VAATA JÄRELE: Levadia tuli trammi alt välja, võttis lisaajal võidu ja jõudis poolfinaali (11)

Evald Tipneri karikavõistlustel läksid Soccernet.ee otseülekandes poolfinaalkoha nimel lahingusse Paide Linnameeskond ja FCI Levadia. Kodumeeskona edasipääsemine olnuks magus revanš pühapäeval saadud kaotuse eest, aga ka täna lahkus Paidest võiduga Levadia. Skooriks 4:1.

Paide asus Martin Kase 25. minuti karistuslöögist 1:0 juhtima ja suutis edu hoida 60 minutit. Ent 86. minutil Levadia viigistas, kui Joao Morelli toimetatud karistuslöögi lõi peaga väravasse Gando Biala. See viis kohtumise lisaajale, kus pääses maksvusele Levadia värskus. Kui Paide tegi võrreldes pühapäevase Premium liiga matšiga algkoosseisus ühe, siis Levadia koguni kaheksa muudatust.

93. minutil viis Joao Morelli Levadia juhtima ning lisaaja teise poolaja keskel lõid Mark Oliver Roosnupp ja Gando minutiliste vahedega (112. ja 113.) Levadia kolmanda ja neljanda värava. Külaliste 4:1 võiduga mäng ka lõppes.

Eilsetest veerandfinaalidest väljusid võitjatena FC Elva ja Nõmme Kalju. Täna lisandus lisaks Levadiale ka kodus Maardu Linnameeskonnast 2:0 jagu saanud Narva Trans.

Protokollid:

24. aprillil kell 19.00 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond - Tallinna FCI Levadia  1:4 (1:0; 1:1; 1:2)
25. Martin Kase - 86., 113. Gando, 93. Joao Morelli, 112. Mark Oliver Roosnupp

Hoiatused: 23. Tarmo Neemelo, 90+4. Mikel Gurrutxaga, 118. Karl Mööl - 24. Igor Dudarev
Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 213
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Sander Saga, Risto Eelmaa
Neljas kohtunik: Kristo Tohver

Paide: Mait Toom, Muhammed Sanneh, Martin Kase, Mikel Gurrutxaga, Karl Mööl, Sören Kaldma (106. Joel Kokla), Andre Frolov, Sander Sinilaid, Henri Välja (98. Vladislav Zanfirov), Kevin Kauber (58. Ander Ott Valge), Tarmo Neemelo (69. Andre Järva).
Varus: Rene Merilo, Vladislav Zanfirov, Rico Reinoja, Tanel Neubauer, Joel Kokla, Ander Ott Valge, Andre Järva.

Levadia: Artur Kotenko, Markus Jürgenson, Igor Dudarev, Marko Lipp, Kirill Nesterov, Marek Kaljumäe (80. Juri Tkatšuk), Rasmus Peetson, Mark Oliver Roosnupp, Artjom Komlov (61. Joao Morelli), Pavel Marin (117. Anton Krutogolov), Gando Biala (119. Erik Utgof).
Varus: Sergei Lepmets, Joao Morelli, Juri Tkatšuk, Erik Utgof, Moorits Veering, Karl Rudolf Õigus, Anton Krutogolov.

24. aprillil kell 19.00 Narva Kalev-Fama staadionil

Narva Trans - Maardu Linnameeskond  2:0 (0:0)
56. Julius Kasparavicius, 76. Deniss Poljakov

Hoiatused: 18. Joseph Saliste, 45+1. Bi Sehi Elysee Irie - 28. Deniss Kovtun, 58. Vladislav Ogorodnik, 85. Kotaro Amemiya, 89. Rain Aasmäe
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid
Peakohtunik: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Raul Kaivoja, Rasmus Maalinn
Neljas kohtunik: Toomas Nõmmiste

Trans: Marko Meerits, Vadim Mihhailov, Markas Beneta, Dmitri Prošin, Tanel Tamberg, Bi Sehi Elysee Irie, Deniss Poljakov (89. Artjom Škinjov), Eric McWoods, Julius Kasparavicius, Joseph Saliste, Viktor Plotnikov (73. Aleksandr Zakarljuka).
Varus: Aleksei Matrossov, Roman Nesterovski, Aleksandr Zakarljuka, Nikita Mihhailov, Artjom Škinjov.

Maardu: Ilja Kassjantšuk, Rain Aasmäe, Klimenti Boldõrev, Deniss Kovtun, Jaroslav Dmitrijev (46. Alger Džumadil), Vadim Aksjonov, Ilja Zelentsov, Vladislav Ogorodnik, Kotaro Amemiya (85. Vadim Šalabai), Sho Hayasaka (83. Deniss Malov), Vitali Gussev.
Varus: Vadim Šalabai, Deniss Malov, Deniss Suvorikov, Alger Džumadil, Alan Mones, Anton Aristov.

Enne mängu:

Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko: "Läheme igale mängule vastu suure entusiasmiga ja homne kohtumine Levadiaga ei ole erand. Levadia on tugev meeskond ja nende pink lubab roteerimist. Meil on mõningaid probleeme koosseisu valimisel. On vigastatuid, on haigestunuid. Keeruline olukord, aga peame leidma parima koosseisu ja vastavalt sellele parima strateegia. Selle kohtumise favoriit on Levadia ja meie peame hästi kompaktselt tegutsema ja lootma kiirrünnakute peale."

Ründaja Kevin Kauber: "Oleme taas kodus ja sama vastase vastu. Kindlasti tahame meie näidata, et suudame võita Levadiat ja Levadia tahab siit ringist edasi minna. Tuleb raske, aga samas hea ja tugev lahing. Ootame kindlasti kõiki inimesi staadionile meile kaasa elama ja jätkame seda karikateekonda üheskoos Järvamaa inimestega!"

Levadia peatreener Aleksandar Rogic: "Ühelt poolt on mänguks Paide Linnameeskonna vastu lihtsam valmistuda kuna pühapäeval kohtusime nendega Premium Liigas, teisalt on ühe meeskonnaga kaks korda järjest mängimine omajagu keeruline ülesanne. Soovime kaitsta Eesti karikat ning võita igas sarjas, kus me osalema, kõik mängud. Sellest vaatenurgast lähtudes valmistame end ette veel üheks väga raskeks mänguks tugeva vastasega. Peame eelmisest mängust kiiresti taastuma ja minema mängule samasuguse tahte, enesekindluse ja keskendmuseisega nagu eelisel korral, siis võime oodata head tulemust."

Kaitsja Igor Dudarev: "Mängime võidu ja edasipääsu nimel. Tahame veelkord oma peatreenerile näidata, et suudame taga nulli hoida ning ees väravaid lüüa."