Tanel Melts sütitas Kalju võidule (0)

Tanel Melts on Kaljus suurepärast vormi näitamas. Foto: Gertrud AlatarePikalt FC Kuressaare poolt kuival hoitud Nõmme Kalju murdis end amatöörsatsi ikkest lahti ning lõi neile puuri kaks vastuseta väravat.

Kalju on kindel favoriit pea igas Meistriliiga mängus ning ka teisipäevane kohtumine polnud erand.

Kadrioru staadionil võeti tänu Hidetoshi Wakui ja Tanel Meltsi väravatele väärtuslik võit ning sellega jätkatakse tabeli tipus.

Neemelo puudumine muutis mänguskeemi

Mängu alguses küsisid kõik Eesti Meistriliigaga kursis olevad inimesed kui ühest suust: kus on Tarmo Neemelo? Kalju resultatiivseim mängija ning üks tähtsamaid lülisid on pikaks ajaks audis ning treener pidi juba selles mängus vangerdama.

Ründes alustas Kristen Viikmäe ja tema all mänguehitajana Hidetoshi Wakui. Ääred hõivasid suurepärases vormis Oliver Konsa ja äsja vigastusest naasnud Damiano Quintieri. Poolkaitses oli ainus muudatus Yankuba Ceesay lülitamine algkoosseisu.

Neemelo puudumisest hoolimata alustas väljakuperemees domineerimist ning Kuressaare värava lahtimuukimist, kuid saarlased oskavad proffe kuival hoida.

"Me oleme juba harjunud profisatside vastu mängima. Hästi palju on vaja kaitsetööd teha ning saime ka täna sellega suhteliselt korralikult hakkama. Transi ja Sillamäe suutsime samamoodi kuival hoida," kiitis Gregor Könninge omade kaitsetööd.

Samamoodi praktiliselt ka kogu avapoolaeg kulges, kui teiste seas said nii Quintieri, Konsa, Viikmäe kui ka Puri said mitu suurepärast momenti, aga paraku jäi kas väravavaht ette või oli löök ebatäpne.

Melts toob mängu elu

Kui tihtipeale on kurdetud, et Kalju peatreener Igor Prins ei tee vahetusi, siis seekord vaigistas ta kriitikud suurepärase lükkega, tuues väsinud ning teisel poolajal praktiliselt nähtamatu Quintieri välja, asendades ta Tanel Meltsiga. Aina uimasemaks muutunud mäng sai vajaliku särtsu.

74. minutil jõudis Kalju kauaoodatud väravani. Eino Puri andis keskväljal suurepärase läbisöödu Hidetoshi Wakuile, kes palli kindlalt üks-ühele olukorras väravasse saatis.

Ka teist väravat ei tulnud kaua oodata. Oliver Konsa audisissevise leidis 79. minutil kastis meeskonnakaaslase, kes palli edasi Meltsile jätkas ning seal vahetusmees peaga ei eksinud - 2:0!

"Mine ja anna head tsenderdused!" ütles peatreener Prins vahetusmees Meltsile. "Ma arvan, et minu mängu sekkudes mäng elavnes ning meil Šišoviga tuleb seal paremal äärel alati hästi välja ning tuli ka seekord ja seda suuresti seetõttu, et ma räägin temaga vene keeles."

Nende kahe väravaga mäng praktiliselt lõpetati, kuna Kalju sai oma väravad kätte ning tempot võeti kohe alla. Sellest piisas ning võit hoiab nõmmekad endiselt Levadia ja Flora ees tabeli tipus.

Mängu parim - Tanel Melts

Mida siin rohkem mõelda, mees tuli ligi 20 minutit enne lõpuvilet mängu ja muutis kogu kohtumist. Ta oli igal pool ning väga väravajanune. Damiano Quintieri võttis küll vigastuspausilt naasmisega oma koha algkoosseisus tagasi, kuid pärnakas tõestas, et võib-olla peaks ta ikkagi algkoosseisu kuuluma. Mainimist väärib ka Hidetoshi tegutsemine mängujuhi kohal, kus ta oli nagu kala vees.

kell 18:45 Kadrioru staadionil

Nõmme JK Kalju – FC Kuressaare 2:0 (0:0)
74. Hidetoshi Wakui, 79. Tanel Melts

Hoiatused: 46. Elari Valmas, 63. Andre Ilves
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 192
Peakohtunik: Martin Salong
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Neeme Neemlaid

Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 77-Šišov, 6-Rodrigues, 75-Wakui, 7-Puri, 8-Ceesay, 10-Konsa, 9-Quintieri (73. 16-Melts), 11-Viikmäe (82. 15-Jevdokimov).
Varus: 96-Koppel, 23-Takeda, 2-Bianchi, 15-Jevdokimov, 19-Vnukov, 3-Koogas, 16-Melts.

Kuressaare: 1-Lavrentjev, 33-Pajunurm, 4-Kluge, 21-Laja (82. 20-M. Rajaver), 15-U. Rajaver, 8-Trasberg, 5-Reinsalu, 3-Könninge (71. 6-Pohlak), 39-Valmas, 10-Ilves (71. 7-Gerassimov), 23-Luup.
Varus: 20-M. Rajaver, 7-Gerassimov, 6-Pohlak, 13-Rauno Reiman.