Viie minutiga oma saatuse ümber pööranud Barcelona naasis naiste jalgpalli troonile (0)

Fridolina Rolfo pärast võiduväravat. Foto: Scanpix / AP Photo / Martin Meissner

Viie hooaja jooksul neljandat korda naiste Meistrite liiga finaalis mänginud FC Barcelona tõstis ihaldatud karika teistkordselt pea kohale, olgugi et avapoolaja järel olid nad Wolfsburgi vastu veel 0:2 kaotusseisus.

Barcelonale terendas ähvardav déjà-vu, sest aasta tagasi läksid nad samuti finaalile vastu selge soosikuna ning jäid siis Lyoni vastu varakult 0:3 taha, kaotades lõpuks 1:3.

Wolfsburg läks Eindhovenis peetud finaalis juhtima juba 3. minutil, kui Ewa Pajor võitis vastaste kasti lähistel palli ja lajatas pikemalt mõtlemata pommlöögi taha üles. Barcelona mänguline ülekaal kasvas võimsaks, kuid Wolfsburg ei lasknud end sellest heidutada ja hoopis duubeldas 37. minutil edu, kui Alexandra Popp suunas Pajori tsenderduse kuuelt meetrilt peaga võrku.

Siiski ei lasknud Barcelona ajalool korduda, tulles teisele poolajale vastu uuel tasemel sihikindlusega. Kui avapoolajal said katalaanid 16 pealelöögist postide vahele vaid kaks (samal ajal kui Wolsburgi kõik kolm lööki jõudsid sihtmärgini), siis teise poolaja alguses nelja ja poole minuti jooksul kogus Barcelona neli pealelööki, millest kolm suundusid postide vahele ja kaks tõid kaasa ka võrgusahina.

48. minutil lendas Caroline Hanseni eeltöö järel Patricia Guijarro ühepuutelöök seitsmelt meetrilt püüdmatult võrku. Ning 50. minutil suunas Guijarro viielt meetrilt õlaga väravasse Aitana Bonmati tsenserduse.

Kolmanda värava küpsetas Wolfsburg endale ise, kui Lynn Wilms klaaris 70. minutil lahtise palli vastu enda võistkonnakaaslast ning värava ees tekkinud olukorra karistas ära Fridolina Rolfo. See murdis sakslannade suurema vastupanu ja Barcelonal ei tekkinud eduseisu kindlustamisel enam erilisi raskuseid.

Nii tõusis Barcelona kahe Meistrite liiga karikaga ajaloolises vaates Wolfsburgi kõrvale. Sama palju karikaid on ka Potsdami Turbinel ja Umeal, rohkem on kirjas vaid Lyonil (8 karikat) ja Frankfurtil (4 karikat).

Barcelona - Wolfsburg  3:2 (0:2)
48., 50. Patricia Guijarro, 70. Fridolina Rolfo - 3. Ewa Pajor, 37. Alexandra Popp