Viljandi ei suutnud kümnemehelist Ajaxit võita (1)

Aleksandr Kulatšenko saatis supervõimaluse vastu posti. Foto: Rein Murakas (arhiiv)Lasnamäel läksid Meistriliiga seitsmenda vooru mängus vastamisi kohalik Ajax ning FC Viljandi. Teisel poolajal kümnekesi jäänud Ajax suutis võimalustevaeses kohtumises välja teenida õiglase 0:0 viigi.

Pärast lõpuvilet võisid kergemalt hingata lasnamäelased, sest Sergei Tasso kaks kollast kaart kohtumise teisel poolajal jätsid Ajaxi ühemehelisse vähemusse. „Viigipunkt on hea,” kinnitas kodumeeskonna keskpoolkaitsja Aleks Mones Soccernetile.

Arusaadavalt olid rahulolematumad Viljandi mängijad, kelle nägudest võis välja lugeda selget pettumust. „Selle tulemusega ei saa rahule jääda,” ütles viljandlaste Jaan Kekišev pärast kohtumist.

Võrdne võrdsega

Tervet kohtumist ilmestas võitlus keskväljal ja mänguvahend vahetas pidevalt omanikku. Mängu alguses tegid head pressingut viljandlased, kes sundisid mitmel korras Ajaxi keskväljamängijaid palli kaotama, kuid täpset söötu ründajatele ei tulnud.

Kord sattus Viljandi pressingu alla ja kord suutis Viljandi omakorda Ajaxi oma kasti suruda. Kas see oli kaitsjate suurepärane töö või ründajate omavaheline ebakõla, kuid esimesel poolajal oli kõigest üks olukord, kus ühel meeskonnal õnnestus vastase väravat tõsiselt ohustada.

Aleksandr Kulatšenko varastas paremakaitsja Sergei Kondarenkolt palli ning suutis sellega purjetada Ajaxi karistusalasse ja anda ka hea söödu keskväljalt tõusnud Sander Sinilaidile, kuid viimase löök oli liialt nõrk ning puurilukk Maksim Mamutov tõrjus palli korneriks.

Ajax jääb vähemusse

Teine poolaeg jätkus samas rütmis, millega esimene lõppes. Korra proovis kaugelt Kekišev, kuid kõrgelt üle värava. Siis aga teenis viieminutilise vahega kaks kollast kaarti Ajaxi ründaja Sergei Tasso, esiteks suupruukimise ning teiseks toorutsemise eest. See andis Viljandile indu juurde ning ühe enam taheti värav ära lüüa.

Supervõimalus avanes selleks Kulatšenkol, kui Karl Mööli ilusast söödust sai ta seitsmelt meetrilt vasaku jalaga löögile, kuid Ajaxi õnneks lendas pall posti ning sealt juba ohutusse kaugusesse. See jäigi poolaja ohtlikuimaks ürituseks Viljandi poolt. Ka peatreeneri Zaur Tšilingarasvili taktikalised vahetused ja häälekad käsklused väljaku kõrvalt ei suutnud meeskonda eesmärgini viia.

Lasnamäelased ei andnud alla ning suutsid paaril korral isegi Viljandi karistusalasse suruda, teenides järjest mitu nurgalööki ja karistuslööke. Poolaja lõpus oli Ajaxil hea võimalus, kui karistuslöök teeniti trahvikasti kaare pealt, kuid löök lendas kodumeeskonna toetajate kurvastuseks nurgalöögiks.

Mänguga ei jää kumbki rahule

„Jõudu ei ole. Mehed käivad tööl, pärast treenivad ja mängivad,” arvas Aleks Mones põhjuseks olevat, miks täna nii kehvasti mängiti.

Viljandi poolelt rääkis Jaan Kekišev: „ Mehed ei keskendunud piisavalt mänguks. Kõik oleks tahtnud mängida võidu peale, aga midagi jäi puudu. Psühholoogias oli asi kinni, ma arvan.”

Mängu parim – Ajaxi südikas meeskonnamäng

Meeskond mängis ühtselt ja ei olnud mõttetut isetsemist. Vaatamata vähemusse jäämisele, ei olnud seda väljakul kuidagi näha. Isegi kümnekesi suudeti Viljandit survestada ja teeniti mitu nurgalööki ning karistuslööke ohtlikelt positsioonidelt.

16. aprillil kell 17:00 Lasnamäe SPK kunstmuruväljakul

Lasnamäe FC Ajax - FC Viljandi 0:0 (0:0)
Hoiatused: 7. Vladimir Gerassimov, 61., 67. Sergei Tasso - 70. Sander Sinilaid, 77. Jaan Kekišev

Eemaldamine: 67. Sergei Tasso
Mänguolud: +7, pilves sademeteta ilm; kunstmuru heas seisukorras.