Werder kaotas relegatsiooniala meeskonnale (7)

Bundesligas toimus viimase 14 aasta väravaterohkeim mäng, kui Schalke 04 alistas Bayer Leverkuseni kindlalt 7:4. Bremen Werder kaotas 02 Kaiserslautenile ning 9-meheline Hertha Berlin viigistas Wolfsburgiga.

Arminia Bielefeld – VfB Stuttgart 2:1 (1:1)
30., 50. Boakye – 37. Magnin

Stuttgarti uus treener Armin Veh sai endale lootsina juba esimeses mängus tugeva Arminia Bielefeldi vastu 2:1 kaotuse.

Külalisemeeskona Stuttgart, kes alustas mängu paremini, oli kohe lähedal avaväravale, ent šveitslase Ludovic Magnini karistuslöögi lõi vastase nina eest peaga puhtaks Heiko Westermann. Väljaku teisel poolel oli jõuline kaitsja Westermann taas aktsioonis, kui tema löödub pealöögi püüdis kindlalt Timo Hildebrand. Marko Kuenzeli löök leidis tee karistusalasse, kust Isaac Boakye selle mõnelt meetrilt võrku virutas. 7 minutit hiljem viigistas Magnin ilusa löögiga mänguseisu üks-ühele.

Teisel poolajal püüdsid mõlemad meeskonnad eduseisu taastada, kuid õnnestus see vaid kodumeeskonnal. Kreeklase Ioannis Masmanidise löögi suutis Saksa koondislane Hildebrand tõrjuda, ent Boakye löögi vastu jäi noormees võimetuks. Stuttgarti parim võimalus avanes Daniel Ljubojal, peale vahetusmehe Jesper Grönkjaeri tsenderdust, ent serblane lõi peaga palli napilt üle lati.

Eintracht Frankfurt – Hannover 96 0:1 (0:0)
78. Yankov

Hannover suurendas oma kaotamata mängude seeriat, mis nüüd ulatub vapustava kümneni. Oktoobrist alates kaotuseta olev Peter Neurureri meeskond suutis Chavdar Yankovi üpris hiljalöödud väravast alistada Bundesliga selle hooaja uustulnukad 1:0. Eintrachtile oli see kolmas kaotus viimasest viiest mängust.

Siiski oli võõrustajatel Jermaine Jonesi ja Francisci Copado löökide näol hea võimalus juhtima minna, kuid pallid ei lennanud soovitud kohta. Lisaks suutis hiljem Robert Enke tõrjuda Copado löögi. Hannoveri ainsaks korralikus võimaluseks jäi Vahid Hashemiani löök, mis lendas siiski kauge kaarega väravast mööda.

Eintracht jätkas teisel poolajal pressingut kuid Francisco Copado ei suutnud üle mängida väravas seisnud Enket. 69. minutil haaras Hannover peaaegu liidriohjad, ent Jiri Stanjeri vabalöögi järel lõi palli väravast mööda Christoph Dabrowski. Värav sündis mängu 78. minutil, kui Michael Delura söödu järel lajatas kaugelt meeletu pommi bulgaarlane Chavrdar Yankov, mis lendas täpselt värava ristnurga alla. Sama meeskonna vahetusmees Thomas Brdaric lõi 88. minutil värava alt palli üle lati.

Hamburger SV – Mainz 05 1:0 (1:0)
7. Mahdavikia

Hamburgil on võimalus jõuda Bayernile lähemale kui Werderil, kes sai kodus 2:0 kaotuse osaliseks. Bayern peab oma mängu alles pühapäeval, 12. veebruaril.Kodumeeskond oli võtnud viimasest viiest kodumängust kõik, samas kui külalised oli teeninud viimasest kuuest mängust vaid häbiväärse ühe punkti.

Hamburg alustas mängu ründavates toonides ja peagi tõi see ka edu. Juba seitsmendal minutil sattus läbijooksul väravavahiga vastamisi kaitsja Mehdi Mahdavikia. Iraanlane mängis kindlalt üle väravavahi Christian Wetklo. Mainzi esimene võimalus tekkis 29. minutil, kui Antonio Da Silva põrutas kaugelt karistuslöögi mitte just palju üle värava. Ka nende parim võimalus sündis brasiillase vabalöögist. Benjamin Wiegelt tõstis palli edasi teise värava nurka kuid üllatunud Milorad Pekovic lõi kindlast kohast palli üle värava.

Teise poolaja esimesed viisteist minutit kulgesid sündmusetult. 66. minutil kukkus Mainzi karistusalas Benjamin Lauth, kuid kohtuniku väitel kaotas mees tasakaalu ilma kõrvalise abita. Jaapanlane Naohiro Takahara lõi mängu teise värava, mida ei loetud, kuna tehtud oli viga väravavaht Wetklole.

MSV Duisburg – Borussia Mönchengladbach 1:1 (0:0)
4. Lavric – 20. Svensson

Duisburg jättis kasutamata suurepärase võimaluse relegatsioonialast pääsemiseks, viigistades kümne mehega mänginud MŽGladbachi Borussiaga. Mängu 64. minutil saadeti teise kollase kaardi eest väljakult minema Eugen Polanski.

MSV Duisburg, kes on koduväljakul võiduta mänginud oktoobrikuust alates alustas mängu superhästi. Dirk Lottneri nurgalöögi suunas Alexander Bugera peaga Klemen Lavricile, kes avas skoori. Duisburg võis olla tänulik oma väravavahi Georg Kochi üle, kes surmas Neuville suurepärase löögi. Ent mees ei olnud võimeline tõrjuma Bo Svenssoni lööki peale nurgalöögiolukorda.

Teisel poolajal teenis vea eest Alexander Bugera varase dušiallkäigu Polanski. Sellest sai imekombel MŽGldabachi meeskond enesekindlust ning väravaid ei lastu enesele lüüa mängu lõpuni.

Schalke 04 – Bayer Leverkusen 7:4 (3:1)
9., 63. Larsen, 17. Krstaijc, 34. Bajramovic, 55. Kuranyi, 76. Lincoln, 81. Asamoah – 40., 64. Voronin, 50. Berbatov, 70. Krzynowek

Arena AufSchalkel olnud 62 000 piletiga pealtvaatajat said olla tunnistajaks imetlusväärsele mängule. Alates aastast 1982 on see Bundesliga väravaterohkeim mäng. Mõlema meeskonna kaitseliinid tundusid olevat läbisõiduhoovid.

Hiljuti palgatud uus peatreener sai hooajale hea jätku, kui 34. minutiks meeskond juhtis juba 3-0 kaitsjate Mladen Krstaijci ja Zlatan Bajramovici ning ründaja Sören Larseni väravatest. Enne vaheaega tegi ukrainlane Andrey Voronin kaotusseisu kaheväravaliseks ning teise poolaja 10. minutil tõi Dimitar Berbatov bayerlased seisul 3-2 mängu tagasi.

Tagasituleku lootused kadusid aga peale seda, kui Kuranyi meeletu kauglöök leidis tee väravasse. Süü langes väravavaht Hans-Jörg Butt-ile, kes puterdas löögi väravasse. Schalke viies värav sündis kaitsja Rafinha eeltöö tõttu. Tema tsenderdus leidis tee taanlase Larsenini, kes lõi oma mängu teise värava. Vaevalt 60 sekundit hiljem vastas Schalke viletsa kaitsetöö tõttu väravaga taaskord Voronin. 70. minutil tõi poolakas Jacek Krzynowek taaskord Leverkuseni mängu tagasi. See aga ajas harja keema Schalke mängijatel. Cassio Lincolni ja Gerald AsamoahŽ väravad kindlustasid meeskonnale 7:4 võidu.

WfL Wolfsburg – Hertha Berlin 1:1 (0:1)
63. Hofland – 32. Marcelinho (pen)

Relegatsioonialas vaevlev Wolfsburg peaks taguma peaga vastu seina, selle eest ei meeskond jättis kasutamata parima võimaluse kolme punkti teenimiseks. Pealinlased peavad tänama aga õnnejumalaid, kuna ka 9 mehega mängides suudeti puur puhtana hoida.

Võõrustajad alustasid mängu hästi, kuid Miroslav Karhan nurjas kaks oma head võimalust. 31. minutil jooksis väravast välja Huntide väravavaht Simon Jentzsch ja tõmbas pikali Hertha Vaclav Sverkose. Marcelinho astus välja ja viis oma meeskonna esimeseks poolajaks juhtima. Wolfsburgi viigistamise võimalus avanes 35. minutil kui Mike Hanke briljantse pealöögi värava ülal nurgast võttis maha väravavaht Christian Fiedler.

54. minutil teenis julma sissesõidu eest ründajale Juan Carlos Menzeguezile punase kaardi Hertha kaitsja Malik Fathi. 63. minutil lõi vabalöögi järel peaga viigivärava hollandlasest kaitsja Kevin Hofland. Järgmisena triblas Diego Klimowicz mööda kahest kaitsjast, enne kui lajatas 20 meetri kauguselt löögi, mis lendas väravavahile otse sülle. 78. minutil teenis ka Arne Friedrich vea eest Klimowiczile punase kaardi.

Werder Bremen – 1. FC Kaiseslauten 0:2 (0:0)
71. Sanogo, 87.Skela

Uus epatreener Wolfganag Wolf tõestas oma võimekust, kui keskmise meeskonnaga alistati tugevam Werder Bremen. Hilised väravad Sanogolt ja Skelalt tõstsid meeskonna sammukese lähemale Bundesligasse allesjäävate meeskondade ritta. Samas andis hooajal võõrsil vaid kolm võitu teeninud meeskond Bayernile tõstatada oma edumaad kümnele punktile Werderi ees.

Võõrustajad arvasid, et nad on mängu juhtima läinud, kuid Ronaldo Naldo kauge karistuslöök lendas latti. Seejärel püüdis palli kinni juba KŽLauterni väravavaht Jürgen Macho. Sama mees püüdis kinni ka Werderi ründaja Ivan Klasnici kavala karistuslöögi. Torsten Fringi tsenderduse järel lõi peaga palli napilt küljevõrku horvaat Klasnic.

20 minutit enne mängu lõppu jäi Weserstadion haudvaikseks, kui värava lõi peaga Boubacar Sango. Vahetusmehe Patrick Owomoyela arust viigistas ta seisu, kui kohtunike arvates jõudis Ervin Skela palli joone pealt minema lüüa. Sama mees lõi kolm minutit enne mängu lõppu kontrarünnakust mängu lõppseisuks 2:0.