U19 neiud alistasid ka võõrustaja ning asuvad teisipäeval esikohta kaitsma (0)

Võidukas neidude U19 koondis. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti neidude U19 koondis sai Gruusias toimuval EM-valikturniiril kirja võidu ka võõrustaja üle ning jätkab grupi liidrina. Enim särasid JK Tallinna Kalevi ründajad Jane Mirjam ja Vanessa Grutop.

Aleksandra Ševoldajeva juhendatav Eesti koondis jätkab võidulainel, kui B5-valikgrupis suudeti üle mängida ka Gruusia. Sinisärgid pääsesid juhtima 24. minutil, kui Jane Mirjam suunas võrku Kaisa Triin Arikese jalast tulnud nurgalöögi. Usinalt palli vallanud ning seeläbi vastasest rohkem rünnakule pääsenud Eesti läks riietusruumi siiski mornilt: 43. minutil põrutas Nata Kvirkvaia palli otse karistuslöögist - ligi 30 meetrilt - esimesse ristnurka.

Eestlannad panid oma paremuse maksma teisel poolajal. 55. minutil mängis Mirjam end paremal äärel vabaks ning lasi värava alla madala söödu, millele Vanessa Grutop pea segamatult jala vastu pani. 81. minutil tegi Grete Kraus lõppskooriks 3:1.

Eesti koondis jätkab B5-grupi liidrina, sest kahe mänguga on võetud kaks võitu. Teisel positsioonil on Põhja-Iirimaa, kes ei suutnud teisel mängupäeval nõuda Kasahstanilt enamat kui viigipunkti. Viimasel mängupäeval, mis on 9. aprillil, mängivadki Eesti ja Põhja-Iirimaa grupivõidu peale.