U-17 koondis alustas valikturniiri suure kaotusega (20)

Foto: Märt VassiljevEesti U-17 koondis alustas kodust EM-valikturniiri 0:5 kaotusega Saksamaa eakaaslastele. Eesti ei sooritanud terve mängu jooksul mitte ühtegi pealelööki, Saksamaa tegi 27 lööki.

"Lõpuks läks nii, nagu oli oodata," kommenteeris Eesti peatreener Frank Bernhardt. "Saksamaa oli palju tugevam ja domineeris mängu, nagu võis ka eeldada. Aga mis muudab kaotuse nii raskeks, eriti psüühiliselt, on see, et 74. minutil oli seis veel 0:2, aga lõpuks kaotasime 0:5."

Saksamaal oli mõlemal poolajal ohtralt võimalusi, millest kasutati ära vaid mõned. Eestil olid mõned karistuslöögid, mis mängiti aga madalalt lahti ja lõppesid pallikaotustega. Oli ka üks hea kontrarünnakuvõimalus, mis lõppes sellega, et Kevin Kauber ei saanud palli omaks võetud.

4. minutil harutati Eesti kaitseliin lahti, Mitchell Weiser söötis karistusalasse Mirco Bornile, kes lõi vabalt positsioonilt palli posti kõrvale väravasse. 40. minutil saatis Fabian Schnellhardt karistuslöögi umbes 23 meetri pealt otse Silver Saluste käte alt läbi tagumise posti kõrvale, seisuks 2:0.

Avapoolaja järel oleks võinud kaotusseis olla veelgi suurem, aga kahel korral blokeeris vastaste ürituse Eesti viimane kaitsja, neist ühel korral väravajoonelt.

Eestil pole piisavalt jõudu

Teine poolaeg kulges esialgu natuke rahulikumalt, seejärel muutus aga Saksamaa surve taas ülitugevaks. Üks värav tühistati suluseisu tõttu.

74. minutil pääses Levent Aycicek kastis löögile ja saatis palli lati alla. Eestlased apelleerisid käele, kuid kohtuniku arvates oli värav määrustepärane. Kaks minutit hiljem mängis Schnellhardt ennast karistusala joone juurest löögile ja lõi palli postipõrkega väravasse. Veel kaks minutit hiljem sai Aycicek jaole Saluste poolt käestpudistatud tsenderdusele ja lõi kera võrku.

"Meeskonnal pole piisavalt jõudu, et terve mäng vastu pidada. Lisaks oli probleeme väravavahiga, kelle vigadest tuli kaks väravat. Kokkuvõttes võitles võistkond normaalselt, aga tulemus on pettumustvalmistav," rääkis Bernhardt.

Alagrupi avamängus võitis Austria täna Kuusalu staadionil Bosnia ja Hertsegoviinat 3:0. Pühapäeval kell 16:00 kohtub Eesti Kadrioru staadionil Austriaga.

"Proovime punkte võtta, turniir ei ole meie jaoks veel läbi. Kõik on võimalik, peame mängima nii nagu täna esimesel poolajal, aga proovima kogu mängu vastu pidada," sõnas Bernhardt.