Wakui hiline tabamus röövis Sillamäelt võidu (0)

Foto: Sergei StepanovHidetoshi Wakui tegi seda jälle - jaapanlase hiline värav pööras teist vooru järjest mängutulemuse Nõmme Kalju jaoks grammi võrra positiivsemaks, sedapuhku kaotusseisu 1:1 viigiks.

Kodusel kunstmurul pallinud Sillamäe Kalev alustas mängu isukalt, võideldes väljakul iga meetri pärast ning tehes seeläbi ka rohkelt pisivigu. Esimene terav moment ei lasknud ennast kaua oodata, 4. minutil pääses Sillamäe keskkaitsja Mindaugas Bagužis nurgalöögist ohtlikult löögile, ent leedulase jalalöök läks napilt posti kõrvalt mööda.

Kuigi palli valdasid Kalju ja Sillamäe avapoolajal enam-vähem võrdselt, olid võõrustajate rünnakud märksa teravamad. 14. minutil andis Kassim Aidara paremalt äärelt tsenderduse karistusalasse, mida ründas Nikolai Mašitšev, ent endise floralase löök lendas otse Vitali Teleši sülle. 26. minutil tabas Marius Cinikase madal löök Kalju väravaposti.

Kalju üritas enamasti leida eest Tarmo Neemelot, kuid Sillamäe keskkaitsjad tegid efektiivset kaitsetööd ega lasknud Kalju tipuründajal ülemäära ohtlikuks saada. 31. minutil saabus mängu murrang. Sillamäe kaitsja mängis keskväljalt karistuslöögi otse trahvikasti, kus Kalju kaitsjad tõmbasid Sillamäe ründaja maha ning peakohtunik Kristo Tohver määras penalti. Eesti koondise poolkaitsja Martin Vunk penaltipunktilt ei eksinud - 1:0 Sillamäele!

Kaotusseisu jäämine küll ehmatas Kaljut, kuid rünnakuteravus sellest ei paranenud. Nii jäigi külaliste avapoolaja saagiks vaid neli pealelööki, millest kõigest üks jõuetu Yankuba Ceesay üritus raamide vahele läks.

Kolm minutit võiduni

Nõmme Kalju peatreener Igor Prins tegi poolajal taktikalise vahetuse. Itaallane Damiano Quintieri asendas noorukest Adis Hadžanovici, aga liikus Wakui asemel ründeliini. Quintieri näitas poolaja alul mitmel puhul ka teravust, kuid korra vedas Milano Interi kasvandikku alt löögitehnika, teisel puhul takerdus pealelöök Sillamäe kaitseliini.

Üldiselt kulges mäng sarnaselt avapoolajal nähtuga: Kalju üritas nii ja üritas naa, ent Sillamäe omas ohtlikumaid võimalusi. 58. minutil oli Vjatšeslav Zahovaiko lähedal eduseisu duubeldamisele, aga endise koondislase parema jala löök 15 meetrilt lendas meetrijagu tagumisest postist mööda.

Alles veerand tundi enne mängu lõppu sai Kalju mängu enda kontrolli alla ja valdas suurema osa ajast palli. Tõsi, Sillamäe väravas seisnud Artem Levizi jäigi proovile panemata, sest nõmmekad kas ei jõudnud löögini või ei tabanud üritused väravaraame, kuni...

Neemelo madal sööt paremalt äärelt leidis 87. minutil trahvikasti keskelt ei kellegi muu, kui Jaapanist Nõmmele maandunud päästeingli Hidetoshi Wakui, kes virutas mänguvahendi Levizile püüdmatult võrku - 1:1 ja valitsev meister pääses taas üle noatera. Sillamäel jäi väärtuslikust võidust puudu vaid kolm minutit.

Mängu parim - Mindaugas Bagužis

29-aastane Leedust pärit keskkaistja sai Tarmo Neemelo ohjeldamisega suurepäraselt hakkama. Pikakasvuline kaitsja kontrollis Sillamäe trahvikasti teist korrust täielikult - Kalju ei jõudnud kordagi ohtliku pealöögini.