Levadia andis Transile veel ühe keretäie (video!) (4)

Levadia kapten Igor Morozov kurvastas Transi kahe väravaga. Foto: Hanna Odras (arhiiv)Tallinna Levadia võitis tugeva teise poolaja toel Narva Transi 4:0. Täpselt sama skooriga alistusid narvalased kuu alguses superkarikafinaalis ka Florale.

Nädal varem Nõmme Kaljuga väravateta viigi teinud Levadia näis liikuvat Meistriliiga teises voorus sama tulemuse suunas, sest avapoolajal ei olnud Maarjamäe staadionil väravatest lõhnagi.

Kui aga kapten Igor Morozov 56. minutil nurgalöögi peaga väravasse suunas, muutus mäng oluliselt lahtisemaks. Levadia suurendas teenitult edumaad, Morozov sai penaltipunktilt ka teise tabamuse kirja ja sihile jõudsid veel Andero Pebre ja Igor Subbotin.

"Meeskonnale ma parimat hinnet ei annaks, aga tulemuse eest küll. Kolm punkti on tähtsad," lausus Morozov kohtumise järel.

Värav pööras mängu ümber

"Värav pööras mängu ümber. Trans tahtis taga nulli hoida ja loota, et äkki saavad nad kuskilt värava, aga meie värava järel pidid nad hakkama riske võtma," lisas Levadia kapten.

Peatreener Marko Kristal leidis poolaegade vahel veel olulisi erinevusi. "Esimesel poolajal ei olnud ründemängu absoluutselt. Teisel poolajal hakkas juba looma ja selle pealt on hea edasi minna," ütles ta.

"Rääkisin vaheajal mängijatele, et nad peavad aru saama, et mängivad meestega ja et nende vastu tuleb ise samamoodi mängida. Pall hakkaski ees püsima ja mäng looma."

Transi mängupilt oli veidi parem kui Flora vastu, aga ründaja Vitali Gussev pidi tõdema, et meeskonnamäng ei suju kaugeltki ideaalselt. "On vaja veel natuke aega treenida. Arvan, et meie mäng veel tuleb, aga peame natuke veel ründes tööd tegema. Meeskonnas on palju uusi mängijaid," selgitas ta.

Teisel poolajal läheb mänguks

Avapoolaeg osutus võrdseks ja võitluslikuks, pakkumata publikule kuigi palju silmailu. Initsiatiiv käis käest kätte ja mõlemad meeskonnad teenisid mitmeid nurgalööke, kuid enamjaolt takerdus mäng keskväljale. Levadia oli veidi üritavamaks pooleks ning sai erinevalt Transist ka mõned pealelöögid kirja, aga erilist ohtu ei kujutanud needki.

Teisel poolajal nägi juba huvitavamat jalgpalli. Murrang saabus kümne minuti möödudes, kui Janar Toometi nurgalöök leidis viiekasti tagumises nurgas Morozovi pea ning Levadia kapteni lähilöök ei jätnud väravavahile Vladimir Malkovile võimalustki.

Kümme minutit hiljem suurenes Levadia edumaa taas standardolukorra järel. Artjom Artjunini karistuslöök põrkas karistusalas Andero Pebrele ning noor vasakäär enda realiseeris võimaluse täpse löögiga.

Narvalaste tärganud ründeiha sai peagi taas karistatud. Rimo Hunt pettis kiirrünnakul Stanislav Kitto ära ning andis hea söödu keskele Igor Subbotinile. Subbotini pealelöögi suutis Malkov küll tõrjuda, kuid jätkuolukorras tehti talle viga ning tulemuseks oli penalti. Morozov astus palli taha ja saatis selle kindla löögiga vasakusse nurka.

Neljas tabamus saabus mängu viimastel hetkedel, kui Albert Taari eeltöö järel ei tekkinud Subbotinil probleeme terava nurga värava leidmisega.

Gussev usub Levadia tiitlivõimalustesse

Levadia võit oli teenitud ning kuigi teisel poolajal näitas ka Trans rünnakul hambaid, ei pidanud pealinnaklubi väravavaht Roman Smiško terve mängu jooksul ainsatki tõrjet tegema. Ühtlasi jätkus Levadia suurepärane kaitseseeria - koos eelmise hooaja lõpuga oli see neile juba viies järjestikune nullimäng.

Noorenduskuuri läbinud Levadia hooaeg tõotas alata väga keeruliselt, sest mängitud on juba Kalju ja Transiga ning nädala jooksul ootavad ees Flora ja Sillamäe Kalev. Senise punktisaagiga jääb Kristal aga igati rahule: "Noore meeskonna vastu kohe nii tugevad vastased, nii et nelja punktiga olen praegu muidugi rahul."

Morozov vastas samale küsimusele aga spordimehelikult: "Esimesest neljast mängust favoriitide vastu oleks minu jaoks rahuldav 12 punkti. Ei huvita, kes neis vastas on, mängida tuleb alati võidule."

Gussev kiitis samuti oma endise koduklubi noort meeskonda, nähes neis suurt potentsiaali. "Ma arvan, et neil on kõik šansid tulla meistriks," väitis ta koguni.

Levadia võõrustab juba teisipäeval Florat, kes juhib hetkel Meistriliiga tabelit 2:0 võitudega Sillamäe ja FC Viljandi üle. Trans külastab teisipäeva õhtul Tallinna Kalevit, kes on kahe vooru järel samuti täiseduga.

Mängu parim - Igor Morozov

Keda muud valida mängu parimaks kui mitte keskkaitsjat, kelle juhendatav tagaliin ei lubanud Transile ainsatki ohtlikku pealelööki ning kes ise skooris koguni kahel korral? Sealhulgas elutähtis avavärav, mis narvalaste mängumasinasse lõpuks praod sisse lõi.

EJL-i video:

2. vooru päevaste mängude protokollid:

17.03. kell 14:00 Maarjamäe kunstmurul

Tallinna FC Levadia - Narva JK Trans 4:0 (0:0) 56., 74. pen. Igor Morozov, 67. Andero Pebre, 90+4. Igor Subbotin

Hoiatused: 45. Bi Sehi Elysee Irie, 64. Aleksejs Kuplovs-Oginskis, 72. Vladislav Fjodorov, 87. Igor Ovsjannikov
Mänguolud: +3, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.