hepner, Mihhail Andrejev, Paul Kirsipuu, Aleksandr Gussev, Erik Šteinberg, Avetis Harutjunjan, Konstantin Butaejv, Ilja Krivošein.

FC Valga: Rene Kaas, Marko Arge, Tõnis Vanna, Andrei Mazurkevitš, Roman Minlibajev, Rait Kuusk, Andrei Savotškin, Janar Tükk, Kristian Marmor, Tõnis Kaukvere (72. Rait Kasterpalu), Dmitri Girišin.

kell 14:00 Tartu Tamme staadion
JK Tammeka Tartu - FC TVMK Tallinn 0:3 (0:0)

Peakohtunik: Sten Kaldma
Abikohtunikud: Allan Ilves, Dmitri Vinogradov
Väravad: 49. Anton Paitsev, 57. Tarmo Neemelo, 63. Deniss Malov
Hoiatused: 36. Markus Jürgenson - 26. Vadim Seero, 35. Tomas Rimas, 66. Tarmo Neemelo
Eemaldamine: 51. Kristjan Tiirik
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +12, pilvine ilm, tibutab vihma; väljak heas seisukorras, ent vihmast märg ning libe.
Pealtvaatajaid: 275

JK Tammeka: Kert Kütt, Kait-Kaarel Vaino (65. Heiko Tamm), Aivar Anniste, Ragnar Tiideberg, Timo Teniste, Siim Roops, Ott Meerits, Taavi Vellemaa, Kristjan Tiirik, Markus Jürgenson (75. Timo Kuus), Oliver Konsa (61. Eduard Škunov).

FC TVMK: Vitali Teleš (86. Konstantin Rubtsov), Dmitri Skiperski, Tarmo Neemelo (75. Andrei Kostin), Tomas Rimas, Erko Saviauk, Andrei Borissov, Maksim Smirnov (35. Maksim Kisseljov), Deniss Malov, Vadim Seero, Ingemar Teever, Anton Paitsev.