Levadia pidas Transi lõpuspurdile vastu (video!) (2)

Igor Subbotin lõi Flora-mänguga analoogse värava. Foto: Märt VassiljevTallinna Levadia pakkus Narva Transile nende hooaja esimese kaotuse ning kerkis liigatabelis kolmandaks, tõugates piirilinlased viiendaks.

Avapoolaega valitsenud Levadia asus Igor Subbotini pealöögist juba kümnendal minutil juhtima. Sama mees teenis teise poolaja keskel penalti, mille realiseeris Konstantin Nahk.

Kümmekond minutit enne lõppu õnnestus Maksim Bazjukinil küll vahet vähendada ning Trans surus tugevalt, aga Levadia 2:1 edunumbrid püsisid tablool lõpuvileni.

"Tuju hea, tulemus hea, kolm punkti käes," rõõmustas Levadia loots Aleksandr Puštov. "Kuni 2:1 väravani oli kõik hästi, ainult lõpus läks natukene närviliseks. Parem meeskond väljakul võitis."

"Teine poolaeg oli palju parem kui esimene," nentis Transi äärekaitsja Erik Grigorjev. "Nemad lõid oma võimalused ära, meil olid sama head võimalused, aga midagi ei tulnud välja."

Levadia avapoolaeg

Kohtumine kujunes huvitavaks selles mõttes, et kumbki väravavaht ei teinud 90 minuti jooksul ainsatki tõrjet. Ründajad tulistasid järjekindlalt palle sihtmärgist mööda ning kõik postide vahele lennanud üritused leidsid ka tee võrku.

Algus kuulus Levadiale. Esimene hea võimalus avanes Nikita Koljajevil, kes pääses löögile Nahki tsenderduse järel, aga pealöök osutus ebatäpseks. Venelasest ründaja sai terve mängu jooksul ohtralt võimalusi, kuid ikka ja jälle oli kas sihik paigast või lahendused kiirustatud.

Kümnendal minutil näitas realiseerimise osas eeskuju Subbotin, kes koksas peaga võrku Taijo Teniste tsenderduse. Samasuguse värava oli Eesti noortekoondise ääreründaja löönud ka mängus Flora vastu. Kõigest viis minutit hiljem jõudis ta taas sarnases olukorras lähedale, aga Nahki nurgalöögi suunas ta siiski napilt üle lati.

Alates poolaja teisest poolest aktiviseerus ka külalismeeskond, kuid ohtlikumalt ründas endiselt Levadia ning enne pooltunni täitumist käis Koljajevi terava nurga alt sooritatud pealelöök ka väravapostis ära. Narvalased jõudsid oma esimese ja avapoolaja ainsa pealelöögini alles mõni minut enne vaheaega, kui Sergei Leontovitši karistusala lähistelt sooritatud löök lendas väravast selgelt mööda.

Transi veerandtund

Teisel kolmveerandtunnil mängupilt võrdsustus, aga väravavõimalusi nappis jätkuvalt. Levadiale saabus halbu uudiseid seoses Povilas Šarunase ja Taijo Teniste vigastustega, mis nõudsid sunnitud vahetusi.

Mäng näis olevat tehtud, kui 67. minutil määras väljakukohtunik Kristo Tohver kodumeeskonnale penalti. Aleksandrs Abramenko hoidis standardolukorra ajal Subbotinit kinni ning Narva meeskonna protestidest hoolimata võis Nahk palli 11 meetri punktile asetada. Dmitri Vjaltšinov aimas löögisuuna ära, kuid ei ulatunud pallini.

Telekordused näitasid, et viga oli vaieldamatu, aga narvalastes tekitas see suurt pettumust. "See penalti ei olnud minu arvates penalti. Iga mängija hoiab sellises olukorras vastast kinni ja kohtunik otsustas nii olulisel hetkel penalti anda," nentis Transi äärekaitsja Erik Grigorjev. Kas see penalti otsustas mängu? "Nagu näha on. 2:1 kaotasime selle penalti tõttu."

Esialgu jätkus mäng endises rütmis - Trans üritas initsiatiivi haarata, kuid Levadia üritused olid ohtlikumad. Viimase veerandtunni alates õnnestus aga Transil lõpuks korralik surve peale saada ning 82. minutil andis nende ponnistustele jõudu juurde ka värav. Maksim Bazjukin ennetas Sergei Kazakovi läbisööduni spurtides Levadia väravavaht Roman Smiškot ning lükkas palli puurilukust mööda.

Narvalased teenisid mitmeid nurga- ja karistuslööke ning korduvalt valitses Levadia trahvikastis paras segadus, kuid korralikke pealelööke nad enam sooritada ei jõudnud. Seitsmekordne Eesti meister hoidis edust hammastega kinni ja kirjutas tabelisse kolm punkti juurde.

Ees tähtsad mängud

Levadia peatreener Aleksandr Puštovi kiitis kaitsemängu, mis on pärast kaotust Nõmme Kaljule tublisti paranenud. "Kaitses mängisime väga hästi, enne nende väravat ei andnud neile ühtki võimalust," lausus ta. "Loodame, et väravad ka tulema hakkavad."

Hoolimata mängujärgsetest positiivsetest emotsioonidest, ei ole Puštov hooaja algusega kokkuvõttes rahul, sest kolmas tabelikoht ei vasta ambitsioonidele. Kolmapäeval ootab neid ees Balti liiga veerandfinaali kordusmäng FK Šiauliaiga ning seejärel oodatakse külla teist Ida-Virumaa tippklubi Sillamäe Kalevit, mis saab juhendaja sõnul väga oluliseks.

Trans on seadnud eesmärgiks Meistriliiga medalid ning alustas Levadiat külastades seeriat, millest saab nende tugevuse tuleproov. Järgmiseks mängitakse kaks korda Flora ja Sillamäega ning seejärel uuesti Levadiaga.

Sarnaselt Levadiaga ei ole ka Trans hooaja algusega rahul. "Kaotasime tähtsaid punkte tabeli teise viisiku meeskondadele. Nüüd on väga raske esikolmikusse tulla," tõdes Grigorjev. Samas leidis ta, et kahe hooaja vahel palju muudatusi läbi teinud meeskonnal on veel palju arenguruumi.

Mängu parim - Andrei Kalimullin

Levadia kaitseliini kogenuim mees hoidis tagaväljal korda ning seisis ise omal kohal kui kindlus. Tema poolt juhendatud kaitse töötas hästi ega lubanud Transile ühtegi reaalset väravavõimalust peale selle ühe, mis külaliste poolt ära karistati. Äramärkimist väärib kindlasti ka sel hooajal läbimurret tegev Igor Subbotin, kuid just kindel kaitse oli Levadia peamiseks eduvõtmeks.