Paide alistanud Kalev jätkab täiseduga (video & galerii!) (1)

Kassim Aidara näitas end taas heast küljest. Foto: Gertrud AlatareMeistriliiga teises mänguvoorus jätkas suurepärast hooaja algust Tallinna Kalev, kes alistas koduväljakul Paide Linnameeskonna tulemusega 1:0.

Kalevlastele tõi teist mängu jutti võidu Rasmus Tomsoni tabamus - seekord oli poolkaitsja täpne juba kuuendal mänguminutil.

"Kolm punni on käes, kuid mäng ei meenutanud eriti jalgpalli - pigem oli see üks tohutu võitlus," võttis mängu kokku Kalevi abitreener Daniel Meijel. "Loodame, et me sellist mängu enam mängima ei pea."

Meistriliiga uustulnuka tabeliseis on kahe vooru järel muinasjutuline - kuue punktiga jagatakse liidrikohta FC Floraga. Järgmiseks ootab ees esimene tõeline test profiklubist vastase näol, kui teisipäeva õhtul võõrustatakse Narva Transi.

Kalevi tugev algus

Mängu esimene ja viimane värav löödi juba kuuendal minutil - kaitseliinis toimunud kerge segaduse järel sai löögile Tomson ning madal pall leidis tee värava vasakpoolsesse nurka - 1:0!

Avavärava järel jätkasid kalevlased domineerimist ning kena pallihoidmise järel jõuti ka paari võimaluseni, kuid ühtegi tõsiselt ohtlikku momenti ei tekkinud. Paide rünnakud kestsid pisut vähem aega ning vastupidiselt kodumeeskonnale mängiti enamasti pika palliga.

"Esimesel poolajal mängis Kalev korralikku jalgpalli," tunnustas ka Paide peatreener Meelis Rooba.

Paide ärkab üles

Esimese poolaja lõpus, aga eriti veel teisel poolajal ärkasid ka paidekad, kes aina rohkem palliga mängima hakkasid. Võimalusteni aga ei jõutud - piirduti mitmete standardolukordadega, millest mitte kui midagi luua ei suudetud.

"Kummalgi meeskonnal erilisi võimalusi tegelikult ei olnud - Kalevil oli peale värava veel üks hea šanss, meil oli üks võimalus Tikenbergil," rääkis Rooba. "Standardolukordi ei osanud me täna üldse ära kasutada."

Teine kolmveerandtund kulges üldiselt Paide taktikepi all, kuid tõeliselt ärevaid momente tuli kodupublikul üle elada vaid üks - Tikenberg sai karistusalast ühel korral täiesti vabalt löögile, ent madal löök lendas napilt väravast mööda.

Hooaja esimene punane kaart läks Paidele

Kalevi võimalused jäid samal ajal üha harvemaks. Teisest poolajast võib välja tuua vaid Martin Kase poolt pommitatud karistuslöögi, mille Martin Kaalma küll enda ette pudistas, kuid mille kaitsjad seejärel klaariks lüüa suutsid.

Mängu lõpp kiskus mõlemalt poolelt üsnagi tuliseks. Kalevi poolel näitasid paaril korral temperamenti üles võõrleegionärid eesotsas Kassim Aidaraga, Paide poolelt teenis aga Mait Nõmme punase kaardi, saades Ionel Armeani küünarnukiga löömise eest oma teise hoiatuse.

Hoolimata kõigest suutsid kalevlased Paidet vaos hoida ning lõpuvile kõlades vallandusid rõõmuhõisked - kaks võitu kahest mängust on tõsiasi.

Kalev tahtis rohkem

Paide poolkaitsja Rauno Kaldi sõnul sai otsustavaks Kalevi tahe. "Kalev tahtis ilmselt rohkem, meie olime passiivsemad. Arvasime, et mäng tuleb meile lihtsamalt ning läksime ilmselt poolkõvaga peale. Peame oma pead järgmiseks mänguks korda saama."

Väravalööja Tomson tunnistas Kalevi kerget aukartust. "Kartsime Paidet rohkem, kui oleksime pidanud. Suutsime aga ise ära lüüa ning taga nulli hoida."

"Loodame, et saame nii ka edasi mängida. Kodus on alati kõik võimalik," lisas päevakangelane.

Mängu parim - Kassim Aidara

Kalevi prantslasest võõrleegionär näitas teist kohtumist järjest suurepärast mängu, olles rünnakutel Kalevi kõige ohtlikum mees. Palliga näitas Aidara väga head tehnikat ning suutis seda väga hästi hoida, mis oli Kalevi mänguskeemis üks olulisemaid elemente.