Kalju vajab pärast Narvat veel vaid ühte võitu (video!) (0)

Foto: Gertrud Alatare (arhiiv) Pika reisi pealinnast Narva ette võtnud Nõmme Kalju ei pidanud tühjade kätega tagasi tulema, sest kohalikku JK Transi võideti 2:0 ja sellega astuti eelviimane samm tiitli kindlustamise suunas.

"Oma mänguplaanist hoidsime kinni ja kord oli majas. Esimesel poolajal üritasime väravad ära lüüa ning see meil ka õnnestus. Teisel poolajal vajusime ära, kuid see oli ka mõneti loomulik, kuna Narva tahtis väravat tagasi ning pidi hakkama võtma riske. Siiski hoidsime taga nulli ja mis kõige tähtsam - võtsime kolm punkti," resümeeris võitu tähtsustanud Kalju kapten Alo Bärengrub.

Transi kaitsja Erik Grigorjev ei jäänud rahule: "Ootasime väga rasket mängu ning sellise vastase vastu ei pea end motiveerima. Samas tulemusega ei saa rahule jääda ning tuju on halb - milline saaks see veel siis peale sellist kaotust olla."

Trans ja Kalju on kaks meeskonda, kes alati üksteisega võrdseid lahinguid pidanud ning tihtipeale ka tabelis kõrvuti asunud. Tänavu on läinud aga teisiti, kuna Kalju on tabeliliider ning Trans alles neljandat kohta püüdev meeskond.

Seekordne võit tõstis Kalju tiitli lävele ning kui teisipäeval Kuressaarest võit võetakse, ongi klubi ajaloo esimene tiitel kindlustatud. Ainus teoreetiline ohustaja on veel 11 punkti kaugusel asuv Flora, Levadia jäi suurimast mängust välja.

Ootamatu murdumine

Mõlemad meeskonnad alustasid kohtumist oma parimate koosseisudega, ilma märkimisväärsete puudujateta, kus ainsana on oluline välja tuua Kalju itaallasest äärepoolkaitsja Damiano Quintieri eemalolek.

Kalju kasuks rääkis ka fakt, et 108 pealtvaatajast vähemalt 20 olid Tallinnast kohale sõitnud nõmmekate toetajad. Samas ootas neid staadionil ees ebameeldiv üllatus - eriti elementaarsete asjadena puudusid Kreenholmi staadionil toitlustus ja ka teadustus.

Kaks 4-4-2 formatsioonidega mängivat meeskonda alustasid kui võrdne võrdsega mängimist. Kalju oli pigem veidi domineerivam, kuid mäng sellegipoolest väga ettearvamatu.

Ootamatu murdepunkt saabus ligi paarikümne minuti möödudes, mil Kalju esmalt nurgalöögist Alo Bärengrubi tabamusest 1:0 juhtima läks ning minut hiljem tegi Tarmo Neemelo juba seisuks 2:0. Trans oli kerges šokis. Seejärel sai Kalju enesekindlust palliga midagi ära teha, kuid peagi toibus ka kodumeeskond, hakates üritama kaotusseisu tasa teha.

Teine poolaeg Transi oma

Kohtumise teine 45 minutit möödus oodatult Transi kontrolli all, pannes Kalju suure surve alla. Kalju võimalused tulid läbi kontrarünnakute, kus mitmel korral oldi väravale väga lähedal. Korduvalt jäädi ka hooletult suluseisu, eriti märkimisväärselt Neemelo, kelle üks värav seetõttu ei lugenud.

Transi parim võimalus tuli nurgalöögist, kui Aleksandr Kulik kastis täiesti vabalt peaga löögile sai, aga vahetusest sekkunud vanameister Sergei Terehhov klaaris palli väravajoonelt. Kalju hoidis siiski kaitses kontrolli ning ei näinud kordagi lagunemismärke, mille pealt Trans neid üllatada võiks. Väärt võidu foonilt on liidritel hea reisida Saaremaale.

Mängu parim - Alo Bärengrub

Mängus, kus ükski persoon ainuisikuliselt silma ei paistnud, oli siiski üks mees, kes teistest üle oli ning mängu muutuse tõi - Kalju kapten Alo Bärengrub. Väga raske alguse järel oli just "Alo B" see mees, kes Kalju pingeid veidi leevendas ning tiitlinõudleja juhtima viis. Tema teine suur teene on kaitseliini juhendamine ning kord tagaliinis, mis päädis sellega, et hoolimata Transi suurest survest hoiti null taga. Suur kollektiivne saavutus, arvestades teise poolaja mängupilti.

Mängu tipphetked:

Mitteametlikud protokollid (EJL-i kodulehelt):

06.10. kell 14.00 Narva Kreenholmi staadionil

Narva JK Trans - Nõmme JK Kalju 0:2 (0:2)
20. Alo Bärengrub, 21. Tarmo Neemelo

Hoiatused: 14. Alekseis Kuplovs-Oginskis, 48. Aleksandrs Abramenko - 72. Hidetoshi Wakui, 90. Tihhon Šišov
Mänguolud: +10, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 108
Peakohtunik: Hannes Kaasik
Abikohtunikud: Marko Leevand, Marger Pormann
Neljas kohtunik: Dmitri Vinogradov

Trans: 1-Prihhodko, 14-Grigorjev, 15-Kitto, 10-Abramenko (60. 9-Gruznov), 22-Kuplovs-Oginskis, 5-Kazakov, 2-A. Kulik, 19-Irie, 11-Leontovitš (69. 21-Kutuzov), 20-Ivanov, 17-Aleksejev.
Varus: 9-Gruznov, 21-Kutuzov, 16-Škinjov, 12-Khvalov, 7-Gritsjuk, 13-Bordikov.

Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 3-Koogas, 77-Šišov, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa (90+1. 11-Viikmäe), 16-Melts (67. 18-Terehhov), 15-Jevdokimov (85. 8-Ceesay), 99-Neemelo.
Varus: 96-Koppel, 11-Viikmäe, 2-Bianchi, 6-Rodrigues, 18-Terehhov, 25-Cole, 8-Ceesay.