Flora jooksis Viljandist kiiresti üle (2)

Eelmisel aastal veel Viljandi särki kandnud Karl Mööl on löönud oma eelmisele klubile 2 mänguga 3 väravat. Foto: Hendrik OsulaTallinna Flora ei jätnud FC Viljandile mingeid võimalusi, minnes juba kolme minutiga 2:0 juhtima ja võites Meistriliiga 17. vooru kohtumise lõpuks 5:0.

Eelmisel hooajal veel Viljandit esindanud Karl Mööl kurvastas oma eelmist koduklubi kahe ülikiire väravaga. Flora hoidis tempot kõrgel ning Andre Frolov lisas ka omalt poolt kaks väravat. Tiitlikaitsja surve rahunes alles viimasel pooltunnil, aga sellegipoolest lõi Zakaria Beglarišvili lõpu eel viiendagi.

"Eesmärk oli hoida tempot, mitte langeda teiste tempo järgi," selgitas Mööl võimsat minekut. "Niimoodi areneme ka ise edasi ja tulemas on ju rasked mängud Baseliga. Tahame hoida võimalikult kõrget tempot ja harjuda sellega ning isegi nõrgemate klubide vastu lüüa võimalikult palju väravaid ja luua võimalikult palju momente."

"Kõik magasid lihtsalt. Ei oodatud, et nii kiire tempoga peale tullakse. See tappis terve mängu," meenutas Viljandi väravavaht Siim-Sten Palm õuduste algust, oskamata seda millegagi põhjendada. Küll aga oli selge põhjus sellel, et meeskonna kaitse tugevalt lekkis: "Kolm kaitseliini põhivenda oli täna puudu."

Flora ülivõimas avapoolaeg

Sel hooajal vastavalt vajadusele erinevaid positsioone lappinud Bert Klemmer võttis koha sisse Viljandi keskkaitses Marten Müti kõrval, aga algus oli külaliste jaoks jääkülm dušš.

Flora kodulehe andmetel jõudis kuluda vaid 12,3 sekundit, kuni Mööl suunas peaga väravasse paremalt tulnud tsenderduse. Napilt kaks minutit hiljem talitas ta samamoodi vasakult tulnud tsenderdusega, kusjuures mõlemad löögid põrkasid sisse posti kaudu.

"Teada oli see, et hakkame rohkem suruma ja ründavalt mängima. Kui agressiivselt mängida, siis võimalusi tuleb ja seekord lõime ilusasti ära," kommenteeris Mööl.

Flora valitses avapoolaega täielikult ja vaid Palmi head tõrjed päästsid Viljandi halvimast. Mäng käis sisuliselt ainult külaliste väljakupoolel ning kõik florakate löögid lendasid postide vahele. Napilt jäi puudu Valeri Minkenenil ja Beglarišvilil, kelle lähilöögid õnnestus Palmil latti tõrjuda.

Kolmandast kollist siiski pääsu ei olnud, sest 25. minutil leidis Karl-Eerik Luigendi sööt 11 meetri peal vabalt positsioonilt Frolovi ning Flora keskväljamees realiseeris "mängulise penalti" täpse löögiga.

Kübaratrikk jäi suluseisu taha

Viljandi peatreener Zaur Tšilingarašvili kasutas poolajal ära kaks vahetust, asendades rünnakul Sander Lepiku Erkki Junolaineniga ning tuues Klemmeri asemele Rasmus Munskindi, misjärel asus keskkaitsesse seni keskväljal tegutsenud Sander Sinilaid.

Mäng jätkus esialgu sarnaselt avapoolajaga, kui Flora ründas ning Mööl suunas 51. minutil kolmandagi palli peaga väravasse. Seekord tühistati see aga suluseisu tõttu. Viljandi poolelt vastas vahetusest sekkunud Erkki Junolainen minut hiljem võimsa kauglöögiga - külaliste üleüldse esimene pealelöök raksatas Stanislav Pedõki valvatava värava latti.

Sellest omakorda kaks minutit hiljem lõi Frolov enda teise värava, möödudes värava ees passiivsetest kaitsjatest ja lajatades palli viiemeetrikastist võrku - 4:0!

Neljanda tabamuse järel andis Flora surve lõpuks järele ja mäng muutus lahtiseks. Kodumeeskond kasutas võimalust uute mängijate ja asetuste proovimiseks ning pingevabas õhkkonnas jagus mitmeid ohtlikke olukordi mõlema värava alla. Neist ainsa kasutas ära Beglarišvili, lüües 82. minutil viielt meetrilt lõppseisuks 5:0.

"Võib-olla 3:0 või 4:0 pealt läks natuke rahulikumaks, sest pinged olid maas," nentis Mööl, "aga see võis olla ka väsimusest, sest algusest peale pandi täiega ja Viljandi võitles kõvasti."

Palm: skoorid ei vasta mängupildile

"Teisel poolajal oli esimesega võrreldes rünnakul lööke ja võimalusi, latt ja puha. Sellega võib rahule jääda, aga kaitseliiniga üldse mitte," arvas Viljandi puurilukk, kes nägi endal tagantjärele võimalusi vaid viimase värava puhul.

19-aastane väravavaht teeb oma esimest Meistriliiga hooaega, olles Viljandi puuri kaitsnud üheksas liigamängus. "Kui mõelda sellele, et see on mu esimene hooaeg Meistriliigas, siis olen siiani väga rahul. Mulle meeldib, et tööd on palju ja saab areneda, sest iga mäng juhtub väga palju."

Klubil aga kuigi hästi ei lähe, sest 15 mänguga on Viljandil kirjas vaid 8 punkti ning viimasest kohast eraldab neid üksainus punkt. "Arvan, et asi jääb meeskonna nooruse taha ja alati ei olda piisavalt julged," hindas Palm.

"Tavaliselt on nii, et esimese poolaja mängime suurepäraselt, aga teisel poolajal lüüakse meile otsustav värav, mis tõmbab meeskonna moraali alla. Samas on meil teinekord väga hea mängupilt, lihtsalt et inimesed ei näe pilti, vaid ainult skoore. Kahjuks ei suuda me võimalusi realiseerida. Meil ei ole ründajat, kes suudaks ära lüüa."

Mängu parim - Andre Frolov

Flora poolkaitsja kasvatas enda hooaja väravasaldo kuueni ning oli kogu kohtumise vältel üks silmapaistvamaid tegelasi, seda nii keskväljal, paremal äärel kui ka isegi paremkaitses tegutsedes. Huvitaval kombel on ka tema sarnaselt Möölile endine Viljandi mängija. Kübaratrikist jäi mõlemal õige vähe puudu.