Tammeka hoidis Sillamäe kuival (video & galerii!) (0)

Foto: Rein MurakasUue näoga Tartu Tammeka alustas hooaega teenitud punktiga, kui koduväljakul mängiti Sillamäe Kaleviga väravateta viiki. Seejuures on tartlased suutnud Meistriliigas oma puuri puhtana hoida viimased 460 minutit.

Sillamäe võistkond pidi Meistriliiga teises voorus pidi järjekordse mõru pilli alla neelama, kuna Tartust naastakse mõnevõrra üllatuslikult vaid punktiga. Avavoorus jäid idavirulased kodus 0:2 alla Tallinna Florale, samal ajal kui Tammeka pidas oma avamängu alles nüüd.

Kohalikel palluritel oli põhjust rahuloluks. "Esimene mäng, uued mängijad, täiesti uus võistkond – ma arvan, et võib rahule jääda," kommenteeris Tammeka ründaja Maido Pakk.

Korralikku sooritust jäävad Tammeka poolelt aga varjutama vigastused – nii Kaspar Kaldoja kui ka keskkaitsja Martin Haljak olid teisel poolajal sunnitud väljakult lahkuma.

Suluseisust värav ja nürid tsenderdused

Annelinna kunstmuruväljakul peetud kohtumine algas varakevadele omaselt rahulikult ja pigem kompivalt. Esimene märkimisväärselt ohtlik olukord leidis aset alles 21. minutil, kui värskelt USA-st saabunud Alexander Nimo löök trahvikasti lähistelt läks paarikümne sentimeetri jagu üle põiklati.

Vahetult pärast Nimo üritust teravnes ka Sillamäe rünnak. Esmalt pidi oma võimeid näitama endine Kalevi väravavaht Michael Patrick Kaltenhauser, kes pareeris väravaesises saginas löögile pääsenud Sillamäe ründaja lähilöögi üle otsjaoone.

Kümmekond minutit hiljem suutis Vladislav Ivanov küll Tammeka väravaluku lahti muukida, kuid hetk varem oli äärekohtunik suluseisu märgiks lipu tõstnud.

Üldiselt jäid avapoolaega iseloomustama võitlus keskväljal, rohke söödupraak ning Tammeka äärmiselt viletsad tsenderdused.

Tammeka kaitse pidas, tervis mitte

Teine poolaeg kulges sarnaselt esimesele võrdsete heitlusena, kuid üleliia palju väga teravaid momente kummagi värava all ei suudetud luua. Mängu ehk parim võimalus avanes Sillamäe poolkaitsjal Sergei Vihrovil, kui ta pääses teise kolmveerandtunni keskel väravahiga silmitsi, kuid Kaltenhauseri suurepärane jalatõrje päästis kodumeeskonna.

Kodupubliku ees kompromissitult võidelnud Tammekat tabasid viimasel kolmandikul aga kaks tagasilööki. Esmalt vigastas ääremängija Kaspar Kaldoja Romans Gladilinsi abiga paremat jalga ning mõni minut enne lõpuvilet tabas ebaõnn keskkaitsja Martin Haljakut, kes lahkus väljakult alaselja paremat poolt kinni hoides.

"Kaitse pidas, ees tekitasime võimalusi, seekord ära ei löönud, järgmine kord lööme ära," kiitis Pakk kaitsetööd ning vaatas optimistlikult tulevikku. "Esimese mängu kohta tugev kolm. Päris rahule ei saa jääda, kuna kindlusest jääb puudu. Samas on tegu esimese [liiga]mänguga aastase pausi järel," hindas Tammeka üks potentsiaalseid tänavusi võtmemängijaid enda ametlikku debüüti.

Mängu parim - Michael Patrick Kaltenhauser

Hoolimata sellest, et endine koduklubi noorele sakslasele üleliia palju tööd ei andnud, tegi ta kõik, mis tema võimuses hoidmaks taga nulli. Võtmemomendiks oli kindlasti Vihrovi üks-ühele rünnaku peatamine. Esimese mängu põhjal võib arvata, et väravavahi pealt Tammekal see hooaeg käriseda ei tohiks.