Prantsusmaa superstaarid pakkusid eestlastele õppetunni (22)

Sebastien Haller karistas eestlasi kolme väravaga. Foto: zimbio.comEesti U-21 koondis oli täna võõral väljakul Prantsusmaa eakaaslaste vastu justkui koolitunnis.

Kui esimesed 15 minutit suutsid valges särgis eestlased kodumeeskonnale veel hambaid näidata, siis ajapikku jättis Prantsusmaa külalised õpipoisi rolli ning väravavaht Richard Alandil tuli mitmel puhul näidata oma parimat mängu, et seisu muutumatuna hoida.

34. minutil oli aga võimetu temagi, kui Prantsusmaa tulevikulootus ja tänavu Lyoni Olympique'is suurepäraseid esitusi tegev Corentin Tolisso keskväljal palli võitis ning seejärel nahkkera tugevalt Eesti puuriluku selja taha saatis - kodumeeskonna 1:0 eduseis oli tõsiasi.

Vaid minut hiljem tuli Alandil taas pall võrgust koukida. Sedapuhku oli skooritegijaks kastis German Šleini ja Gerdo Juhkamit ennetanud Sebastien Haller, kes Flora kindamehega silmitsi olles jalga ei väristanud ning tahanurka kindlalt 2:0 vormistas.

Teiseks kolmveerandtunniks tegid mõlemad meeskonnad sõprusmängule omaselt arvukalt vahetusi ning kui esialgu tundus, et seeläbi pääseb aina enam mängu ka Eesti, siis muutusid asjaolud 55. minutil, kui PSG superstaari Adrien Rabiot' söödule pani ebaõnnestunult jala vahele vasakkaitsja Kevin Aloe. Prohmaka tulemusena pääses vabalt löögile "uueks Benzemaks" peetav Lyoni ründaja Yassine Benzia, kes kasti joonelt oma klassi ka tõestas ning täpse sihikuga tabloole 3:0 kirjutas.

3:0 seis jõudis püsida paarkümmend minutit, kuni kodumeeskond taas väravaluugid avas ning viie minutiga oma eduseisu kahekordistas. Alustuseks kasutas Alandi libastumise ära Auxerre'ist Hollandi kõrgliigas Utrechtis laenul viibiv Haller, seejärel suunas Rabiot' tsenderduse värava eest võrku Montpellieri mees Morgan Sanson ning eestlaste jaoks ülimalt mustad minutid lõpetas taaskord Haller, kes madala tsenderduse mõnelt meetrilt puuri suunas ning seeläbi endale arvele kübatatriki kirjutas.

Kuigi ründefaasis proovis Eesti nii standardolukordade kui üksikute kontrarünnakute kaudu auväravat leida, siis otsesele tõrjetööle Nice'is pallivat Mouez Hasseni ei sunnitud ning see tähendas, et Martin Reimi hoolealused pidid koduteele kaasa võtma karmi, kuid eelseisvat valiktsüklit silmas pidades ülimalt vajaliku õppetunni.