Kümne mehega Sillamäe üllatas Florat (4)

Florakad täna võidutantsu lüüa ei saanud. Foto: Hendrik Osula (arhiiv)Eesti meister FC Flora nautis poolajal üsna turvalist 2:0 eduseisu, kuid pidi kümne mehega lõpetanud Sillamäe Kalevi vastu vaid viigipunktiga leppima.

Henri Anieri kaks tabamust viisid Flora küll ette, et Maksim Paponov ja Aleksei Aleksejev suutsid viigistada. Kalevilt ei võtnud viigipunkti ka punane kaart 12 minutit enne lõppu.

"Esimest poolaega vaadates oleks tahtnud rohkemat," nentis Flora peatreener Martin Reim pärast mängu kerge pettumusnoodiga. "Midagi hullu siiski pole, sest kõik mängud on rasked ja tegu oli vaid väikese osaga hooajast."

Mida tähendab "Michael Kaltenhauserit tegema"?

Flora alustas teravalt, teenides kiirelt nurgalöögi ja selle järel hea võimaluse, kuid vajus mängutempos seejärel veidi ära. Värav saadi üsna ootamatult, kui Sillamäe väravavaht Michael Kaltenhauser tegi (üllatus-üllatus) "Michael Kaltenhauserit".

1:1 viigimängus FC Kuressaarega oma positsioonilt eemal seigelnud ning Martti Pukkilt kauge värava imenud sakslane sai taas sama asjaga hakkama ning Henri Anier tulistas palli 30 meetrilt võrku.

Sama mees lõi veidi hiljem ka teise kolli, saates palli tugevast lähilöögist Kaltenhauseri selja taha. Õiguse mõttes olgu ära mainitud, et Flora skooris veelkord, kuid Alo Dupikovi tabamus jäeti lugemata õiglase suluseisu tõttu.

Dupikov luhtab suurepärase võimaluse

Eelmiste lõikude kaks kangelast, Kaltenhauser ja Dupikov kohtusid taas, kui viimasel avanes teise kolmveerandtunni alguses imehea võimalus.

Dupikov tõstis palli üle vasturutanud väravavahi, kuid tühja värava ees seistes otsustas palli veel tiimikaaslasele sööta. Murphy seaduste kohaselt sai vastaste kaitsja muidugi jala vahele ning Reim pidi mängujärgseltki veel ründaja otsust küsitlema.

"Tavaline hooaja algus - üks poolaeg tugev, teine nõrk. Läksime mängutempoga kaasa ja ei teinud söötes õigeid käike," ütles Reim. "Ruumi asju parandada on - seda on vaja teha just mõtlemises ja võimaluste realiseerimises."

Sillamäe ootamatu tagasitulek

Sillamäe leidis oma esimese värava 56. minutil. Veidi pärast Sergei Gorbunovi üsna korralikku karistuslööki paugutas Maksim Paponov palli ilmselt endalegi ootamatult paarikümnelt meetrilt ilma hoogu võtmata lati alla.

Idavirulased said sellest veelgi innustust ning veerand tundi hiljem skooris Aleksei Aleksejev, kes oli meeskonnaliikmelt täpse peasöödu saanud. Sillamäe ja tema fännide hoogu ei peatanud isegi mitte Pavel Aleksejevi teine kollane kaart.

"Oleme sellega juba harjunud, et iga mäng punase saame. Treeningutel harjutame ka kümnekesi mängimist," vihjas Kalevi ründaja Ilja Monakov ilmselt sellele, et nelja kohtumisega on teenitud kaks eemaldamist.

Siiski pidi endine teise Kalevi ehk Tallinna Kalevi ründeäss tõdema, et tulemus polnud see, mida enne mängu sooviti: "Kui tuleme Tallinna, siis ikka võitu võtma. Enne tahtsime võita, aga 0:2 kaotusseisust viigistada on ka hea."

Mõlemad meeskonnad tõusid 8 punkti peale, kus neid ootasid juba ees Narva Trans ja Tallinna Levadia, kes alistasid mõned tunnid varem vastavalt 7:0 Lasnamäe Ajaxi ja 1:0 Viljandi Tuleviku. Lisaks on esinelikust vaid punkti kaugusel Nõmme Kalju, kes oli täna 4:0 parem Tartu Tammekast, ning nõmmekatest omakorda kahe punkti kaugusel on Paide linnameeskond, kes alistas 4:1 FC Kuressaare.

Mängu parim - Henri Anier

Oli Flora ründeliinist täna selgelt parimas hoos, mida tõestas kahe väravaga. Jaksas tegutseda aktiivselt kogu kohtumise vältel, kuid vahetati siiski lõpu eel Elvis Liivamäe värskemate jalgade vastu välja.

Mitteametlik protokoll (FC Flora kodulehelt):

kell 19:30 Sportland Arenal

Tallinna FC Flora - JK Sillamäe Kalev 2:2 (2:0)
17., 30. Henri Anier - 56. Maksim Paponov, 70. Aleksei Aleksejev

Hoiatused: 3. Sergei Mironov, 60., 78. Pavel Aleksejev
Eemaldamine: 78. Pavel Aleksejev
Mänguolud: +4, sademeteta ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 157
Peakohtunik: Hannes Kaasik
Abikohtunikud: Marko Leevand, Eduard Rõžov

Flora: 12-Meerits, 19-Kams, 24-Palatu, 22-Baranov, 16-Jürgenson, 20-Dupikov, 41-Minkenen, 10-Mošnikov, 5-Peitre (70. Alliku), 14-Henri Anier (89. Liivamägi), 7-Post.
Varus: 1-Pedõk, 4-Jahhimovitš, 31-Liivamägi, 25-Frolov, 15-Luigend, 33-Laht, 9-Alliku.

Kalev: 16-Kaltenhauser, 27-P. Aleksejev, 5-Kulik, 17-Vihrov, 11-Lehtonen, 13-Mironov, 23-Paponov, 7-Tarassenkov, 8-Gorbunov (55. Nikulin), 9-Monakov, 10-A. Aleksejev.
Varus: 1-Starodubtsev, 2-Tšerkasov, 12-Dudarev, 14-Nikulin.

LIVE-ülekanne

Reeglid:

• Soccernet.ee jätab endale õiguse kommentaare toimetada või mitte avaldada.
  • Mängu ajal keskendume sündmustele ning muu jutu jaoks sobib pigem Soccerneti jututuba.
  • Korduvatele küsimustele LIVE-ülekande kestel ei vastata.