Messi tegi maailmarekordi, Falcao lõi 5 (0)

9. detsember läheb igas mõttes jalgpalliajalukku, sest Hispaania kõrgliiga 15. voorus saadi hakkama kahe imeteoga: Lionel Messi sai kirja oma selle aasta 86. tabamuse ja Radamel Falcao lõi Atletico Madridi särgis viis väravat.

Nädala keskel Meistrite liiga mängus Benfica vastu kanderaamil väljakult lahkunud Lionel Messi paranes põlveprobleemidest ruttu ning kuulus pühapäevases Liga BBVA kohtumises Real Betisi vastu algkoosseisu. Juba 16. minutil tõestas mees oma oskusi, joostes vastase kaitsjate vahelt karistusallase, kust ta palli kindlalt posti kõrvale tulistas.

Möödus vaid üheksa minutit, kui ajalugu sai tehtud. Andres Iniesta jättis kannasööduga mänguvahendi kenalt argentiinlase ette, kes selle surmkindlalt küljevõrku lõi. Sündinud oli Messi selle aasta 86. värav, millega ta möödus 1972. aastal 85 tabamust klubi ja koondise eest hinge taha saanud Gerd Müllerist.

Siiski ei teeninud Barcelona Messi saavutuse kõrval ülimalt lihtsalt kolme võidupunkti, sest 39. minutil kattis Jordi Alba lubamatult ära suluseisu ning Ruben Castro realiseeris külmavereliselt talle kingitud võimaluse, mis vähendas võõrustajate kaotusseisu minimaalseks. Rohkem aga siiski väravani ei jõutud ja nii tuli Betisi meestel leppida 1:2 kaotusega.

Falcao kordab kümme aastat tagasi juhtunut

Pühapäev ei olnud ainult Lionel Messi suurpäev. Suurpäev oli see ka Atletico Madridi ründaja Radamel Falcao jaoks, kes kodustaadionil Deportivot lausa viie tabamusega kostitas. Viimati löödi La Ligas nii palju väravaid aastal 2002, kui selle tembuga sai hakkama tollane Real Madridi edurivimees Fernando Morientes. Ühtlasi sai Falcao oma nime ajalooraamatutesse kirjutatud, sest Atletico eest ei ole ükski pallur kunagi nii palju väravaid ühes kohtumises löönud.

Kuna enne Falcao sooloetendust sai jala valgeks ka Diego Costa, võttis Atleti Deportivo vastu koguni 6:0 võidu. See muudab olukorra enne alanud nädala pühapäeva väga huvitavaks, sest 16. detsembril astuvad Camp Noul vastamisi kaks tabeliliidrit - Barcelona ja Atletico Madrid.

Lisaks teenis eile suure võidu Levante, kes purustas Mallorca 4:0. Üle kuu aja tundis Liga BBVA-s võidumaitset ka Baskimaa klubi Athletic Bilbao, kes mängis Aritz Adurize tabamusest üle Celta Vigo.

Real Betis - Barcelona 1:2 (1:2)