VAATA JÄRELE: Elu eest võidelnud Austraalia seljatas Nigeeria ja jääb oma saatust ootama (0)

Senise U17 MM-i jooksul kaks korda 1:2 kaotusseisust võidu noppinud Nigeeria ei suutnud viimases alagrupimängus sama teha, jäädes 1:2 alla Austraaliale. Alagrupist pääsesid kindlalt edasi Nigeeria ja teises mängus Ungarist 3:2 jagu saanud Ecuador, kuid Austraalia muutis võiduga enda võimalused kolmanda koha meeskondade konkurentsis edasi pääseda samuti väga heaks.

Austraalia asus mõnevõrra vastupidiselt mängu käigule 13. minutil juhtima, kuid õige pea Peter Olawale viigistas. Teise poolaja alguses teenis Austraalia vaieldava penalti, mille avavärava autor Noah Botic ka kindlalt sihile saatis.

Tempokas ja mõlemapoolsete võimalustega mäng jätkus ka teisel poolajal, kusjuures viimastel minutitel oli Nigeerial hulk häid võimalusi viigivärava löömiseks. Austraalia väravasuul tegi aga ridamisi häid tõrjeid Adam Pavlesic, pareerides veel lõpusekunditelgi nigeerlaste üks-üks olukorra.

Teises B-grupi mängus jäi Ecuador esmalt Ungari vastu kaotusseisu, läks siis ise ette, kuid lubas ungarlastel uuesti viigistada. Lõpuks võeti Johan Mina 86. minuti tabamusest siiski 3:2 võit ja kustutati sellega ühtlasi Ungari lootused.

Viiekordsel maailmameistril Nigeerial oli alagrupi esikoht kuue punktiga juba enne mängu tagatud, järgmiseks vastaseks saadakse A-, C- või D-grupi kolmas meeskond. Samuti kuus punkti kogunud Ecuador pääses edasi teisena ja kohtub nüüd F-grupi teise meeskonnaga. Kolmandaks jäänud Austraalial on kirjas 4 punkti, mis annab neile kuue kolmanda koha meeskonna seas esinelikusse jõudmiseks ja samuti kaheksandikfinaali pääsemiseks võrdlemisi head võimalused.