U-19 koondis alistus avamängus Horvaatiale (5)

Foto: Catherine KõrtsmikEesti U-19 koondis sai Horvaatias toimuva Eliitringi turniiri esimeses mängus kirja kaotuse, kui tulemusega 0:1 alistuti võõrustajatele.

Kohtumise ainus värav sündis 40. minutil Marin Mici jalast. Karistuslöögi olukorras jättis Joel Indermitte vastase katmata ning too pääses värava eest vabalt löögile.

Peatreener Frank Bernhardti sõnul pidanuks kohtumine viiki jääma, kuivõrd kumbki meeskond ei olnud teisest märkimisväärselt üle.

"Terve meeskond on väga pettunud, sest kaotus ei olnud õiglane tulemus," ütles Bernhardt. "Olime kaitses üldiselt head, kuid ei suutnud ründes piisavalt teravusi ja võimalusi tekitada."

Eesti olukord muutus keerulisemaks 48. minutil, kui teise kollase kaardi sai Martin Ustaal. Esmalt 43. minutil hoiatuskaarti näinud Ustaal lõi eemaldamise toonud olukorras minema pääsemas olnud vastast selja tagant, millele koheselt ka karistus järgnes.

Viigistamise võimalus kukkus 92. minutil sülle Bert Klemmerile, kui Eesti audisisseviske klaarimisel ebaõnnestunud horvaadid lõid palli 15 meetril vabalt löögile pääsenud Klemmerile, kuid pall lendas napid pool meetrit paremast ülanurgast mööda.

Eestlaste jaoks jätkub Eliitring neljapäeval, kui kohtutakse teises tänases kohtumises Belgiale 0:1 kaotanud Portugali eakaaslastega.

24.05. kell 18:00 Rovinjs

Eesti U-19 - Horvaatia U-19 0:1 (0:1)
40. Frano Mlinar

Hoiatused: 45.+1., 48. Martin Ustaal, 56. Maksim Podholjuzin, 88. Karol Mets - 7. Marin Mic, 45.+2. Antonio Jakoliš, 48. Frano Mlinar, 90. Matej Delac, 90.+4. Mario Šitum
Eemaldamine: 48. Martin Ustaal
Peakohtunik: Steven Mclean (Šotimaa)
Abikohtunikud: Alan Mulvanny (Šotimaa), Oren Borneshtain (Israel)
Neljas kohtunik: Eli Hacmon (Israel)

Eesti: 1-Marko Meerits, 2-Maksim Podholjuzin, 3-Elvis Liivamägi, 5-Karol Mets, 6-Bert Klemmer, 7-Kaarel Torop (67. 4-Nikita Baranov), 8-Karl-Eerik Luigend (59. 17-Stanislav Goldberg), 9-Joonas Tamm, 10-Martin Ustaal, 11-Aleksei Belov (46. 18-Artur Rättel), 14-Joel Indermitte.
Varus: 12-Mart-Mattis Niinepuu, 4-Nikita Baranov, 13-Aleksandr Kulinitš, 16-Andreas Raudsepp, 17-Stanislav Goldberg, 18-Artur Rättel.

Horvaatia: 1-Matej Delac, 2-Nikola Antolic, 3-Karlo Brucic, 4 Marin Mic, 5-Mislav Komorski, 6-Diego Živulic, 7-Antonini Culina (64. 14-Mario Babic), 8-Frano Mlinar, 9-Nebojša Popovic (61. 16-Mario Šitum), 10-Ivan Blaževic, 11-Antonio Jakoliš (90.+1. 17-Armando Mance).
Varus: 12-Michael Paradžikovic, 13-Josip Tomaševic, 14-Mario Babic, 15-Filip Mrzljak, 16-Mario Šitum, 17-Armando Mance, 18-Ivan Plum.