Inglismaa U-19 võttis Eestilt jõuga oma (video) (8)

Eestlaste mänguplaan toimis koduse EM-valikturniiri avakohtumise alguses hästi, kuid poolaja keskel jõudsid inglased standardolukorrast ikkagi sihile.

Rohkem võimalusi hakkas Eesti värava all sündima teisel poolajal. Blair Turgott tegi kauglöögist seisuks 2:0 ning lõpu eel lisas Chuba Akpom täpse pealöögiga ka kolmanda. Kripeldama jääb eriti teine värav, mis jääb osati väravavahi hingele.

"Kõrgest klassist võistkond. Sel aastal me ei ole veel nii tugeva vastasega kohtunud. Tugevam võttis oma. Me suutsime neid nii palju kontrolli all hoida kui meie tase lubab," nentis sinisärklaste peatreener Karel Voolaid, kes jäi kokkuvõttes enda hoolealuste näidatuga rahule.

Viigivõimalus raksatas latti

Inglased haarasid kiiresti mänguojad enda kätte, mis oli täiesti ootuspärane - meie Esiliigas mängivate noorte vastas olid ikkagi Inglismaa tippklubide tulevikulootused. Eestlased tegutsesid aga kaitses väga meeskondlikult ja distsiplineeritult, jätmata külalistele enda väljakukolmandikul ruumi.

23. minutil õnnestus külalistel siiski mängu murrang tuua, kui West Ham Unitedi hingekirja kuuluva Turgotti karistuslöögi suunas peaga väravasse Manchester City nooruk Jordi Hiwula-Mayifuila - 0:1!

Eestlased lootsid vasturünnakutele, millest teeniti kaks nurgalööki ja mõned karistuslöögid, kuid kehaliselt võimsad Inglismaa kaitsjad võimutsesid standardolukordades. Korra jõudsid siiski ka eestlased väga lähedale, kui karistuslöögi järel tuli pall kastist välja Marten Saarlase jalale, aga Levadia ründaja löök tabas latti.

"Esimese poolajaga jäin väga rahule, head momendid neil sisuliselt puudusid," tunnustas Voolaid.

Rütm läks käest

Teise poolaja alguses panid inglased vurri käima ning kuigi esialgu jäi neil lõppteravusest jätkuvalt puudu, muutus kõik 56. minutil. Turgotti poolt sooritatud kauglöök ei olnud väga tugev, aga lipsas meie väravat kaitsnud Riido Reimani käe alt ikkagi läbi - 0:2!

See tabamus lõi eestlased mõneks ajaks rivist välja ja Inglismaal avanes veel üks võimalus teise järel, mis siiski kõik kasutamata jäid. Hoopis viimasel kümnel minutil, kui Eesti koondis hiilis vargsi auväravat, jõudsid valgesärgid veelkord sihile. Kieren Fentoni tsenderduse järel tõusis kõige kõrgemale Arsenali noor talent Akpom, kes sooritas täpse pealöögi - 0:3!

Kuigi eestlaste ründemäng elavdus lõpu eel vahetuste toel, ei suudetud teisel poolajal ühtegi reaalset väravavõimalust tekitada. Aktiivne kaitsetöö oli nõudnud oma ning kohtunikul tuli kaks korda mäng peatada, sest Eesti mängijad võitlesid krampidega.

"Teise poolaja esimesed 15 minutit oli väga raske, ei saadud end kohe käima ja liikuma," kommenteeris peatreener. "Mõnikord on poolaeg hea, annab võimaluse hingata. Aga mõnikord on see ka kehv, tekitab rahulolutunde. Arvad, et hakkame otsast peale, aga vastane jätkab sealt kust pooleli jäi ja siis ei saa selle rütmiga kaasa."

Voolaid: pabistamine oli liiast

"Väga suurt turmtuld meie värava all ei olnud. Me kaitsesime oma poole peal, aga see oligi kokkulepitud taktika. Olen selle võistkonna distsiplineeritusega väga rahul," oli Voolaid üldjoontes positiivne. Aga ühtteist jättis ka soovida:

"Teine värav võib-olla natuke murdis ja võttis pinged maha. Mul ei ole hea meel, et selline värav juhtus. Kõiki lööke värava suunas me takistada ei saa. Väravavahi päästeingli fenomen jäi puudu. Samas oli nii, et turmtuld meile ei tehtud ja väravavaht ei olnud oma tõrjumistega peaosas, nii et kui tuli see löök kõhu alt, siis ei olnud ta valmis. Riidol napib viimasel ajal ka mängupraktikat. Samas oli ta ka suvise finaalturniiri koosseisus."

"Võib-olla mängijad natuke pabistasid ka," lisas treener. "Oleks tahtnud, et nad oleks olnud veel paremini valmis, niiöelda iseendaga paremini hakkama saama. Mängurahu või kindluse puudumine on see, millega ma ei ole rahul - see võiks sellises vanuses juba olemas olla."

Juba reedel ootab ees teine kohtumine, kui kell 19 võõrustatakse A. Le Coq Arenal valikgrupi teist favoriiti Ukrainat. Ukrainlased alustasid turniiri 6:0 võiduga Fääri saarte üle.