Meistrite liiga äsjase poolfinalisti Arsenali ees löödi uus uks valusalt kinni juba eelringis (pudenes ka Juventus) (0)

Pariisi naiskonna kangelaseks kerkis väravavaht Chiamaka Nnadozie. Foto: Scanpix / EPA / Stefan Jerrevang

Naiste Meistrite liigas mängis Arsenal alles kevadel poolfinaalis, jäädes lisaaja lõpuhetkedel löödud väravast dramaatiliselt alla Wolfsburgile. Ka tänavu langeti konkurentsist lisaajale läinud mängu järel, aga sedapuhku juba enne alagrupiturniiri algust.

Kahel viimasel hooajal Prantsusmaal pronksmedali võitnud Paris FC läks eelringi kohtumist Mathilde Bordieu kahest tabamusest teise poolaja algul 2:0 juhtima. Kuid suvel Manchester Unitedist üle meelitatud Inglismaa koondislane Alessia Russo lõi kümmekond minutit enne normaalaja lõppu ühe värava tagasi ning Arsenali meeleheitlik lõpuspurt kandis vilja kuuendal üleminutil - Jen Beattie täpne pealöök viis kohtumise lisaajale.

Seal taastas Julie Soyer prantslannade eduseisu, aga 116. minutil vastas kauglöögiga taas Russo, tehes seisuks 3:3. Arsenalil avanes ka võidušanss, ent Russo eeltööd ei suutnud mõnelt meetrilt väravaks realiseerida Frida Maanum. Penaltiseerias tõusis Paris FC kangelaseks Nigeeria koondise väravavaht Chiamaka Nnadozie, tõrjus nii Russo kui ka Maanumi löögid. Ehkki ka prantslannad vääratasid korra, kindlustas Louna Ribadeira täpne löök prantslannadele üllatusvõidu.

Eelringi jäi pidama ka Juventuse naiskond, kellele said samuti saatuslikuks penaltid. Mullu alagrupiturniiril Arsenali ja Lyoni järel kolmandaks jäänud itaallannad, kes aasta varem olid jõudnud veerandfinaali, pidid seekord tunnistama Frankfurti Eintrachti paremust. Sofia Cantore avas teise poolaja alguses skoori, kuid sakslannade poolel viigistas peagi Lara Prašnikar. Normaal- ja lisaaeg rohkem väravaid ei toonud, penaltiseerias läks mõlemalt poolt vaja seitset lööki. Juventuse konkurentsist langetanud eksimusega sai hakkama Paulina Nyström.

Lisaks Paris FC-le ja Eintrachtile jõudsid teise eelringi liigateekonna kaudu veel Levantest 3:2 jagu saanud Twente ja ülipikas penaltiseerias Celticust 11:10 jagu saanud Valerenga. Kogu seeria ainus eksija oli šotlannade väravavaht Kelsey Daugherty. Meistrite teekonna kaudu, kus osales ka Eesti meisternaiskond Flora, pääsesid lisaks eestlannadest jagu saanud Poltava Vorsklale järgmisesse eelringi Cluji Olimpia, Apollon Ladies, Subotica Spartak, Brann, Benfica, Valur, Glasgow City, St. Pölten, Ajax ja Zürich.

Teises ringis selgitatakse välja need 12 naiskonda, kes pääsevad alagrupiturniirile - viis liigateekonna ja seitse meistrite teekonna kaudu. Otsepääsme alagruppi on taganud tiitlikaitsja Barcelona ning Prantsusmaa, Saksamaa ja Inglismaa meistrid Lyon, Bayern ja Chelsea.