Flora alistas Kalevi, Metsalt imevärav (video!) (2)

Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)Meistriliiga 33. vooru kohtumine Tallinna FC Flora ja JK Tallinna Kalevi vahel lõppes küll etteaimatavalt Flora võiduga, kuid tulemusega 3:1 lõppenud kohtumine pakkus igale vutifännile emotsioone skaala erinevatest otstest.

Mängu tipphetkeks oli kindlasti kohtumise avavärav - 10. minutil saatis Karol Mets palli väravasse lausa 50 meetrilt. Paarkümmend minutit hiljem kasvatas florakate eduseisu Valeri Minkenen ning mängu lõpus veel Andre Frolov, kalevlaste auvärava lõi mängu viimase puutega Martin Kase.

"Mängupilt ei olnud kõige hullem, aga lasime endale lüüa sellised väravad, et..." ohkas kalevlaste treener Meijel. "Ei olnud õige valik väravasse. Üritasime küll lõpuni, nagu ütlesin, siis mängupildiga võis isegi rahule jääda. Meil oli ka esimesel poolajal mitu võimalust see pall väravasse saada."

Löök oli nii ebaõnnestunud, et oli õnnestunud

Mäng algas võrdlemisi rahulikult ning kumbki meeskond erilist initsiatiivi avaminutitel enda kätte ei võtnud. Esimese pealelöögi said kirja küll kalevlased, kuid viimaks olid need ikkagi florakad, kes mängu alguses skoori avasid - ja veel kuidas?

Kümnendal mänguminutil sündis ilmselt selle hooaja üks ootamatumaid väravaid - keskjoone lähistel palli saanud Karol Mets pani karistusala suunas teele pika söödu, mis läks aga pikaks. Nii pikaks, et lendas üle Kalevi väravas debüteerinud Eric Tshibangu ning otse väravasse - 1:0!

"Kui aus olla, siis tahtsin kasti tsenderdada, aga ebaõnnestunud sooritus läks hoopis väravasse," muigas Mets ise. "Nii ma päriselt ikka ei mõelnud. See oli puhas õnn."

Vaata Metsa väravat ning teisi mängu tipphetki ERR Spordi videost!

Väravavahi ebakindlus karistab Kalevit

Elu esimest Meistriliiga-kohtumist pidanud Tshibangule ei mõjunud varajane häbistamine loomulikult hästi ning seda tajusid nii Flora mängijad kui ka Kalevi treeneripink. Florakad hakkasid üha enam ka kaugelt prantslast testima, kuid esialgu Tshibangu rohkem ei eksinud.

Pooletunnise mängu järel maksis Tshibangu ebakindlus siiski taas kätte - Valeri Minkenen saatis karistusala nurga lähistelt teele karistuslöögi, mis hoolimata oma suhteliselt väikesest hoost väravavahi käte vahelt läbi libises ning väravavõrku sahistas - 2:0!

Selle peale sai ka Kalevi treenerite mõõt täis - sooja pandi tegema viimastes mängudes põhiväravavahi rolli täitnud Mart Kaljuste, kes Flora vastu ettevaatusabinõuna algselt pingile jäeti.

"Kaljustel oli kaks kollast kaarti all ning kuna järgmine mäng on Tammekaga, siis mõtlesime, et ei hakka teda mängu panema," selgitas treenerite otsust Kalevi treener Daniel Meijel. "Mingil ajal oli vaja Tshibangut proovida, praegu on hea öelda, et ei oleks pidanud teda panema, aga iial ei tea."

Mõlemad tiimid üritavad

Teine poolaeg algas mitmete vahetustega - Flora vahetas platsile Rauno Alliku ja Karl Mööli asemel Albert Prosa ja Martti Puki, Kalev tõi Tshibangu asemele väravasse Mart Kaljuste.

Mängupilti see aga suurt ei muutnud - endiselt oli ründavamaks pooleks Flora, kuid sarnaselt avapoolajale olid ka Kalevil aeg-ajalt omad võimalused täiesti olemas.

Sellegipoolest kaldus mäng poolaja edenedes üha enam Flora kätte. Tohutus koguses võideti nurgalööke, mis küll üldiselt väga ohtlikud ei olnud, kuid sellest hoolimata tuli just nurgalöögiolukorrast florakate kolmas värav  - 85. minutil sai korneri järel löögile Andre Frolov, kelle löök tõi tabloole seisu 3:0.

Kalevlased ei lasknud end sellest aga häirida ning jätkasid oma mängu mängimist, mis lõpuks ka tulu tõi - poolkiire rünnaku lõpetuseks mängis Martin Kase üle florakate kaitsjad ning saatis kena palli värava tagumisse nurka, vormistades kohtumise viimase pallipuutega lõppseisuks 3:1.

Rahule ei jäänud kumbki

Tabeli viimaste kohtade võitluse koha pealt on Meijel kindel, et Kalev peab oma mängudele keskenduma. "Peame ise lihtsalt võitma, siis on kõik korras. Ma ei tea, mis ajast me võitnud pole - viike oleme saanud siin viis-kuus-seitse, aga ise ei tohi eksida, pallid tuleb sisse lüüa."

"Võimalusi on meil palju, aga meil on oskus eksida sellises kohas, kus pole võimalik eksida. Teised nii ei suuda."

Flora keskkaitsja Metsa sõnul ei saanud ka florakad enda mänguga täielikult rahul olla. "Teisel poolajal vajusime kohati ära ning mängisime alla oma võimete. Järgmisel teisipäeval Narva vastu vaatame, kuidas välja tuleb. Läheme endast parimat andma ja võitma."