Eesti unistus langes põrmu (hinda mängijaid!) (21)

Eesti koondis jäi juba 13. minutil kaotusseisu, kui Aiden McGeady tsenderduse lõi peaga väravasse Keith Andrews. Kaotusseisust väljatulek muutus raskemaks 34. minutil, mil Andrei Stepanov teenis oma teise kollase ja kokku punase kaardi.

Teisel poolajal lõi Iirimaa veel kolm väravat ja Eesti vastas veel ühe punase kaardiga, mille hankis kahte kollast näinud Raio Piiroja.

Ehmatav algus

Iirlased hakkasid juba avavilest peale päris ohtlikult ründama, kuid mõne minuti pärast nende hoog pisut rauges. Samas ei saanud oma mängu käima ka eestlased ning juba 13. minutil läks Iirimaa juhtima, kui nad oma esimese hea võimaluse kohe ka väravaks vormistasid - McGeady pehme tsenderdus vasakult äärelt leidis Andrewsi pea, kes mänguvahendi täpselt värava alumisse nurka saatis - 1:0!

Värava järel jätkus võrdne mäng, kus kumbki meeskond ei suutnud väga heade võimalusteni jõuda - Eesti parimad sooritused jäid kaug- ja nurgalöökide olukordadesse. Peagi saabus aga mängu pööre, mis muutis kohtumise käiku tundmatuseni.

17. minutil pisut kahtlase väärtusega hoiatuse teeninud Andrei Stepanov pidi 34. mänguminutil lappima Aleksandr Dmitrijevi rämeda eksimuse, kes tagasisööduga Robbie Keane'i leidis. Stepanov võttis Keane'i jõulise veaga maha ning sai igati teenitult oma teise kollase kaardi, mis tähendas Eesti kümnekesi jäämist. Stepanovi asemele tuli keskkaitsesse Ragnar Klavan.

Katastroof!

Ka vähemusse jäämise järel ei kaotanud eestlased pead - esialgu ei antud initsiatiivi liialt iirlastele ning pidevalt suudeti ka ise ohtlikke rünnakuid ehitada. Kümnekesi suudeti vastu pidada aga pisut üle poole tunni - 67. minutil duubeldas Jon Walters mänguseisu, lüües peaga väravasse Robbie Keane'i tõste. Eelnevalt oli Pareiko pareerinud kauglöögi värava lähedale, kust Keane selle üles korjas.

Neli minutit hiljem kordus aga sarnane stsenaarium - Raio Piiroja vea järel karistusala ligidalt saadeti trahvilöök värava suunas, kust Pareiko selle jalgadega tõrjus. Nahkkera juures oli aga esimesena jaol taas Keane, kes selle väravasse kihutas ning iirlased juba täielikku ekstaasi viis. Mäletame, et peaaegu identse värava lõi Sergei Zenjov kodus Itaalia vastu.

Nagu kolmeväravalisest kaotusseisust veel vähe oleks olnud, siis 77. minutil jäi eestlasi platsil veel vähemaks - Raio Piiroja teenis käega mängu tõttu oma teise hoiatuse ning oli samuti sunnitud varakult pesema minema. Piiroja enda sõnul oli küll temaga võitluses olnud Keane eestlast enne selga lükanud, kuid kohtunik tegi oma otsuse kiirelt ning jättis eestlased väljakule vaid üheksakesi.

Viimase naela Eesti kirstu lõi taas Robbie Keane, kes konverteeris tabamuseks eelnevalt Ats Purje vea tõttu määratud penalti. Tulemusega 4:0 mäng ka lõppes ning need külmavärinad, mis enne mängu olid eestlaste ihul ootusärevusest, olid muutunud hirmujudinateks. Dublinis ei saa kaasa teha lisaks eemaldatud Stepanovile ja Piirojale ka Sergei Pareiko, kes teenis penaltiolukorras protesteerimise eest oma valiktsükli teise

Korduskohtumine toimub võõrsil teisipäeval kell 21:45, ka sellest teeb otseülekande ETV.

Abikohtunikud: Gabor Erös; György Ring
Neljas kohtunik: Istvan Vad (kõik Ungarist)

Suluseisud            0:1    2:1    2:2

Eesti: Pareiko; Klavan, Piiroja, Stepanov, Jääger; Kruglov, Dmitrijev, Vunk (61. Lindpere), Kink (67. Purje); Vassiljev; Ahjupera (55. Voskoboinikov).
Varus: Londak, Rähn, Lindpere, Purje, Teniste, Voskoboinikov, Saag.

Iirimaa: Given; Ward, St Ledger, Dunne, Kelly; McGeady, Andrews, Whelan (78. Fahey), Duff (73. Hunt); Walters (83. Cox), Keane.
Varus: Westwood, McShane, O'Dea, Hunt, Fahey, Keogh, Cox.

(84.50.198.***)
tra, see iirimaa ainult sohiga võidab, aga kui prantsusmaa nende vastu veits sobi tegi oli jube kisa lahti... vaadaku peeglisse rsk, armeenia nullisid ära, stepanovile meelitasid punase, ahvid need iirlased rsk...
STX   •
(194.150.65.***)
Kohtunike juures tundub kull et "money talks" voibolla on nii hull vaib olla mitte
blue88   •
UEFA heastas iirlastele FIFA vea meie arvel mis neile tehti prantslastega mängus kui henry mängis käega, millega nad heastavad selle meile?
kodanik   •
(84.50.12.***)
kakogo hera Voskoboinikov voobshe v sbornoi delaet??????....
PriitV   •
(217.159.165.***)
Iirimaa 1 - Kassai 3 - Eesti 0.
PriitV   •
@ blue88. meie oleme ju "väikene eesti", miks meile peaks midagi heastama.
r   •
(84.50.78.***)
no krt, ma oleks ka paremini vilistanud
SunWolf   •
(82.131.107.***)
Nonii läks nagu ettekirjutatud stsenaariumi järgi. Iirlased lõid väravaid, küsisid karistuslööke ja kaarte ning kohtunik tuli nende palvetele lahkelt vastu. Poleks arvanud, et ühe mänguga kõik ära otsustakse.
kahju..   •
(62.65.62.***)
olgem nüüd ausad ega kohtunik ei olnud siin kõige tähtsamas rollis. jh piiroja teine kollane oli kaheldav ja pisut ka penalti, midagi tõsist aga ei. lihtsalt Kruglov põles täna korralikult, 2 esimest väravat lõid mehed keda kattis just kruglov ja ega rünnakul ka midagi korda ei saatnud. aga muidugi kurb
rando_O   •
(217.159.144.***)
Seekord sedapsi. Tegelikult ju üks kodumaine ravitee võiks ju sellele klounile nimega Kassai suveniiriks, n0h, saata või viia. Vb järgmine kord kui Keane' osalusega mängu vilistab, saab natuke vestluste ja muu sellise kõrvale jooki ka rüübata, et ikka esmane, see viisakus - ära kuulamine ja mõistmine oleks (samal) tasemel!

Kolme või siis n0h, kahte esimest väravat meile kohtunik ei littinud, kuid neljanda pani küll täiesti südamest teele.. ja need pisemad otsused.. ei kommi.

Reaalsus on ka siinkohal see, et võõrsil läheb kordades raskemaks. Piiroja, Pareiko, Step ja arvestatav ründemängija 0..
muik   •
Keegi õhtalehe kommentaariumis soovitas saata Iirimaale põhisatsi asemel U17. mängukogemusi hankima
nostromo   •
(77.233.90.***)
krrt,ei uskund nii hullu maapeale toomist meile
chac   •
(82.147.187.***)
no paanikaks ka põhjust pole. iirlased mängisid eestlaste vigade peale (teades et kohtunikud neid nagunii soosivad teadaoleva mineviku tõttu) ja said sellega hästi hakkama.

hea asi on see et rüütli jääb meile ka järgmiseks valiktsükliks treeneriks (võidu korral oleks ilmselt rahakaid tahtjaid palju!)

ja teine hea asi et lindpere on tagasi ja saab satsis hakkama küll. hea meelega näen teda põhis kink'i asemel.
ka oper - vosko vahetus võiks kõne alla tulla.

kolmas hea asi et pareiko saab ebaolulise mängu vahele jätta ja uut tsüklit puhtalt lehelt (ILMa kollasteta) jätkata.
blue88   •
@PriitV, eks ta nii ole jah, armeenia ja eesti on head riigid kelle pealt seda halastus tuuri iirimaale korraldada, keda ikka huvitab mis moodi nende vastu võideti, oleks mingi türgi v bosnia tulnud loosist, oleks kisa kõva ja kaua kestnud :) aga njah, juu oli see kah otsustatud juba eelnevalt :)

aga nagu öeldakse, mis sitasti see uuesti, ehk joppab MM2014 valiktsükklis :) igatahes kõva hooaeg eesti koondise poolt, aitäh selle eest ja müts maha!!
CM   •
(82.131.50.***)
Need kes siin Iirimaa-Prantsusmaa mängust räägivad mängu tervikuna nägid üldse või ainult uudistes vaatasid Henry käega mängimist? Vaadake, vaadake...küll väga huvitav mäng oli...Ainukene asi, mille iirlastele võib ette heita, on Armeenia vv punane kaart. Miks keegi ei räägi, kuidas kohtunik eksis, kui andis Eestile penalti mängus P-Iirimaga? Sest on ju meile penalti antud, ok. Usun, et kui sama viga oleks tehtud Eesti vastu, siis kommenteriv to mängu Zelinski oleks pooltundi loengut pidanud, kuidas mängu rikkumisi fikseerida.
to CM   •
(85.253.49.***)
Vosko lükati sarnaselt pikali, kui Purje mõni hetk hiljem iirlase.
blue88   •
@CM, mis asja sa ohid? sa midagi jalgpallist jagad kah või otsid lihtsalt kohta kus oma lollust välja näidata?
SunWolf   •
(82.131.60.***)
Ärge tehke välja, paffidel ju õnnehetked
Lion   •
(84.52.51.***)
...voib alistada meeskonna, aga mitte kohtuniku!!! See asi juhtuski - 6 kollast, 2punast ,kas ei ole liiga,uhe poole jaoks? Paar-kolm paeva ma hoiatasin,siin sammas,et kardan kohtunikeid - sest iirlased EURO-l hulga parem variant(majanduslikult),kui Eesti...Nii et,kellel on ajud ,lulitage neid sisse!!! p.s. Pohlak, raagi nuud rahvale, milliste pornokassetide parast sa palkasid Pampersi? Effekt ,paistab,vastupidine - vagistasid meid hoopis ,iirlasne asemel...ja pappid kuskile on jaanud...
CM   •
Iirimaa läheb kergelt 1:0 juhtima, tänu sellele, et õhuvõitluse kunn Piiroja kaotab õhus vastasele. Aga pole hullu, meie, oma klubides pingil istuvad koondislased on muidugi suutelised võita iirlasi, sest nad on ju meie omad. Stepanov tõmbab maha kiirusel oleva MacGeady - kollane, mis toimub. Pärast R. Keane lükkab palli enne Stepanovi ja eesti keskkaitsja jalg sõidab R. Keane-le sisse - punane kaart. Kohtunik, mis saa teed? Jah, me teame, et see on kaardi koht, aga ikkagi, ära anna. Kogu Eesti palub. Edasi - 41 min. Ahjupera näitab, et võiks ka karates olla tegija ja olgem ausad, mõni teine kohtunik võis anda otse punast kaarti, aga seesama kohtunik tegi õige otsuse, näitas ainult kollast. Teine poolaeg. Iirimaa teeb seisu 2:0 - ei midagi ilusat - uuesti võideti õhku. Ja nüüüüüüüüüd tuleb lavale kohtunik Kassai. Jah, ta annab Piirojale 2 kerget kollast kaarti - minu isiklik aramus, ükski nendest ei ole õglane - aga see ei ole vabandus, et terve mängu peale Eesti tegi ainult kaks pealelööki. See ei ole vabandus, sellele, et kui löödi kolmas värav, siis R. Keane oli ainus, kes Pareiko ees seisis - meenutan seda, et Piiroja oli veel platsil ning ka 3 värav ,tuli tema tsoonist. Ja muidugi kogu eesti jalgpalli tapmine toimus seisul 3:0, kui kohtunik (a,h sa loll) andis penalti. Võib olla vaieldav otsus, aga komtakt oli ja A. Purje ise seda teab. Mina isiklikult naerasin, kui kommentator Zelinski oli peaaegu hüsteerikas mingi audi pärast. Ja mis on kokkuvõttes: Eesti tegi oma koduväljakul kaks lööki, aga Kassai on kogu rahva vaenlane. Eesti mägijad istuvad oma klubides pingidel, aga ikkagi Kassai on äraostetud kohtunik. Bellisimo.
CM   •
to blue88

See, et blue oled, on ikkagi kohe näha

Papa Carlo perfektne taustabänd, supersolist Jude ning Panter ja Kindral ehk Kuidas Real Madrid jälle häälde saadi
SUUR KARIKAPÄEV
WEMBLEY ON JÄLLE KOLLANE
Luup peale | Milleks hunnik raha, kui finaali aitavad parimad sõbrad latt ja post?
Järgmine peatus: Wembley Park. Kas rongile hüppab Bellingham või Kane?
RIIDED SELGA
Tähelepanu, Levadiat rünnatakse! Kirjadega (sh Inglismaalt), et kust seda ägedat särki saab!?
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Flora metamorfoos - varem oleks neile kuus tükki löödud juba pausiks!
UDUNE ALBION
Udune Albion | Jumal tänatud traktoristide eest, ootame lisaks banaanikoori!
REEGLID SELGEKS!
Videokohtunik | Kuidas käed käia tohivad? Miks Kuressaare sai penalti ja Kalju mitte?