Vaštšuki debüüt lõppes dramaatilise võiduga Arsenali noorte üle (0)

Foto: Jana PiparSeptembri keskel Inglismaa esiliigaklubi Readinguga liitunud Bogdan Vaštšuki debüüt oma uue koduklubi U-18 meeskonna eest lõppes dramaatilise 2:1 võiduga Arsenali noorte üle.

Nimeka Londoni klubi kasvandikud asusid kohtumist 35. minutil juhtima, kui täpne oli Steff Mavididi. Readingu noortel oli vahetult enne poolajavilet võimalus ka viigistada, kuid vastaste puurilukk Matthew Macey oli üks-üks olukorras tasemel ja suutis Harry Cardwelli ürituse tõrjuda.

Teisel poolaja lõpp oli eestlase koduklubile aga oluliselt edukam. Kõigepealt suunas karistuslöögist tulnud palli 90. minutil peaga väravasse Dom Hyam ning kaheksandal(!) üleminutil tõi islandlane Sammi Fridjorsson nurgalöögijärgses olukorras tabloole seisu 2:1, mis tähendas, et Readingu muinasjutuline võit oligi tõsiasi!

Kogu eelmainitu puändiks on asjaolu, et muuhulgas oli selles imelises come-backis osaline ka Eesti U-19 koondislane Bogdan Vaštšuk, kes asendas teisel poolajal eelmainitud Cardwelli ning sai seega kirja oma esimesed ametlikud minutid uue koduklubi eest.

Mäletatavasti kohtus oktoobri algul Arsenali noortega ka teine välismaal palliv noortekoondislane Frank Liivak, kui tema koduklubi Napoli alistus noorte Meistrite liigas Arsenali kasvandikele 1:4. Nendest kohtumistest aga üleliia suuri järeldusi eestlaste koduklubide tugevuse kohta teha ei saa, sest Liivak heitles Arsenali U-19 meeskonnaga ning Vaštšuk aasta noorematega, kus Meistrite liiga meeskonnast tegid kaasa vaid kaks nime.

Ära tasuks mainida ka asjaolu, et neljanda järjestikuse võidu teeninud Readingu U-18 meeskond on nüüd kogunud kaheksast mängust 18 punkti ja paikneb noorteakadeemiate Premier League'i lõunatsoonis 11 meeskonna seas viiendal kohal. Dramaatilise kaotuse saanud Arsenal vireleb kuue silmaga üheksandal tabelireal.

Kuna noorte Premier League'i peetakse formaadis, kus põhja-ja lõunatsooni meeskonnad kohtuvad oma tsooni meeskondadega kaks korda ning teise tsooni tiimidega korra (seega kokku liigas 31 mängu, mille lõppedes selgitavad mõlema tsooni kaks parimat omavahel play-off formaadis üldise võitja - R.R.), siis Vaštšuki järgmine võimalus mänguminuteid teenida tekib eeloleval laupäeval, kui külla sõidetakse põhjatsoonis teist kohta hoidvale Evertoni noortemeeskonnale.