Sarivõitja Lyon jõudis Meistrite liigas 13. korda poolfinaali, Chelsea talvine suurost lõi debüütvärava (0)

Delphine Cascarino lõi Lyoni eest kaks väravat. Foto: Scanpix / Olivier Chassignole / AFP

UEFA naiste Meistrite liigas selgusid esimesed poolfinalistid, kui koha nelja parema hulgas kindlustasid Lyoni Olympique ja Londoni Chelsea.

Lyon võitis avamängu võõrsil Lissaboni Benfica vastu 2:1 ja asus korduskohtumist kodus mõned minutid enne avapoolaja lõppu Delphine Cascarino väravast 1:0 juhtima, aga Marie-Yasmine Alidou d'Anjou lõi vahetult enne poolajavilet 1:1 viigivärava.

Teise poolaja alguses lõi Cascarino seisuks 2:1 ja kahe mängu kokkuvõttes oli Lyoni eduseis siis 4:2. Üleminutitel jõudsid sihile Griedge Mbock ja Kadidiatou Diani, kes tegid lõppseisuks 4:1 ja Lyon pääses kahe mängu kokkuvõttes skooriga 6:2 edasi.

Lyoni naiskond jõudis kuninglikus eurosarjas 13. korda poolfinaali. Sellise saavutuseni ei ole varem ükski naiskond jõudnud. Naiste Meistrite liigat mängitakse alates 2001-2002 hooajast. Lyon on kõige edukam naiskond, sest tiitel on võidetud rekordilised kaheksa korda. Aastatel 2016-2020 võideti eurosari koguni viis korda järjest.

Chelsea läks Londonis peetud kordusmängule kolmeväravalises eduseisus, sest võõrsil alistati Amsterdami Ajax 3:0.  Koduväljakul mängiti Ajaxiga 1:1 viiki ja kahe mängu kokkuvõttes saadi tulemusega 4:1 edasi.

Tänavu jaanuaris 500 000 euro eest (siis oli see naiste jalgpallis rekordiline üleminek) Levantest Chelseaga liitunud Mayra Ramirez avas avapoolajal skoori, lüües oma esimeses Meistrite liiga mängus debüütvärava. Chasity Grant lõi teise poolaja keskel Ajaxi viigivärava, aga enamaks külalised võimelised ei olnud.

Järgmised poolfinalistid selguvad neljapäeval, kui Barcelona kohtub Bergeni Branniga ja Pariisi Saint-Germain võõrustab Häckenit. Barcelona ja PSG kaitsevad koduväljakul 2:1 eduseisu.

Lyon kohtub poolfinaalis PSG või Häckeniga ja Chelsea Barcelona või Branniga.

Lyon - Benfica 4:1 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Lyon 6:2
43., 51. Delphine Cascarino, 90+1. Griedge Mbock, 90+6. Kadidiatou Diani - 45. Marie-Yasmine Alidou d'Anjou

Chelsea - Ajax 1:1 (1:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Chelsea 4:1