Al-Nassri kaotusseisust välja sikutanud Ronaldo sai uhke kaptenina esimest karikat tõsta (1)

Cristiano Ronaldo võitis Al-Nassris esimese karika. Foto: Scanpix / Stringer / Reuters

Cristiano Ronaldo võitis Al-Nassriga esimese karika, kui Araabia klubide karikavõistluste finaalis võeti 2:1 võit liigarivaali Al-Hilali üle. Kaotusseisu jäänud Al-Nassri mõlema tabamuse autoriks oli ei keegi muu kui Ronaldo, kes hiljem tõsisemalt viga sai.

Arab Club Champions Cupilt võttis osa 37 meeskonda, kellest 16 osalesid juuli lõpus ja augusti alguses peetavatel alagrupimatšidel. Oma grupis ühe võidu ja kaks viiki teeninud Al-Nassr pääses play-off'i, kus esmalt alistati Maroko meeskond Raja CA ning seejärel oldi minimaalselt paremad ka Iraagi Al-Shortast.

12. augustil peetud finaalis oli vastas mullu liigarindel Al-Nassrist koha võrra tagapool olnud Al-Hilal, kes pääses kohtumist 51. minutil juhtima. 20 minutit hiljem jäi Al-Nassr viimase kaitsjana vea teinud Abdulelah Al-Amri võrra küll vähemusse, ent see Ronaldot ei seganud: 74. minutil leidis Sultan Al-Ghannam terava söödu värava alla ning Portugali ründeäss viigistas seisu.

Kuna normaalajaga paremat välja ei selgitatud, läks kohtumine lisaajale. Al-Nassr jõudis võiduka tabamuseni 98. minutil, kui Ronaldo rammis võrku latist tagasipõrkunud palli. Saudi Araabia tippklubi kapteni õhtut jääb tugevalt varjutama aga tõsisema ilmega põlvevigastus, mistõttu ei suutnud mees platsilt omal jalal lahkuda. Hiljem liikus ta aga juba päris vabalt.

Al-Nassris oma esimese karika võitnud Ronaldo oli kuue tabamusega ka sarja suurim väravakütt. Tegemist oli esimese korraga, mil Al-Nassr Araabia klubide karikavõistlustel tšempioniks krooniti.